Як очистити мармурову плитку

Коли вапняк піддають дії надмірного нагрівання і тиску, утворюється мармур. Результатом такого процесу є більш щільний і міцний матеріал привабливого кольору з різними прожилками. Незважаючи на те, що мармур вважається більш м`яким каменем, ніж граніт, він все ж є досить міцним. Це дозволяє його використовувати як матеріал для підлог, столів та душових кабінок. Оскільки мармур пористий матеріал, мармурові поверхні часто ограновані та ущільнені, щоб захистити їх від небажаного фарбування і пошкодження.
Метод 1 з 2: Очищення мармурової плитки

 1. 1

  Використовуйте чисте сухе рушник, щоб витерти мармур від пролитої на нього води. Мармур часто використовується у ванних кімнатах для душових, стільниць та підлог, тому він може часто піддаватися впливу води.

 2. 2

  Регулярно підмітайте або пилососьте плитку, щоб видалити пісок, бруд, або невеликі камені, які можуть подряпати поверхню мармуру. Перед початком чистки, ви повинні підмести або пропилососити підлогу.

 3. 3

  Мийте мармурові плитки раз на тиждень миючим засобом з нейтральним рН, використовуваним для очищення мармуру та інших каменів. Ви можете купити чистячі засоби з нейтральним рН в магазинах, які продають мармурові плитки та інші вироби з каменю, а також в різних спеціалізованих інтернет-магазинах.

 4. 4

  Після миття просушіть мармур за допомогою чистого рушники, щоб уникнути водяних патьоків.

Метод 2 з 2: Запобігання ушкодження мармуру

 1. 1

  Щоб уникнути небажаного фарбування і роз`їдання поверхні, подбайте про мармурової плитки, т.к. пориста структура мармуру робить його вразливим. Розтин дозволяє запобігти фарбування, але не захищає мармур від потускнения. Потускнение являє собою загальну корозію і втрату блиску поверхні.

 2. 2

  Намагайтеся відразу ж прибирати забруднення, що потрапили на мармурову плитку, особливо вразливий мармур по відношенню до кислих продуктів, таким як оцет, томатний і апельсиновий сік. Вплив кислоти може викликати і небажане фарбування, і потускнение поверхні. 3. 3

  Будьте обережні з мармуровими стільницями, туалетними столиками та душовими кабінками, не ставте на мармурові плитки флакони з шампунем і вологі стакани, щоб не залишати патьоків від води.

 4. 4

  Використовуючи герметик з нейтральним рН для захисту і блиску, можна ущільнити мармурову плитку після її очищення. Ви повинні обробляти таким герметиком мармур кожні 6-12 місяців, залежно від того, наскільки пошкоджується ваша мармурова плитка.

 5. 5

  Готово.

Поради

 • Якщо ваша мармурова плитка вже потьмяніла і забруднилася, купіть спеціальний засіб, який призначено для очищення такого каменю, та виконуйте інструкції на упаковці. Якщо пошкодження обширні або куплене засіб не може їх видалити, ви можете зателефонувати в компанію, яка спеціалізується на реставрації мармуру.
 • Штучний мармур міцніше натурального мармуру, але його теж можна фарбувати і гравірувати. Чистий оброблений мармур майже такий же, як і натуральний мармур.

Попередження

 • Не використовуйте звичайні миючі засоби на мармурі - більшість з них мають занадто високий рівень рН, який роз`їдає поверхню. Ніколи не використовуйте абразивні чистячі засоби, губки або оцет для чищення або видалення плям.