Як почистити мармурова підлога

Хоча мармурові підлоги і витончені, але їх чищення може викликати деякі проблеми, якщо ви не знаєте, що робити. У продажу існують самі різні чистячі засоби для чищення мармуру, і настійно рекомендується використовувати саме їх, тому що вони мають відповідний рівень кислотності pH і не роз`їдають мармур - після них він не потьмяніє. У разі необхідності, ви можете приготувати таке засіб для чищення з нуля.
Метод 1 з 4: Домашні засоби

 1. 1

  Налийте у відро прохолодною, чистої води.

 2. 2

  Додайте у воду миючого засобу або мильною рідини для чищення каменів. Чистячий засіб повинен мати нейтральний рівень кислотності (близько 7) і бути дуже м`яким.

 3. 3

  Візьміть звичайну швабру і промийте підлогу як звичайно. Короткими, повторними рухами протріть підлогу.

 4. 4

  Після цього знову пройдіться шваброю по підлозі, але тепер вже з чистою водою без бруду.

 5. 5

  Дайте підлозі висохнути.

 6. 6

  Індивідуально обробіть всі подряпини і відмітини. Візьміть повстяну підкладку і ніжне порошкове миючий засіб з нейтральним рівнем кислотності або велика кількість миючого засобу, щоб прибрати залишилися плями. Тріть мармур лише уздовж його грані по прямій лінії. Не тріть мармур круговими рухами, так як після цього залишаться сліди.

Метод 2 з 4: Натирання воском

 1. 1

  Якщо ви можете натерти мармурова підлога воском, зробіть це. Це допоможе запобігти вбирання бруду і збереже блиск підлоги. Для цього використовуйте лише твердий віск, м`який віск може знебарвити мармур.

Метод 3 з 4: Комерційні засоби

Для мармурових поверхонь існують різні комерційні чистячі засоби, та їх використання буде варіюватися, залежно від вказівок виробника. Цей розділ є простим поясненням того, де можна знайти ці чистячі засоби і ті речі, які слід враховувати, використовуючи їх.

 1. 1

  Чистячі засоби для мармурових підлог шукайте в господарських магазинах і в компаніях спеціалізуються на чищенні підлог. Stone Tech®, Resolve® або Simple Green® часто рекомендуються спеціалізованими комерційними підприємствами з чищення підлог через їх слабких хімічних речовин і нейтрального рівня кислотності.

 2. 2

  Дотримуйтесь вказівок виробника. Дуже важливо поставити продавцеві питання стосовно кожної конкретної марки.

 3. 3

  Вибирайте, виходячи зі свого бюджету. Комерційні засоби для чищення мармуру можуть бути досить дорогими але ці витрати можна покрити, якщо ви будете впевнені в тому, що підлога буде відполірований.

 4. 4

  Завжди зберігайте комерційні засоби для чищення мармуру в недоступному для дітей і домашніх тварин місці.

Метод 4 з 4: Превентивні заходи

Зміст мармурової підлоги в цілості без різних плям, подряпин і бруду є постійною роботою і далі описані деякі «превентивні заходи», які ви можете прийняти.

 1. 1

  Покладіть великий якісний килимок біля кожного входу, що веде до мармуровій підлозі.

 2. 2

  Чи не кладіть мармур в кімнатах, призначених для готування і вживання їжі. В іншому випадку постеліть в цих кімнатах килими.

 3. 3

  Завжди знімайте обліплені снігом черевики перед тим, як ступити на мармурову підлогу.

 4. 4

  Сіль може роз`їсти мармур, залишаючи після себе невеликі ямочки.

 5. 5

  Завжди підтримуйте захисний шар мармуру в цілості, відповідно до рекомендацій фахівців. Мармур дуже міцний і є відмінною поверхнею, яку важко зносити, але вона також досить пориста. Якщо дати захисному шару стертися, мармур вбере все, що на нього потрапить або розіллється, і на ньому залишиться пляма.

Поради • Витирайте розливи негайно, так як мармур дуже пористий.
 • Якщо один з методів чищення призводить до того, що мармур тьмяніє, візьміть драп і спробуйте натерти його порошком оксиду олова. Потім промийте підлогу і дайте йому висохнути.
 • Ви також можете скористатися цим методом для видалення з мармуру жирного плями. Зверніть увагу, що цей метод використовує оцет і тому може не підійти, але якщо пляма вже сильно в`їлося і ви будете діяти швидко, це метод якраз для вас (але спершу проведіть тест!).
  • Негайно займіться плямою. Так як мармур дуже пористий, він буде вбирати будь-яку рідину.
  • Змішайте разом одну частину добре-подрібненої пемзи, одну частину пральної соди, одну частину добре-подрібненої вапна і одну частину білого оцту. Розмішайте до утворення пасти.
  • Протестуйте пасту. Оцет може сильно нашкодити мармуру, тому дуже важливо спершу протестувати цей засіб на непримітному місці, щоб подивитися, чи не залишає воно слідів. Якщо ні, можете спокійно наносити його на пляму. Втирайте його в пляму м`якою ганчіркою.
  • Після цього негайно вимийте пляма м`яким рідким миючим засобом і водою, в якій була попередньо розлучена харчова сода.
 • Мокра шліфування та хімічні засоби для зняття лаку можуть допомогти мармуровій підлозі, що потребує відновленні.

Попередження

 • Більшість так званих «економних домашніх засобів» принесуть мармуру більше шкоди, ніж користі. Суміші домашніх чистячих засобів, спирту або очищувачів на основі лимона роз`їдають мармур не гірше оцту.
 • Мармур дуже м`який і пористий (карбонат кальцію). Він буде погано реагувати на кислі та лужні речовини. До проблемних миючим засобам належить оцет, нашатирний спирт (часто згадується як альтернативний очищувач), спирт (включаючи Windex), абразивні очисники, начебто Ajax, засоби для чищення плитки і т.д.

Що вам знадобиться

 • Гаряча вода
 • Відро
 • Миючий засіб з нейтральним рівнем кислотності або рідке мило для чищення каменю
 • Швабра
 • Повстяна підкладка і засіб для видалення плям у вигляді порошку
 • Відповідний твердий віск для підлоги