Як витрачати гроші з розумом

Ненавидите відкривати порожній гаманець, коли дуже сильно потрібні гроші? Незалежно від того, багато у вас грошей чи мало, важливо вміти витрачати їх з умом- адже так ви зможете отримати більшу вигоду при менших витратах. Дотримуйтесь порад в цій статті, щоб скоротити витрати за основними статтями і використовувати більш розумний підхід до покупок.
Метод 1 з 4: Основні витрати

 1. 1

  Складіть бюджет. Відстежуйте доходи і витрати, щоб скласти чітке уявлення про свою фінансову ситуацію. Зберігайте чеки або записуйте свої покупки в блокнот. Перегляньте рахунки за минулий місяць і додайте ці витрати до свого бюджету.
  • Відсортуйте свої витрати за категоріями (їжа, одяг, розваги тощо). Зверніть увагу на категорії, на які ви витрачаєте найбільше грошей (або на ті, на які вам здається, що ви витрачаєте занадто багато) - вони можуть стати гарною підмогою для пошуку економії.
  • Після того, як ви простежите за своїми витратами протягом деякого часу, створіть місячний ліміт витрат по кожній категорії. Переконайтеся, що ваш загальний бюджет менше, ніж ваші доходи за період, і у вас залишається достатньо грошей, щоб відкласти, якщо це можливо.

 2. 2

  Плануйте всі свої витрати заздалегідь. Піддаючись миттєвим поривам, ви збільшуєте свої витрати. Складіть список покупок вдома перед походом по магазинах.
  • Перед покупкою, попередньо придивіться. Зверніть увагу на ціни на кілька варіантів потрібного товару в різних магазинах. Поверніться додому, нічого не купивши, і вирішіть, що саме ви купите, коли підете в магазин вдруге. Чим вище зосередженість і менше час, проведений в магазині, тим менше ви витратите.
  • Якщо ви будете сприймати кожну витрату як важливе рішення - ви будете приймати більш ефективні рішення.
  • Не беріть безкоштовні пробники і не приміряйте щось тільки для розваги. Навіть якщо ви не плануєте це купувати, ця проба може переконати вас прийняти рішення зараз, замість попереднього зважування всіх «за» і «проти».

 3. 3

  Уникайте імпульсивних покупок. Якщо планування покупок заздалегідь - це гарна ідея, то спонтанний шопінг - жахлива ідея. Дотримуйтесь цих порад, щоб уникнути необдуманих покупок:
  • Чи не розглядайте вітрини і не заходите в магазини тільки для розваги. Якщо ви купуєте щось тільки тому, що вам подобається сам процес - швидше за все, ви будете дуже багато витрачати на непотрібні речі.
  • Не приймайте рішення про покупку, якщо ви перебуваєте під впливом алкоголю, якихось наркотичних речовин або при нестачі сну. Ці фактори можуть негативно позначитися на раціональності мислення. Також не варто ходити по магазинах голодним або, слухаючи гучну музику, якщо ви не дотримуєтеся складеного списку покупок.

 4. 4

  Ходите по магазинах самі. Діти, друзі, які обожнюють шопінг, і навіть ті друзі, до чиєї смаку ви прислухаєтеся, можуть спонукати вас до незапланованих покупок.
  • Не слухайте порад консультантів в магазинах. Якщо вам потрібно щось дізнатися, то вислухайте відповідь, але ігноруйте всі їхні поради про покупку. Якщо вони не залишають вас у спокої - підіть з магазину і поверніться пізніше, щоб прийняти рішення.

 5. 5

  Сплачуйте готівкою всю суму відразу. Кредитні та дебетові картки збільшують витрати з двох причин: при вас набагато більше грошей, які можна витратити, ніж зазвичай, а так як ви не бачите, як ваші гроші буквально переходять в інші руки - ви не сприймаєте це як «справжню» трату. Подібним чином, записуючи якісь витрати на свій рахунок або користуючись схемами оплати по частинах, набагато складніше усвідомити, скільки ви насправді витрачаєте.
  • Не носіть з собою більше готівки, ніж потрібно. Якщо у вас немає при собі зайвих грошей - ви не можете їх витратити. Так само знімайте в банкоматі гроші раз на тиждень, а не поповнюйте гаманець, як тільки він спорожніє.

