Як доглядати за виробами зі штучної шкіри

Штучна шкіра - менш дорога, більш міцна синтетична альтернатива натуральній шкірі. Її використовують для виробництва меблів, одягу, оздоблення салону машин, сумок, ременів і багато чого іншого. Розрізняють різні види штучної шкіри: «пласт-шкіра», штучна замша, винилискожа, веган шкіра. Кожен вид штучної шкіри проводиться за власною технологією, відповідно, методи догляду за різною шкірою будуть різні. Обов`язково подивіться на ярлик, коробку, будь-яку інформацію від виробника, щоб визначити, який вид штучної шкіри був використаний для виробництва того чи іншого виробу. Почитайте, як доглядати за різними типами штучної шкіри.
Метод 1 з 3: Догляд за поліуретанової шкірою

 1. 1

  Протирайте поліуретанову шкіру тканиною з мікрофібри щотижня. Товсті ткані серветки з мікрофібри будуть притягати пил і видаляти її з поверхні.

 2. 2

  Приготуйте мильний розчин теплої води і м`якого миючого засобу. Протріть шкіру неабразівной губкою, тріть до тих пір, поки видима бруд не зникне.

 3. 3

  Видаліть складні плями, розпорошивши на них універсальний багатоцільовий плямовивідник. Так можна видалити багато плями, не тільки від їжі або плями бруду.

 4. 4

  Сполосніть штучну шкіру теплою чистою водою за допомогою чисто не мильною губки. Переконайтеся, що піна або мильна вода не залишилися в складках і тріщинах, в тисненні шкіри.

 5. 5

  Протріть поверхню насухо безворсовой тканиною.

 6. 6

  Негайно видаляйте плями відразу після появи, промаківая їх сухою тканиною. Незважаючи на те штучна шкіра володіє водовідштовхувальним властивістю, вона ж є і дихаючим матеріалом. Плями можуть в`їстися в пори шкіри.

 7. 7

  Плями від чорнила, лаку, олівця, воскової крейди видаляйте ізопріловим (технічним) спиртом. Намочіть тканину спиртом і потріть пляму. Щоб повністю видалити пляму, може знадобитися кілька хвилин.
  • Застосовуйте спирт дуже обережно і в малих кількостях, особливо на темних кольорах. Повторне застосування спирту може назавжди освітлити поверхню штучної шкіри.

 8. 8

  Віднесіть одяг з поліуретанової шкіри в хімчистку для видалення серйозних плям. Хімічні сухі речовини добре справляються з таким завданням, тому що шкіра може «дихати».

 9. 9

  Видаляйте запах з поліуретанової шкіри провітрюванням на повітрі. Більшість запахів вивітриться. Якщо ні, загорніть виріб в газету і залиште на 2-3 дні.
  • Якщо запах залишився, змішайте 2 частини теплої води з 1 частиною оцту, налийте в пляшку з розпилювачем, нанесіть на шкіру, протріть м`якою тканиною, щоб оцет вбрався в тканину. Дайте висохнути на повітрі.

Метод 2 з 3: Догляд за вінілової (ПВХ) шкірою

 1. 1

  Витирайте вінілову шкіру тканиною з мікрофібри щотижня.

 2. 2

  Змішайте теплу воду і рідкий миючий засіб. Потріть поверхню і зворотний бік вінілової шкіри губкою, поки видима бруд не зникне.
  • Вінілова шкіра виходить при нанесенні шару ПВХ на гнучку тканину з поліефіру. Необхідно чистити обидві сторони вінілової шкіри.

 3. 3

  Промийте поверхню водою. Можна розпорошувати воду прямо на шкіру. Вона не пориста і водооталкивающая.

 4. 4

  Дайте вінілової шкірі висохнути, якщо можливо, на вулиці. Якщо ви чистите одяг з вінілової шкіри, виверніть її навиворіт, дайте висохнути бавовняно-поліефірної шару, потім виверніть назад і вже сушіть зовнішню поверхню.

