Як зробити ляльку з пряжі

Виготовлення ляльки з пряжі - відмінний спосіб провести час з дитиною і зробити щось разом своїми руками. Крім того, у дитини з`явиться нова іграшка, якою він буде пишатися - адже він сам її робив! Щоб зробити ляльку з пряжі, дотримуйтесь наших інструкцій.

Кроки

 1. 1

  Вирішіть, якої висоти буде ваша лялька. Виріжте шматок картону приблизно такої ж висоти. Замість нього можете використовувати килимок для миші, книгу, а для маленької ляльки - коробку від компакт-диска.

 2. 2

  Оберніть початок пряжі навколо шматка картону (по його довжині). Пряжа повинна бути м`якою, так як ляльку з колючого пряжі не захочеться потискати. У магазинах для рукоділля можна знайти мотки найрізноманітніших кольорів, текстур і розмірів.

 3. 3

  Зауважте зверху вузлик, щоб закріпити пряжу. Не обрізайте нитку.

 4. 4

  Намотайте пряжу на картон. Для хорошої ляльки вам знадобиться не менше 100 витків. Пам`ятайте: чим їх більше, тим ваша лялька буде товщі. На останньому обороті обв`яжіть нитку навколо попереднього витка, щоб закріпити її.

 5. 5

  Візьміть нитку і протягніть її між намотаною пряжею і картоном. Посуньте її на самий верх і зав`яжіть тугий вузол. Таким чином, всі нитки виявляться зібрані разом в центрі картонки. Щоб зробити декоративний бантик, можете використовувати нитку іншого кольору.

 6. 6

  Зніміть пряжу з картонки. Туго обв`яжіть її ниткою в тому місці, де у ляльки буде шия. Не страшно, якщо вона виявиться занадто високо чи низько - потім ви зможете її підправити.
 7. 7

  Витягніть по кілька петель з кожної сторони, щоб зробити ляльці руки. Решта міцно перев`яжіть ниткою приблизно посередині - Там, де у ляльки буде талія.

 8. 8

  Перев`яжіть руки ляльки у "зап`ясть" і обріжте петлі на кінцях. Інший варіант - зробити руки у вигляді косічек- спочатку заплетене, потім закріплюйте краю.

 9. 9

  Розріжте знизу петлі, що утворюють тулуб, щоб зробити "спідницю" з пряжі. (Якщо вам більше подобаються петлі на кінцях, залиште їх як є.) Можете також зробити ноги, розділивши пряжу на 2 частини від талії і перев`язавши на кінцях, як ви це робили з руками. Не забудьте, що і тут ви можете спочатку сплести косички.

Поради

 • Спробуйте прикрасити ляльку, наприклад, стрічкою або використовувати пряжу двох різних кольорів.
 • Якщо ви хочете, щоб у ляльки були волосся, на самому початку намотайте кілька додаткових витків пряжі. Перед тим, як перев`язувати шию ляльки, витягніть кілька петель, щоб зробити волосся. Нехай вони звисають ззаду, поки ви не закінчите ляльку, а потім розріжте кінці петель і заплетене волосся.
 • Створіть ляльці унікальний стиль за допомогою одягу або бантиків. При бажанні, можете додати і волосся. Це може бути косичка або ж хвостики. Так ви зробите ляльку більш реалістичною і єдиною у своєму роді.


 • Читайте далі, якщо хочете зробити ляльці неповторне обличчя! Риси обличчя можна створити, пришивши гудзики. Два гудзики для очей, одну - для носа і чотири - для рота. Якщо ви не любите шити, намалюйте обличчя на шматочку папері і потім приклейте. Або використовуйте наклейку у вигляді смайлика, якщо вона у вас є.
 • Щоб зробити волосся іншим способом, візьміть нитку і протягніть її крізь голову ляльки. Потім візьміть пучок зі шматочків пряжі і прикріпіть його ниткою. Подровняйте кінчики. Можете також заплести волосся в косичку.
 • Щоб зробити велику ляльку, замість пряжі візьміть швабру з мотузочок. Зніміть пластикову насадку, яка з`єднує швабру з ручкою, складіть мотузочки навпіл і зав`яжіть, щоб зробити голову.
 • Щоб тіло було міцнішим, можна помістити всередину щось тверде (навіть льодяник у вигляді колечка).
 • Замість картону спробуйте взяти кришку від пластикової урни, а для ляльки-гіганта - саму урну.
 • Зробіть ляльку унікальною.
 • Подібним чином роблять ляльок з кукурудзяного листя, тільки замість пряжі використовують листову обгортку качанів кукурудзи.

Попередження

 • Для великої ляльки знадобиться багато пряжі. Уважно розраховуйте розмір.
 • Завжди будьте обережні з ножицями.

Що вам знадобиться

 • Шматок картону або маленька книжечка
 • Пряжа
 • Ножиці