 6. 6

  Не попадайтеся на виверти маркетологів. Зовнішній вплив - вагомий фактор, який впливає, на що ми витрачаємо гроші. Будьте пильні і віддавайте собі звіт в причинах, за якими вас приваблює той чи інший продукт.
  • Не купуйте щось тільки через хорошу реклами. Скептично ставитеся як до телевізійній рекламі, так і до дизайну упаковки. . Все це робиться, щоб ви витратили гроші і не є об`єктивним описом.
  • Не купуйте щось тільки через знижки. Купони і розпродажі - відмінні рішення, якщо вони стосуються давно запланованої купівлі- покупка чогось тільки від того, що на нього знижка 50% не заощадить ваші гроші.
  • Дізнайтеся про хитрощі ціноутворення. Сприймайте 1999 рублів як 2000 рублів. Судіть про ціну за якістю товару, а не тому, що це більш «вигідну пропозицію», ніж схожий товар цієї ж компанії. (Роблячи менш «вигідну пропозицію» на товар гіршої якості, вас можуть переконати доплачувати за додатки і доповнення до товару, які вам не потрібні).

 7. 7

  Дочекайтеся розпродажів і знижок. Якщо ви знаєте, що вам необхідний певний товар, але не терміново, почекайте початку знижок на нього або спробуйте знайти купон на знижку.
  • Використовуйте купон або скористайтеся періодом знижок тільки в тому випадку, якщо цей товар вам «дуже потрібен» або ви вирішили його придбати ще до того, як дізналися про знижку. Низька ціна - легка приманка для потенційних покупців, щоб вони купили щось не потрібне.
  • Купуйте сезонні предмети в іншу пору року. Зимова куртка буде коштувати дешевше влітку.

 8. 8

  Вивчайте пропозиції. Перед покупкою дорогої речі, пошукайте в інтернеті відгуки і дізнайтеся, як отримати кращу якість за менші гроші. Знайдіть товар, який вписується в ваш бюджет і при цьому високої якості, щоб вистачило на тривалий період і відповідало вашим вимогам.

 9. 9

  Беріть до уваги всі трасходи. Інакше ви будете платити набагато більше, ніж вказано на етикетці навіть багатьох дорогих товарів. Читайте все, що написано дрібним шрифтом і враховуйте повну вартість перед тим, як приймати рішення.
  • Не дайте себе обдурити більш низькими місячними платежами. Порахуйте повну вартість, яку ви витратите (помножте суму платежу на кількість місяців до розплати), щоб знайти найвигідніший варіант.
  • Якщо ви берете кредит, порахуйте загальний відсоток, який вам доведеться повернути.

 10. 10

  Дозволяйте собі невеликі радості час від часу. Як би дивно це не звучало (хіба це не трата грошей на щось непотрібне?), Але насправді набагато легше дотримуватися запланованого бюджету і економити, якщо ви будете періодично себе за це нагороджувати. Спробуйте уникати всіх непотрібних витрат і, швидше за все, рано чи пізно ви зірветеся і розтратите набагато більше.
  • Відкладайте дуже маленьку суму в бюджеті на ці радості. Ваша мета - заохочувати себе за виконання плану, щоб підтримати дух і запобігти тринькання.
  • Якщо ви зазвичай радуєте себе чимось дорогим, то постарайтеся знайти більш бюджетні альтернативи. Прийміть пінну ванну вдома, а не в SPA-салоні, або візьміть фільм на прокат в бібліотеці замість походу в театр.

