Як визначити хвойні породи дерев

Хвойні породи є вічнозеленими рослинами, це означає, що вони не втрачають свій колір цілий рік і виробляють шишки. Всього в світі близько 40 порід хвойних дерев і всі вони виростають в північних широтах. Як і у сосен, ялин, в інших хвойних порід присутні голки, а не листя, хоча може бути складно це відрізнити. При визначенні породи хвойного дерева потрібно уважно вивчати листя, кору і шишки, а також оцінити висоту дерева.
Метод 1 з 2: Відмінність хвойних від сосен і ялин

 1. 1

  Огляньте голки для визначення породи.
  • Голки їли прикріплені до гілок індивідуально, а не групами.
  • Голки у хвойних гострі, жорсткі і квадратні, що дозволяє їм легко прокочуватися між вашими пальцями. Ялинові голки плоскі і м`які, їх не можна прокатати між пальцями.

 2. 2

  Спробуйте гілки. Соснові голки мають грубу дерев`яну проекцію біля місць кріплення до гілок. Ялинові гілки більш гладкі.

 3. 3

  Огляньте шишки. Присутність шишок - це ключ для виявлення сосен, але відмінності між лусочками може бути ускладнено. Зазвичай соснові шишки мають жорсткі, деревні лусочки, а ялинові лусочки будуть більш еластичними тому, що вони більш тонкі. Шишки можуть бути яскравими і розташовуватися вертикально поверх гілок, а можуть звисати вниз.

 4. 4

  Подивіться на кору. Кора сосни груба навіть у молодому віці, тим не менш, кора старої сосни і ялини буде теж грубої через вік, що робить відміну складніше.

 5. 5

  Відійдіть і подивіться на форму дерева. Сосни мають вузьку конічну форму, а їх верхівки розташовані по колу.

Метод 2 з 2: Хвойні породи дерев, що ростуть в США

 1. 1

  Звузити коло простіше по регіонах. Червоні, чорні і білі сосни виростають тільки в східних штатах, а ось блакитні і породи Сітка, Брюерз і Енгельмана ростуть в скелястих і гірських регіонах і далі на захід.


  • Червоні їли виростають від 60 до 70 футів (від 18 до 21 м) в кам`янистому ґрунті. Хвоя жовто-зелена, шишки звисають з гілок.
  • Чорні їли мають шишки близько 1 дюйма (2.5 см), фіолетового, а коли визріють - червонувато-коричневого кольору. Чорні їли мають синьо-зелені голки, які більш зелені, ніж у білих ялин. Як правило, ростуть вони на заболочених ділянках.
  • Білі їли мають синьо-зелені голки і шишки, що звисають з гілок. Вони ростуть вище 100 футів (30 м). Батьківщина їх - Середній Захід і східні штати, але ростуть вони по всій Канаді і на Алясці.
  • Блакитні ялини, також їх називають Колорадо. Ростуть до 100 футів (30 м), мають синьо-зелені, сріблясті голки.
  • Ситка - були названі на честь племені на Алясці. Це високі ялини, вище 200 футів (60 м) зі стволами, які досягають діаметра 16 футів (5 м).
  • Енгельмана - порода, несуча циліндричні шишки, які можуть бути близько 3 дюймів (8 см) червоного або фіолетового кольору, коли ще не визріли. Вони стають світло-коричневими, коли дозрівають.
  • Їли Брюерз - рідко зустрічаються на великих висотах в кліматі Каліфорнії і Орегона. Вони відрізняються гілками, які звисають вниз, що дозволяє голок створювати вигляд своєрідного завіси.