Як встановити центральне опалення

Установка центрального опалення - тяжка праця, що вимагає ретельного планування і точного розрахунку необхідних матеріалів. Хоча більшу частину установки і можливо виконати самому (вибір бойлера і батарей, прокладку труб і навіть установку системи управління), вам знадобиться допомога сертифікованого підрядника, щоб підключити бойлер до газопостачання, а також, щоб перевірити всю систему, щоб упевнитися в її безпеки та ефективності обігріву будинку. Наступні поради покажуть вам, як встановити центральне опалення на прикладі установки газового бойлера.

Кроки

 1. 1

  Дізнайтеся про обладнання, яке вам знадобиться для установки в будинку центрального опалення.
  • Виберіть бойлер такого розміру, щоб він міг обігрівати ваш будинок і виконувати подачу гарячої води в раковини і ванну, але не сильно великий. Вибір занадто великого бойлера призведе до величезних рахунками за комунальні послуги внаслідок втрати тепла від бойлера. Якщо для вас це дуже важливо, подумайте над покупкою нового енергоефективного бойлера.

  • Купуйте батареї, що надають достатню теплотворну здатність і які б доповнювали інтер`єр вашого будинку. Найефективніші типи батарей використовують стабілізатори, що випромінюють тепло в повітря.

  • Виберіть систему управління, яка має чітку інструкцію з встановлення. Якщо інструкція не достатньо ясна, зателефонуйте виробнику і попросіть у нього докладний опис процесу установки.
  • Газові бойлери та батареї включають в себе специфікації їх теплопродуктивності. Так що вибирайте ті частини, сума потужності яких відповідала б потребам вашого будинку.

  • При оцінці потенціалу опалення, не забудьте врахувати що вікна, двері і зовнішні стіни втрачають тепло в холодну пору року.

 2. 2

  Намалюйте карту установки центрального опалення. Вона послужить як плану для установки окремих частин.
  • Бойлер плануйте встановити в місці, де є легкий доступ до водо- і газопостачання, а також є вентиляційна шахта, ведуча на дах.  • Вибираючи, куди встановлювати батареї, дуже важливо відзначити, що більшість батарей ставлять під вікнами, щоб протистояти втраті тепла. Однак якщо ваші вікна досягають статі, встановіть батареї поруч з ними, щоб досягти найбільш ефективного контролю тепла.

  • Розплануйте прокласти труби або вздовж стін, або під підлогою. Якщо ви прокладете їх під підлогою, обов`язково відзначте, де вони будуть, щоб випадково не пробити їх цвяхом, коли будете класти статеве покриття.

 3. 3

  Купуйте всі деталі, необхідні для установки центрального опалення.

 4. 4

  Встановіть батареї. Вони повинні знаходитися на 10-15 сантиметрів над підлогою, залишивши місце для клапанів і труб і можливість під ними прибрати. Встановіть колісний клапан на потоковому з`єднанні і радіаторний клапан подвійного регулювання на зворотному з`єднанні. Це дозволить вам регулювати рух води.

 5. 5

  Прокладіть труби від батарей і раковин до бойлера. Для цього вам знадобляться мідні труби з компресійними або капілярними вузлами. Переконайтеся, що повітря в трубах виходить у батареї. Це необхідно для того, щоб уникати повітряних пробок і несправностей системи.

 6. 6

  Встановіть систему управління. Для установки дотримуйтесь інструкцій виробника.

 7. 7

  Перекрийте подачу води і газу та встановіть бойлер. І знову, робіть все як сказано в інструкції. Не забудьте запросити сертифікованого підрядника, щоб він виконав з`єднання до газової магістралі.

 8. 8

  Підготуйте систему центрального опалення, закривши всі повітроводи на батареях, заповнивши систему водою і прогнавши її в кожну батарею. Увімкніть опалювальний насос і вентиляційну систему. Потім увімкніть бойлер і відрегулюйте потік гарячої води в кожній батареї за допомогою клапанів подвійного регулювання.