Як стати фінансово дисциплінованим

Ви хочете з легкістю збирати гроші і в той же час не відмовляти собі в розвагах? Існує простий спосіб збирати, насолоджуватися життям і не турбуватися кожен день про свій фінансовий стан. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися про перші кроки на шляху до своєї фінансової дисципліни.
Частина 1 з 2: Розпочніть основам

 1. 1

  Організуйте свої фінансові документи. Виділіть папку, або ящик, або коробочку з секціями для всіх ваших документів по витратах, страховками, активам, доходах і зобов`язаннями. Ви можете розділити фінансові документи на секції з наступними назвами:
  • Дім / Квартира
  • Щомісячні витрати
  • Доходи
  • Страховка
  • Медичні витрати
  • Транспортний засіб
  • Комунальні послуги
  • Податки

 2. 2

  У кожну секцію покладіть всі відповідні документи. Наприклад, в секцію "Дім / Квартира" потрібно покласти документи по іпотеці або оренді. У секцію "Комунальні послуги" - платіжки за газ / електрику, воду, каналізацію, ТБ / інтернет, телефон. Секція "Щомісячні платежі" буде містити всі рахунки по розвагам, продуктам, бензину і так далі.

 3. 3

  Тепер визначте величину ваших витрат у кожній категорії. Деякі витрати, такі як виплати по іпотеці / оренді і комунальні платежі, є необхідними. Однак, ви можете скоротити щомісячні витрати, визначивши, насамперед, скільки ви витрачаєте на розваги, продукти, бензин, а також скільки знімаєте готівки.

 4. 4

  Складіть баланс, вказавши в одному стовпці всі ваші доходи, а в іншому - всі ваші витрати. Робіть це приблизно протягом трьох місяців, щоб отримати загальну картину. Складаючи баланс протягом трьох місяців, ви зможете побачити, скільки ви витрачаєте на їжу, або на походи в кіно, або на що-небудь ще. Це також допомагає вам зрозуміти, які витрати ви могли б скоротити.

 5. 5

  Поставте цілі. Запишіть все, що ви хочете виконати. Крім самих цілей, запишіть, скільки вам коштуватиме досягнення цих цілей і скільки часу це займе. Наприклад,
  • Купити будинок - 7.8 млн. Рублів x5% платіж = 390 тис. Рублів, накопичити - до червня 2010 року. Це дасть вам розуміння того, скільки вам необхідно накопичити для досягнення своїх цілей.

 6. 6

  Після того, як ви запишіть свої цілі, визначитеся, які з них є короткостроковими (які необхідно досягти протягом 5 років) і розрахуйте, скільки вам потрібно буде відкладати щомісяця. Скажімо, ви хочете купити машину, яка буде коштувати вам 1.17 млн. Рублів. Ви можете взяти позику на 1.17 млн. Рублів, який вам потрібно буде виплатити протягом трьох років. Ваш щомісячний платіж (без урахування відсотків) складе приблизно 32.5 тис. Рублів

 7. 7

  Тепер ви могли б відкласти деяку кількість грошей, щоб скоротити суму взятого позики або щоб не брати його, накопичивши повну суму. Реалістично дивіться на речі, оскільки вам також необхідно враховувати і ваші повсякденні витрати.

 8. 8

  Ви могли б попросити ваш відділ по заробітній платі перераховувати певну кількість грошей на ваш ощадний рахунок до того, як заробітна плата буде зарахована вам на розрахунковий рахунок. Перш за все, збережіть частину грошей, а потім витрачайте тільки ту суму, яка була зарахована вам на розрахунковий рахунок.

 9. 9

  Ви можете скористатися спеціальною налаштуванням ваших рахунків, щоб гроші зараховувалися на ваш пенсійний або ощадний рахунок до того, як ви побачите гроші на розрахунковому рахунку. Це допоможе вам автоматично накопичувати певну суму грошей на випадок екстреної ситуації і для майбутніх потреб.

