Як написати аналітичне есе

П`ятниця, третій годині дня. Або настала тиждень державних іспитів, і у вас залишилося шість годин, щоб написати аналітичне есе. Проблема полягає в тому, що раніше ви ніколи цього не робили, і не знаєте, з чого почати. Чи не волнуйтесь- зробіть глибокий вдих, купіть собі напій із вмістом кофеїну і дотримуйтесь наших порад, щоб написати якісне аналітичне есе.
Метод 1 з 3: Підготовка до написання есе

 1. 1

  Потрібно усвідомити для себе, що є об`єктом аналітичного есе. Як правило, подібне твір містить поглиблений аналіз проблеми, або представляє думку, що базується на конкретному факті. Найчастіше вам доводитися аналізувати літературний твір або фільм, але вас також можуть запитати про головну ідею або проблемі. Щоб з цим впоратися, потрібно розбити завдання на кілька складових і надати аргументи, взяті небудь з книги / фільму, або стали результатом вашого дослідження, і підтримують вашу думку.

 2. 2

  Вирішіть, про що ви будете писати. Якщо ви пишіть завдання на урок, учитель, як правило, задає тему (або теми). Уважно прочитайте завдання. Що вас просять зробити? Іноді, доводиться вибирати власну тему.
  • Якщо ви пишіть аналітичне есе про художній твір, можна обгрунтувати своє думки на основі вчинків певного героя або ряду персонажів. Ви також можете обговорити, чому та чи інша строфа / частина є головним мотивом. Приклад теми для літературного аналізу: "Розкрийте концепцію« Відплата »в епічній поемі« Беовульф ».
  • Якщо ви пишіть про історичну подію, намагайтеся звертати увагу на рушійні сили, які вплинули на хід подій.
  • Якщо ви аналізуєте наукове дослідження / результати, використовуйте науковий метод для аналізу отриманих висновків.

 3. 3

  Почніть з тезового затвердження. Теза - це пропозиція або декілька пропозицій, які резюмують ваші твердження в есе. Теза повинен сказати читачеві, про що буде йти мова у вашій роботі.
  • Приклад тезового затвердження: Порівняння концепції «Відплата» міфологічного персонажа Гренделя і помсти дракона показало приклад, що віра в справедливу кару була невід`ємною частиною раннього періоду Середніх віків, а дракон був зразком гідності та частиною акта помсти.

 4. 4

  Знайдіть додаткові аргументи. Перегляньте матеріал, з яким ви працюєте. Книга, фільм і наукові матеріали, які доповнюють ваше твердження, можуть бути використані на підтримку тезового затвердження. Перерахуйте другорядні аргументи, позначте сторінки, на яких вони розміщені, та з`ясуйте, як вони підтримують вашу думку.
  • Приклад додаткового аргументу: Щоб довести, що помста дракона була більш справедливою, ніж помста матері Гренделя, зверніть увагу на ті уривки поеми, де описані події, які розгортаються до атаки монстра, самі атаки і реакції на ці атаки.

 5. 5

  Напишіть план есе. План допоможе вам структурувати есе і полегшити його написання. Як правило, аналітичне есе складається з вступу, трьох абзаців основної частини і висновку. Ваш план повинен намітити, які три головних аргументи ви хочете обговорити в кожному з параграфів. Перерахуйте основні аргументи з тексту, фільму або статті в кожному параграфі.
  • Приклад плану:
   • Вступ
   • Частина 1: Причини нападу
   • Частина 2: Описи нападу
   • Частина 3: Реакція Беовульфа на напад
   • Висновки

Метод 2 з 3: Написання есе

 1. 1

  Напишіть вступ до есе. Вступ має давати читачеві основну інформацію про проблему. Ви також повинні написати тезове затвердження в першому параграфі. Постарайтеся зробити вступ захоплюючим, але не перестарайтеся. Уникайте резюмування подій - краще просто висловити свої аргументи. Уникайте драматичних вступів (найкраще не вживати знаки питання і вигуки на самому початку). Не пишіть в першому і другому обличчі.
  • Приклад вступу: У період Раннього Середньовіччя німецький народ дотримувався такого правила: якщо людину спіткало нещастя, він мав право на помсту. В епічній поемі «Беовульф», головний герой Беовульф повинен битися з двома антагоністичними силами, які хочуть помститися всьому людству. Порівняння акту помсти матері Гренделя і дракона доводить, що віра в справедливу відплату мила характерною рисою Раннього Середньовіччя. Розглядаючи причини нападу, акт помсти і реакцію Беовульфа на напади, можна зробити висновок, що дії дракона були більш справедливими.

 2. 2

  Напишіть параграфи основної частини. Кожен абзац повинен складатися з 1) головного речення, 2) аналіз частини тексту, 3) аргумент з тексту, який підтверджує аналіз роботи і тезове твердження. Головне пропозиція містить інформацію про зміст параграфа. Ви аналізуєте текст, коли приводите свої аргументи. Згадані факти повинні підтримувати ваш аргумент. Пам`ятайте про те, що кожне твердження має підтримувати тезу.
  • Приклад головного пропозиції: Основна різниця між двома нападами полягає в концепції «непомірного відплати».


