Як визначити цінність старої ляльки

Визначення того, чи є стара і курна лялька на полиці у вашому будинку або місцевому економ-магазині цінною, не вимагає значних пошуків.


Кроки

 1. 1

  Пошукайте на тілі ляльки вигравіруваний або випалений на порцеляні штамп. Якщо ви знайшли печатку або підпис, перевірте це, виконавши пошук в Інтернеті. Крім того, відвідайте місцеву бібліотеку, якщо вам потрібна конкретна інформація із спеціалізованих книг (багато відповідної інформації буде як і раніше перебувати тільки в книгах).

 2. 2

  Відвідайте місцевий музей, якщо в ньому є колекція ляльок. Це допоможе вам краще визначити загальний вік і вартість ляльки, але пам`ятайте, що музеям, як правило, жертвують ляльок з більш доступного типу, а не рідкісних ляльок. Розпитайте подробиці у доглядачів.
 3. 3

  Відвідайте місцевий антикварний магазин або веб-сторінки / сайти колекціонерів старожитностей і перевірте запитувану ціну на такі ж або аналогічні ляльки. Деякі місця, можливо, будуть раді оглянути вашу ляльку і зробити пропозицію відповідно до її цінністю.

 4. 4

  Погляньте на інтернет-аукціони з ляльок, схожих на ту, яка є у вас. Подивіться, яку ціну призначають за неї. Це зажадає деяких знань типу ляльки, імені, епохи та інше, щоб зробити пошук простіше.

 5. 5

  Оцініть збиток. Пошкоджені або втрачені деталі ляльки знижують її вартість. Такі речі, як тріщини неглазурованого порцеляни, занадто темний колір обличчя, пошкодження забарвлення, втрата чіткості, знаків, розбиті частини, пічна пил і так далі можуть бути ознаками пошкодження або спроб їх приховати, і це, як правило, знижує вартість ляльки. 6. 6

  Перевірте на підробку. Деякі ляльки коштують дорого і неминуче привертають торговців підробками. Шукайте такі ознаки, як занадто бліде обличчя, погано підібраний неглазурований фарфор для обличчя (часто присутня синюватий відтінок), перебільшена розпис і невмілі мазки на обличчі.

 7. 7

  Знайте різницю між репродукцією і оригінальною лялькою. Репродукція все ще може бути високої якості і вартості, за умови, що вона добре зроблена і приваблює шанувальників. Але все ж це розходження може впливати на вартість.

Поради

 • Найкраще продаються ляльки у відмінному стані і з гравіровкойдо і після 1800-х років.
 • Якщо ви збираєтеся продати ляльки, очистіть її одяг (якщо це можливо) і приведіть в порядок її волосся і обличчя. Але будьте обережні - в деяких випадках може бути краще залишити ляльку в спокої і дозволити професіоналам очистити її, щоб не пошкодити її.