Метод 2 з 4: Витрати на одяг

 1. 1

  Купуйте тільки те, що вам насправді необхідно. Влаштуйте ревізію в шафі, щоб подивитися, що у вас вже є. Продайте або віддайте комусь ті речі, які ви не носите або ті, які не підходять вам за розміром. Після цього у вас буде краще уявлення про своєму гардеробі.
  • Звільнення місця в шафі - це не виправдання для покупки більшої кількості речей. Ваша мета - дізнатися, який одягу у вас достатньо, а який, дійсно, не вистачає.

 2. 2

  Знайте, коли краще переплатити за якість. Нерозумно купувати найдорожчі фірмові шкарпетки, адже вони швидко зношуються. Тим не менше, якщо ви витратите більше грошей на якісне взуття, це може заощадити вам гроші в перспективі.
  • Пам`ятайте, що ціна - не завжди є показником якості. Знайдіть компанії, які випускають міцну одяг, замість того, щоб вірити, що найдорожчий варіант - найкращий.
  • Подібним чином, якщо це можливо, дочекайтеся початку знижок на потрібний вам товар. Не забудьте, що не можна використовувати розпродажі в якості виправдання непотрібним покупок.

 3. 3

  Купуйте одяг в секонд-хенді. У деяких таких магазинах можна знайти речі дивного високої якості. Як мінімум, ви зможете придбати базові речі за малу частку від їх початкової вартості.
  • Секонд-хенди в більш заможних районах зазвичай отримують більш якісний одяг.

 4. 4

  Якщо вам не вдалося знайти потрібну річ в секонд-хенді, купіть недорогу нефірмового річ. Дизайнерський логотип зовсім не показник вищої якості.

Метод 3 з 4: Витрати на їжу і напої

 1. 1

  Складіть меню і список покупок на тиждень. Як тільки ви визначитеся з бюджетом на їжу, заздалегідь запишіть конкретні страви, які ви будете їсти та що потрібно купити в магазині для їх приготування.
  • Це не тільки вбереже вас від імпульсивних витрат в продуктовому магазині, але і запобіжить витрату грошей на продукти, в яких немає необхідності, що становить головну статтю витрат для більшості людей. Якщо ви помітите, що викидаєте їжу - зменшіть розмір запланованих страв.

 2. 2

  Дізнайтеся, як заощадити на їжі. Існує багато способів економити на продуктах, починаючи від покупки оптом і закінчуючи використанням певного часу, протягом якого деякі продукти коштують дешевше. 3. 3

  Рідше їжте в ресторанах. Домашня їжа набагато дешевше ресторанної, тому в них не можна ходити спонтанно, особливо якщо ви почали економити.
  • Зробіть обід будинку і візьміть його з собою на навчання або роботу.
  • Наберіть воду з під крана в пляшку, щоб не купувати дорогу бутильовану воду.
  • Так само, якщо ви часто п`єте каву, купіть недорогий французький прес і економте гроші, готуючи його будинку.

Метод 4 з 4: Розумна економія коштів

 1. 1

  Економте гроші. Розумні витрати і економія - пов`язані поняття. Кожен місяць постарайтеся відкладати певну суму на ощадний рахунок або в інший процентно-акумулює вклад. Чим більше ви відкладаєте кожен місяць, тим краще буде ваша фінансова ситуація. А адже в цьому, за великим рахунком, сенс розумною витрати грошей, чи не так? Можете обміркувати декілька варіантів заощаджень:
  • Створіть резервний фонд.
  • Відкрийте індивідуальний пенсійний рахунок або накопичувальний пенсійний фонд.
  • Уникайте непотрібних податків.
  • Плануйте меню на тиждень.

 2. 2

  Позбавтеся від дорогих звичок. Шкідливі звички, такі як куріння, алкоголь, або азартні ігри можуть поглинути всі гроші, які ви економите. Відмова від них сприятливо позначиться як на вашому гаманці, так і на здоров`я.

