Як написати шкільний есе

Написання есе - важливе вміння, яке стане в нагоді вам і в школі, і в коледжі або інституті, і на роботі. У різних викладачів свої вимоги, але ми пропонуємо базовий формат, який в будь-якому випадку допоможе вам успішно впоратися із завданням. Отже, познайомтеся з тим, як пишеться типове есе, і ви зможете застосувати ці знання при виконанні контрольної роботи або домашнього завдання.
Метод 1 з 3: Складіть план есе

 1. 1

  Визначтеся з темою есе. Виберіть тему, яку ви знаєте досить добре, щоб написати по ній есе з п`яти абзаців.

 2. 2

  Сформулюйте тезове твердження. Це твердження являє собою коротке зведення того, про що ви збираєтеся писати есе. Воно повинне виражати основну думку.
  • Якщо вам важко придумати тезове твердження, скористайтеся наступною схемою [1]: Есе з трьох тез = Тема + Думка + Три тези з обґрунтуванням. Наприклад: "Волонтерська робота вчить старшокласників самодисципліни, взаємодопомоги та лідерства". Тема есе - волонтерська робота, висловлену думку - що вона вчить самодисципліні, взаємодопомоги і лідерства, а три пункти, кожен з яких потрібно обґрунтувати - це самодисципліна, взаємодопомога і лідерство.

 3. 3

  Влаштуйте мозковий штурм, щоб придумати обгрунтування основної думки. Переконайтеся, що вам вистачить ідей на ціле есе. Якщо у вас не виходить знайти достатньо доказів своєї точки зору, переглянете основну думку. Можемо порадити вам дві техніки мозкового штурму: [2].
  • Спробуйте метод кластерів. Запишіть основну думку в центрі аркуша паперу і обведіть кружком. Всякий раз, як вам в голову прийде ідея, проведіть з центру стрілку і запишіть її.
  • Спробуйте метод фрірайтінга. Зверху на аркуші паперу запишіть основну думку, а потім будь-які пов`язані з нею ідеї. Не замислюйтесь, просто пишіть.

 4. 4

  Виділіть три основні тези. Це ті пункти, які ви будете використовувати для доказу основного твердження. Наприклад, ваша основна думка звучить як: "Пол Уест - це сильна особистість і лідер групи". Тоді вам потрібно привести три ознаки, що характеризують Пола як сильну особистість і лідера.
  • Запишіть ці тези.
  • Переконайтеся, що можете довести їх за допомогою фактичних прикладів.

 5. 5

  Складіть конспект вашого есе з п`яти абзаців.
  • На початку аркуша паперу запишіть основну думку (тезове твердження).
  • Перерахуйте три тези на підтримку основної думки.
  • Перерахуйте 2-3 аргумент на підтримку кожного з тез.
  • Розташуйте аргументи, починаючи з найсильніших.

Метод 2 з 3: Почніть писати 1. 1

  Напишіть вступ. Вам потрібно почати з пропозиції, яка підведе читача до основної думки, зазвичай вираженою у другому реченні першого абзацу. Наприклад: "Пол Уест - один з чотирнадцяти хлопчиків, опинилися на безлюдному острові в Карибському морі". Тоді наступним реченням буде основна думка (тезове твердження): "Пол - сильна особистість і лідер групи".

 2. 2

  Напишіть три головних абзацу. Кожен з них повинен підтримувати вашу основну думку і будуватися за схемою "теза + аргумент". Обов`язково включайте приклади, щоб обґрунтувати свої тези. Починайте з найбільш переконливих аргументів.

 3. 3

  Включіть у текст пропозиції-зв`язки. Перехід до кожного наступного абзацу повинен здійснюватися за допомогою логічної зв`язки. Наприклад: "Пола Уеста можна назвати лідером не тільки тому, що його любили, але й тому, що його побоювалися".

 4. 4

  Сформулюйте висновок. У ньому мають відбитися і основна думка, і три тези. Наприклад: "З цих прикладів ясно, що в ході розповіді боязка, м`яка і наївна натура Пола змінюється, і він розкривається як сильна особистість".

Метод 3 з 3: Відредагуйте есе

 1. 1

  Перечитайте свою роботу і виправте граматичні та орфографічні помилки.

 2. 2

  Перевірте, наскільки плавно і логічно викладені думки. Особливу увагу приділіть переходам між абзацами.

 3. 3

  Переконайтеся, що кожен абзац підтримує основну ідею есе, і що ви не ухиляєтеся від теми.

Поради

 • Прислухайтеся до вимог вчителя, щоб отримати високу оцінку.
 • Якщо вам задали писати есе на будинок, при необхідності порадьтеся з учителем, чи в правильному напрямку ви рухаєтеся, поки до його здачі є час.
 • Якщо у вас трапилася криза жанру, перервіться на кілька хвилин.
 • Приділіть достатньо часу планом і структурі есе, перш ніж приступати до власне написання.
 • Якщо ваш викладач не може або не хоче вам допомогти, спробуйте звернутися до іншого.

Попередження

 • Більш довге й глибоко пророблена есе може зажадати іншого формату.