  • Приклад аналізу: Мати Гренделя не просто жадає помсти, згідно середньовічному твердженням «око за око». Замість цього, вона хоче відібрати життя за життя, перетворюючи королівство Хродгара на руїни.
  • Приклад аргументу: Замість того, щоб просто вбити воїна Ешера, і вчинити акт помсти, вона швидко вистачає благородного воїна в свою пащу і повертається в болото (1294). Жінка-монстр робить це, щоб заманити Беовульфа подалі від Хеорота, і вбити його.

 3. 3

  Потрібно знати, коли потрібно вставляти цитати і перефразувати думки. Цитування означає, що певний уривок тексту береться в лапки і вставляється в есе. Цитування добре тоді, коли ви хочете з`ясувати суть твору і підтримати свій аргумент. Переконайтеся в тому, що ви використовуєте правильну форму цитування, залежно від обраного стилю: MLA, APA або Chicago. Перефразування - це резюмування тексту. Як правило, підведення підсумків використовується тоді, коли ви обираєте основну інформацію з тексту, щоб аргумент був переконливим.
  • Приклад цитати: «Вона рвонула вперед, не звертаючи на них ніякої уваги, і видавши переможний клич, схопила Ешера, якого Хродгар любив найбільше, і в наступну мить зникла з ним у ночі. (1294).
  • Приклад перефразованого пропозиції : Мати Гренделя вторглася у володіння Хеорот, схопила одного з сплячих чоловіків і зникла в ночі. (1294).

 4. 4

  Зробіть свої висновки. У висновку ви повинні нагадати читачеві про процес докази аргументу. Ви також можете перефразувати тезу, але зробіть це так, щоб ви не просто слово в слово повторили тезове твердження з вступу. Деякі вчителі хочуть, щоб ви сформулювали зв`язок між подіями у висновках. Це означає, що потрібно подати «інтегровані рішення». Ви повинні показати, як ваші аргументи пов`язані з основною ідеєю твору, і як ваша думка може вплинути на зміни суджень читача.
  • Приклад виведення: Концепція `око за око` мала величезний вплив в період Раннього Середньовіччя. Тільки порівнявши нападу Гренделя і дракона, можна з`ясувати, в чому ж різниця між сприйняттям справедливої помсти і несправедливого помсти. Дракон діє за натхненням, а напад Гренделя має злі наміри.
  • Приклад інтегрованого виведення `: Концепція `око за око` мала величезний вплив в період Раннього Середньовіччя. Тільки порівнявши нападу Гренделя і дракона, можна з`ясувати, в чому ж різниця між сприйняттям справедливої помсти і несправедливого помсти. Дракон діє за натхненням, а напад Гренделя має злі наміри. Даний аналіз повинен схилити читача на бік дракона, оскільки опис дій Гренделя доводить, що воно аморальне, злісна істота.

Метод 3 з 3: Заключний етап

 1. 1

  Перевірте есе на наявність граматичних і орфографічних помилок. Як правило, твір, в якому багато помилок, оцінюється меншим балом ніж те, яке було перевірено і поліпшено. Перевірте правопис, пошукайте в тексті складні речення риторичного плану, перевірте знаки пунктуації.

 2. 2

  Прочитайте твір вголос. Читання вголос допомагає виявити ті місця в есе, які не лягають на слух. Також ви зможете знайти самостійні складні пропозиції, які були упущені з уваги.

 3. 3

  Переконайтеся, що імена персонажів, назв і місць написані правильно. Вчителі знижують оцінку, якщо вони помітять, що ім`я головного героя написано неправильно кілька разів. Поверніться до роботи або статті і переконайтеся, що ви все правильно написали.
  • Якщо ви аналізуєте фільм, знайдіть список персонажів в Інтернеті. Використовуйте два-три джерела, щоб переконатися, що ви все правильно написали.

 4. 4

  Уявіть, що ви вчитель, і перечитайте твір. Ви чітко висловили свою думку? Чи легко зрозуміти структуру есе? Розкриває Чи твір задану тему?

 5. 5

  Попросіть ще кого-небудь перечитати ваше твір. Можливо, ця людина вважає, що окремі епізоди варто додати або прибрати? Чи зрозуміло основна думка вашої роботи?

Поради

 • Задайте собі питання "Що я намагаюся довести?" Відповідь на це питання має міститися у вашому тезовому затвердження. Якщо це не так, поверніться до початку твори і змініть тезу.
 • Чи не розтікатися мислію по древу. Туманність роздумів увазі помилкові висновки. Якщо ви хочете написати свідоме аналітичне есе, але при цьому не даєте чітких аргументів, ви зменшуєте його вплив на читача. * Не намагайтеся використовувати даремні пропозиції, щоб твір здавалося довшим. Найкраще писати стисло і по суті. Кожна пропозиція має нести конкретну думку.
 • Не перевантажуйте твір необдуманим використанням цитат. Пам`ятайте, що вам потрібно запозичувати ідеї інших читачів, щоб підтримати свої доводи, але не потрібно списувати все, інакше учитель подумає, що ви в підсумку ні до чого не прийшли.
 • Цитати, метафори і повторення найкраще використовувати на початку і в кінці твору. Вступ і висновки не повинні бути детальними і глибокими. Для аналізу потрібно використовувати параграфи основної частини.
 • Якщо ви пишіть формальний або критичний аналіз, уникайте повсякденної мови. Неформальна мова може урізноманітнити ваше твір, але ви ризикуєте потужністю своїх аргументів, вживаючи словесний жаргон.