 10. 10

  Пошукайте варіанти для скорочення витрат. Насправді, існує більше способів, ніж вам може здатися при перегляді вашого бюджету. Ось кілька прикладів:


  • Відвідуйте ранкові сеанси в кінотеатрах замість більш пізніх, які йдуть за повною вартістю.
  • Відвідуйте ресторани раз на тиждень / місяць замість кількох разів на тиждень
  • Готуйте каву вдома і беріть їжу з собою на роботу / в коледж замість того, щоб заходити в кав`ярню по дорозі на роботу / в коледж
  • Залишайте свою кредитку вдома, коли вирушаєте за покупками
  • Чи не вирушайте в продуктовий магазин, коли ви голодні (ви схильні купувати більше продуктів при відчутті голоду).

Частина 2 з 2: Використовуйте конверти

 1. 1

  Враховуйте в бюджеті кожну зарплату. Вам необхідно знати, куди йде кожен рубль вашої зарплати. Щоб зробити це, вам потрібно створити категорії, такі як їжа, одяг, електрика, навіть витрати на розваги. Розподіліть вашу зарплату за цими категоріями.
  • Це повністю залежить від того, як ви розподіляєте вашу зарплату і скільки ви схильні витрачати на продукти та одяг тощо.
  • Іноді вам доведеться скорочувати певні типи витрат, щоб відкладати гроші і бути впевненим, що ви не відчуваєте напруги у фінансовому плані.

 2. 2

  Заповніть конверти. Після того, як ви розподілили свою зарплату, вам потрібно буде покласти в конверт суму грошей, виділену для кожної категорії. Наприклад, якщо ви виділили 4000 рублів для конверта "Їжа", ви кладете 4000 рублів в цей конверт.

 3. 3

  Чи не поповнюйте конверти до наступної зарплати. Це означає, що якщо ви витратили гроші з будь-якого конверта, більше в ньому нічого немає, це були всі гроші, які ви виділили з останньої зарплати. Наприклад, якщо ви розтратили разом все 5850 рублів з категорії витрат на розваги, ви не повинні йти в банкомат, щоб зняти грошей і поповнити конверт.
  • Звичайно, не варто допускати дурниць. Якщо вам необхідно поїсти, і ви вже витратили всі гроші, виділені на їжу, ви можете зняти готівку з рахунку. Це нормально. Вам необхідно пам`ятати, яким був ваш бюджет до наступної зарплати.

 4. 4

  Ідеальний результат прийде до вас з часом. У перший час система не буде працювати злагоджено на всі 100%. Це нормально. Вам знадобиться кілька місяців, щоб звикнути до процесу бюджетування і щоб зрозуміти, скільки вам потрібно витрачати на необхідні речі, такі як їжа і електрику, перед тим, як ви зможете виділити більше грошей на купівлю одягу та розваги.

 5. 5

  Постарайтеся уникати використання пластикових карт. Очевидно, будуть моменти, коли вам необхідно буде скористатися дебетової або кредитною карткою або навіть виписати чек (так, це старомодно). Просто пам`ятайте, що набагато легше розплатитися карткою і не відчувати при цьому, що ви витрачаєте гроші, ніж спостерігати реальне кількість грошей, яку ви віддаєте зі своїх рук.

Поради

 • Чекайте знижок і робіть покупки поза сезоном. Немає нічого краще, ніж купити светр, який стоїть 1950 рублів, за 312 рублів на літній розпродаж!
 • Фінансова дисципліна вимагає часу, тому вносьте зміни у свої витрати поступово.
 • Іншим не завжди щастить більше. Якщо ваш друг купив наймодніші черевики або айпод, це не означає, що вам теж потрібно це купити. Адже ви не знаєте всієї історії .. ви не знаєте, в якому фінансовому становищі знаходиться ця людина.
 • Ви все ще хочете насолоджуватися життям, але в рамках бюджету. Вам потрібно буде час, щоб усвідомити, що існує не так багато речей, без яких ви не могли б прожити.
 • Визначте різницю між своїми бажаннями і потребами. Що вам потрібно зробити, щоб досягти успіху в житті?
 • Ви можете скласти таблицю в Excel, щоб організувати всі типи витрат, з якими ви стикаєтеся за місяць. Просто потрібно внести всі витрати і ви автоматично зможете отримати їх загальну суму.