 5. 5

  Видаляйте плями спіртосодержащимі речовинами, наприклад, медичним спиртом або лаком для волосся. Повторіть, якщо плями не виводяться.
  • Ретельно сполосніть поверхню водою після видалення плями. Так ви змиєте залишився спирт.

 6. 6

  Відполіруйте вінілову шкіру за допомогою спрею на силіконовій основі. Такі засоби продаються в автомагазинах, так як вони часто використовуються для догляду за оббивкою салону машин.

 7. 7

  Зберігайте вінілову шкіру окремо від інших речей, особливо бавовни. Коли вінілова шкіра руйнується, виділяються пари етилену, які в свою чергу проникають в натуральні тканини. Зберігайте вінілову шкіру в пластиковому пакеті, коли не носіть.

 8. 8

  Ніколи не чистите вінілову шкіру в хімчистці. Цей матеріал стане жорстким і незручним.

Метод 3 з 3: Догляд за штучною замшею

 1. 1

  Щотижня пилососьте предмети зі штучної замші, щоб видалити пил, пух, шерсть тварин і бруд. Маленькі частинки можуть проникати в шкіру, викликаючи передчасне зношування. Приділіть особливу увагу швах, там частина накопичується бруд.
  • Штучна замша є аналогом натуральної, але зроблена хімічним шляхом. Вона не водовідштовхувальна як вінілова шкіра, доглядати за нею треба обережно.

 2. 2

  Не тримайте штучну замшу на сонці. Вона може легко засохнути. Це особливо важливо для меблів та одягу зі штучної замші.

 3. 3

  Швидко очистіть пляма безворсовой серветкою. Чим швидше ви промокнете пляма, тим менше ймовірність в тому, що рідина просочила замшу і перетворилася на пляму. 4. 4

  Видаляйте плями негайно розчином теплої води і рідини для миття посуду. Рідина для миття посуду створена для видалення жирних плям і плям на водній основі. Змочіть розчином тканину і потріть до повного зникнення плями.
  • Використовуйте якомога менше води для очищення штучної замші. Вода може вбратися і залишитися в підкладці.

 5. 5

  Промийте пляма водою. Висушіть феном в прохолодному режимі.

 6. 6

  Після чищення розгладьте ворс штучної замші нейлонової щіткою. Це розпушити ворс на поверхні шкіри. Вам доведеться часто чистити вироби зі штучної замші, так як вони схильні до забруднення.

 7. 7

  Щорічно чистите штучну шкіру професійними засобами. Такі спреї продаються в супермаркетах та інтернет-магазинах. Перед покупкою ознайомтеся з етикеткою і переконайтеся, що засіб підходить для чищення штучної замші.


Поради

 • Не носіть шкіряний піджак під час дощу.
 • Не їжте, сидячи на меблях зі штучної замші. Частинки їжі швидко проникнуть у волокна замші.
 • Завжди читайте інструкції по догляду перед тим, як чистити вироби зі штучної шкіри. Можливо, знадобляться додаткові заходи, щоб захистити барвники, підкладку, нитки.

Попередження

 • Ніколи не використовуйте мильну стружку для чищення вінілової шкіри, пластівці можуть прилипнути до тканини.
 • Тримайте вироби зі штучної шкіри далеко від нагрівання і вогню. Зроблені з пластику, вони дуже вогненебезпечні.
 • Не використовуйте абразивні засоби для чищення штучної шкіри. Металеві мочалки або щітки з металевою щетиною можуть пошкодити поверхню.

Що вам знадобиться

 • М`який миючий засіб
 • Вода
 • Безворсовиє серветки
 • Серветки з мікрофібри
 • Губка
 • Багатоцільовий плямовивідник
 • Рідкий засіб для миття посуду
 • Спрей на силіконовій основі
 • Фен
 • Очищувач для оббивки
 • Нейлонова щітка
 • Газета
 • Пляшка з насадкою-розпилювачем
 • Столовий оцет