Як чистити вироби з мармуру

Мармур - гарний камінь. Він здавна використовується для виготовлення стільниць, підлог і прикрас для меблів. Це вапняк, який трансформувався в поєднанні з іншими природними елементами, в результаті чого і вийшов відносно м`який матеріал з візерунком прожилок різних кольорів. Мармур легко забарвлюється, роз`їдається кислотами, дряпається, тому важливо знати, як правильно піклуватися про нього, якщо ви хочете, щоб виріб з мармуру служило вам довгий час. Читайте далі цю статтю, щоб дізнатися, як правильно доглядати за мармуром, видаляти плями і полірувати.
Частина 1 з 3: Догляд за мармуром

 1. 1

  Захистіть мармур від подряпин. Не ставте предмети з гострими краями безпосередньо на мармурову поверхню. Якщо у вас мармурові підлоги, використовуйте повстяні подушечки для ніжок стільців і столів. Користуйтеся підставками і килимками на мармурових стільницях, щоб захистити їх поверхню від пошкодження посудом або кухонними приладами.

 2. 2

  Регулярно чистите мармур. Мармурові поверхні забарвлюються дуже швидко, особливо якщо пролиту рідину залишити протягом деякого періоду часу. Витирайте сліди від апельсинового соку, вина, кави відразу ж, як тільки ви їх пролили.
  • Інші продукти, що містять сильні фарбувальні речовини, такі як кмин, порошок каррі, мелену каву і зелень також повинні бути прибрані відразу ж, як тільки ви їх розсипали.

 3. 3

  Протирайте поверхню мармуру вологою тканиною. Використовуйте м`яку тканину, змочену в теплій воді, щоб очистити від пилу мармурові стільниці та підлоги. Не тріть сильно, так як це може подряпати поверхню мармуру. Проведіть тканиною по поверхні, роблячи кругові рухи в найбільш забруднених місцях, які потребують додаткового очищення.

 4. 4

  Витирайте поверхню мармуру насухо. Не залишайте калюжі на поверхні мармурових стільниць або підлог, так як рідина може залишити пляму. Використовуйте суху м`яку тканину, щоб просушити поверхню після того, як ви її помили водою.

 5. 5

  Користуйтеся натуральним милом або спеціальним очищувачем для мармуру для більш глибокого очищення. Якщо на стільниці або на підлозі є пил або інша бруд, розведіть м`яке мило для миття посуду в невеликій кількості теплої водою і використовуйте цей розчин для очищення мармурових поверхонь, змочуючи в ньому м`яку тканину.
  • Ніколи не користуйтеся оцтом, щоб почистити поверхню мармуру. Оцет є хорошим натуральним миючим засобом для багатьох поверхонь, але не для мармурових, так як оцет являє собою кислоту і може роз`їдати поверхню мармуру.
  • Для світлого мармуру перекис водню є хорошим натуральним миючим засобом.

 6. 6

  Поліруйте мармур замшею. Замшева тканина складається з м`яких волокон, її можна використовувати для того, щоб витерти мармур насухо і одночасно відполірувати. Це самий м`який спосіб відполірувати поверхню мармуру.
  • Продукція, в магазинах поліролі для мармуру також добре працюють. Якщо ви вирішите використовувати такі поліролі, переконайтеся, що вони призначені для використання на мармурі, а не на граніті чи іншому типі каменю. Мармур має спеціальні властивості, які можуть бути пошкоджені деякими хімічними речовинами.

Частина 2 з 3: Видалення плям

 1. 1

  Змочіть водою поверхню мармуру, на якій з`явилася пляма.

 2. 2

  Застосуйте компрес. Змішайте харчову соду з водою до консистенції густої пасти. Нанесіть цю пасту на пляму на мармурі. Накрийте поліетиленовою плівкою і залиште в спокої на добу.
  • Ви також можете зробити компрес з борошна і неабразивного засоби для миття посуду, використовуючи той же метод.

 3. 3

  Зніміть компрес. Приберіть поліетиленову плівку, видаліть сліди компресу, використовуючи вологу тканину. Якщо поверхня і раніше забруднена, повторіть процес.

 4. 4

  Використовуйте перекис водню. Налийте трохи перекису водню на область з плямою. Накрийте це місце поліетиленовою плівкою і дайте перекису водню попрацювати протягом двадцяти чотирьох годин. Потім приберіть поліетилен, витріть перекис водню за допомогою вологої ганчірки. При необхідності - повторіть процедуру.


  • Будьте обережні з цим методом, якщо ваш мармур темного кольору, перекис водню може його знебарвити.

 5. 5

  Використовуйте кукурудзяний крохмаль для боротьби з жирними плямами. Посипте трохи кукурудзяного крохмалю на пляму і дайте крохмалю двадцять хвилин, щоб поглинути жир. Зітріть кукурудзяний крохмаль вологою тканиною.

Частина 3 з 3: Видалення подряпин

 1. 1

  Почніть з очищення. Акуратно протріть подряпину, використовуючи м`яку тканину, змочену в теплій воді. Дрібні подряпини повністю видаляються за допомогою цього методу. Це самий щадний спосіб «лікування» подряпин.
  • Додайте м`який засіб для миття посуду в теплу воду для більш легкого ковзання. Витріть мильну воду і висушіть поверхню мармуру після закінчення роботи.

 2. 2

  Використовуйте мелкозернистую наждачний папір. При більш глибоких подряпинах спробуйте потерти подряпину дрібнозернистим наждачним папером. Не використовуйте грубу наждачний папір, так як її застосування призведе до утворення додаткових подряпин на мармурі.

 3. 3

  Якщо за допомогою попередніх методів не вдалося видалити подряпини, проконсультуйтеся з професіоналами. У них є промислове обладнання, призначене для видалення подряпин з мармуру, не завдаючи йому шкоди.

Поради

 • Перед застосуванням будь-якого типу очищувача для мармуру, зробіть перевірку в непомітному місці, щоб переконатися, що речовина не зашкодить поверхню мармуру.
 • Покрийте ваші мармурові підлоги і стільниці спеціальним герметиком, щоб захистити їх від плям і подряпин. Це досить дорого і повинно бути зроблено професіоналом, але це допоможе вам зберегти ваш мармур чистим протягом тривалого періоду часу.

Що вам знадобиться

 • Замша
 • Засіб для миття посуду
 • Перекис водню
 • Харчова сода
 • Кукурудзяний крохмаль
 • Розчин аміаку
 • Засіб для догляду за мармуром