 3. 3

  Не купуйте те, що вам не потрібно. Якщо ви не впевнені в якійсь покупці - задайте собі ці питання. Якщо ви не відповісте «так» на все - це показник того, що ви не повинні на неї витрачати гроші.
  • Я часто буду цим користуватися? Переконайтеся, що ви зможете випити молоко до закінчення терміну придатності, або що залишилося ще кілька літніх місяців, щоб паплюжити ту спідничку чаші, ніж кілька разів.
  • Не вистачає мені чогось, що служить тим же цілям? Остерігайтеся спеціалізованих об`єктів, чиї функції з легкістю виконують звичайні предмети, які у вас вже є. Напевно вам не потрібно ультра-спеціалізовані пристосування для кухні або спеціальний спортивний костюм, адже тренувальні штани і футболка нічим не гірше.
  • Цей предмет змінить моє життя на краще? Це питання з підступом, але однозначно уникайте покупок, які заохочують шкідливі звички або змушують вас забути про інших сферах життя.
  • Чи буду я думати і нудьгувати по предмету, якщо не куплю його?
  • Він зробить мене щасливим / ою?

 4. 4

  Скоротіть ваші хобі. Якщо у вас є абонемент в спортзал, але ви не використовуєте його - не продовжувати термін його дії .. Пристрасний колекціонер перетворився на стриманого володаря? Продайте колекцію. Присвячуйте свої фінанси і енергію тільки тим сферам, якими ви дійсно захоплені.

Поради

 • Стежити за бюджетом буде простіше, якщо вся родина буде дотримуватися цих правил.
 • Регулярно придивляйтеся до пропозицій від компаній, які пропонують комунальні послуги та страхування. Багато компаній (мобільні оператори, інтернет провайдери, супутникове і кабельне телебачення, страхові компанії тощо) пропонують спеціальні вигідні умови для нових клієнтів. Якщо ви будете міняти компанії час від часу, то зможете завжди користуватися більш дешевим тарифним планом. (Деякі компанії оплачують збір за розрив контракту з попередньою компанією, коли ви переходите до них).
 • Порівнюючи дві машини, порахуйте, скільки грошей ви витратите на паливо, якщо виберете більш економну (з меншою витратою палива на кілометр) модель.
 • Уникайте речей, які можна чистити тільки в хімчистці. Перед покупкою речі, обов`язково подивіться на символи на етикетці. Ви ж не хочете регулярно витрачати гроші на хімчистку.

Sources and Citations

 1. ^ https://consolidatedcredit.org/personal-finances/money-management/smart-spending-tips/#back
 2. ^ https://balancetrack.org/psychology/ch3.html
 3. ^ https://oxfordtoday.ox.ac.uk/features/psychology-shopping#
 4. ^ https://balancetrack.org/psychology/ch3.html
 5. ^ https://mywifequitherjob.com/how-to-build-wealth-by-spending-money-wisely/
 6. ^ https://sltrib.com/sltrib/money/56846293-79/sleep-shopping-deprivation-foods.html.csp
 7. ^ https://bbc.co.uk/consumer/23818336
 8. ^ https://balancetrack.org/psychology/ch3.html
 9. ^ https://moneycrashers.com/psychology-of-money-saving-spending-habits/
 10. ^ https://money.howstuffworks.com/personal-finance/budgeting/10-tips-for-staying-on-budget.htm#page=2
 11. ^ https://pbskids.org/itsmylife/money/spendingsmarts/article8.html
 12. ^ https://money.msn.com/how-to-budget/6-habits-that-will-make-you-broke.aspx
 13. ^ https://moneycrashers.com/importance-splurging-avoid-frugal-fatigue-splurges/
 14. ^ https://lifehack.org/articles/money/7-ways-spend-money-wisely.html
 15. ^ https://mywifequitherjob.com/how-to-build-wealth-by-spending-money-wisely/
 16. ^ https://csmonitor.com/Business/Saving-Money/2012/0510/23-ways-to-save-money-on-clothes
 17. ^ https://financialplan.about.com/od/savingmoney/a/newcarmistakes.htm
 18. ^ https://csmonitor.com/Business/Saving-Money/2012/0510/23-ways-to-save-money-on-clothes