Як створити робочий бюджет

Контроль над бюджетом - це відмінний спосіб зібрати грошей (наприклад, на відпочинок або віддати борги) і вести точний підрахунок своїх коштів.
Створення робочого бюджету

 1. 1

  Порахуйте свій «чистий» щомісячний дохід після сплати всіх податків. Для бюджетного плану використовуйте графік отримання зарплати. Ви можете включити в цей графік додатковий дохід, інвестиції, пропозиції і т. Д. Це ваша прибуток.

 2. 2

  Розрахуйте свої витрати. Зберігайте квитанції і чеки протягом декількох тижнів або місяців. Знання своїх витрат на продукти або ЖКГ-послуги значно полегшує планування бюджету. Якщо ви хочете розписати свій бюджет саме сьогодні, але не зберегли квитанцій - нічого страшного, просто це займе трохи більше часу.

 3. 3

  Поставте перед собою мету. Визначення мети значно полегшує планування бюджету і дає вам можливість виміряти свій успіх (чи невдачу) після закінчення певного терміну. Навіщо планувати бюджет? Можливо, для того щоб накопичити на інститут чи якісь курси, а може просто вибратися з боргів.

 4. 4

  Розділіть свій бюджет за основними категоріями. Наприклад: Житло, Продукти харчування, Автомобіль, Розваги, Заощадження, Одяг та інше. Також ви можете організувати свій бюджет виходячи з потреб: кредит + ЖКГ-послуги та одяг + розваги.

 5. 5

  Складіть список ваших витрат для кожної категорії. Як приклад візьмемо автомобіль: 10.000 руб. / Місяць - щомісячна виплата по кредиту 3.500-4.000 грн. / Місяць - страховка за автомобіль- 9.000 руб. / Місяць - на бензин- 2.000 руб. / Місяць - на обслуговування-300-500 руб. / місяць - на такі збори як реєстрація та інше. Таким чином, ваш загальний бюджет на автомобіль складає приблизно 25.000 рублів на місяць. Якщо ви знаєте точну суму - ви зможете раціонально оцінити свої фінансові можливості. Чим точніше будуть ваші підрахунки, тим більша ймовірність того, що ви дотримаєтеся свого бюджетного плану.

 6. 6

  Приплюсуйте всі свої витрати за категоріями. Для цього потрібно розрахувати суму щомісячних витрат. Порівняйте, скільки ви отримуєте після сплати податків і скільки ви витрачаєте.

 7. 7

  Визначте метод контролю над бюджетом. Ви можете використовувати старий добрий гроссбух або ж сучасні комп`ютерні програми, які значно полегшують процес.

 8. 8

  Налаштуйте свій гроссбух. Перші 5 сторінок залиште порожніми, ми повернемося до них пізніше. Решта сторінки розбийте на частини рівні кількості ваших категорій. Помістіть кожну з основних категорій на першій сторінці кожного розділу. Це буде початок ваших записів для кожної категорії. Множинні транзакції, такі як продукти харчування, потребують великої кількості сторінок.

 9. 9

  Вирішіть, через який час найкраще робити підрахунки. Оптимальний варіант - щомісяця, так як більшість рахунків приходять саме в кінці місяця. До того ж ви можете здійснювати звірку бюджету, приміром, двічі на місяць. Припустимо, ви витрачаєте на автомобіль 25.000 руб. / Місяць. Ви можете розділити цю суму на 2 і записати 12.500 на 1 число і ще стільки ж на 15.

 10. 10

  Подивіться внесок у кожній категорії на початку і в кінці певного періоду. Так, для автомобіля почніть з 25.000 руб. загальної суми, потім перегляньте витрати на бензин і страховку. Можливо, ви побачите зміни в цих цифрах.

 11. 11

  Використовуйте перший розділ гросбуха для доходів. Наприклад, вам платять кожну другу п`ятницю. Так, ви робите записи в розділі доходів кожну другу п`ятницю. Припустимо, ваш бюджет становить 100.000 рублів / місяць, а обчислення відбуваються 1 і 15 числа.

Поради

 • Поширеною проблемою є проблема імпульсивних покупок. Для цього у вас повинна бути відведена окрема категорія, на випадок незапланованих придбань.


 • Якщо ви отримали якийсь разовий додатковий дохід, ви можете відзначити його в окремому рядку або покласти в банк.
 • Не починайте планувати бюджет після відпочинку або отримання спадщини. Дочекайтеся стабільності (приблизно 3-6 місяців), щоб побачити реальну картину.
 • Намагайтеся позбутися шкідливих звичок. Алкоголь і куріння не тільки шкодять вашому здоров`ю, але й відчутно б`ють по бюджету. Якщо ви людина сімейна, обмежте свої дорогі хобі чи часті подорожі.
 • Через якийсь час ви побачите, що ваш бюджет має свої недоліки. Десь ви переоцінили, а десь недооцінили і не врахували якісь моменти. Це нормально. Просто вносите поправки, щоб отримати більш ясну картину. Пам`ятайте, щоб отримати бажані результати, ваш витрата повинен бути менше, ніж дохід.
 • Загальна проблема у всіх людей, які ведуть свій бюджет в тому, що вони не здатні передбачити форс-мажорних обставин. Приміром, зламалася машина, або полетів ноутбук. Для таких випадків у вас повинен бути так званий «аварійний фонд», тільки не забудьте в наступному місяці знову покласти туди витрачені гроші.
 • Перший місяць ви можете не побачити бажаного результату. Не турбуйтеся! Другий місяць буде краще, а позитивна динаміка буде спостерігатися тільки до 3-4 місяця. Ви ж не відразу навчилися їздити на машині або велосипеді? З бюджетом так само. Повторення - мати навчання!
 • Якщо виходить так, що ваші витрати більше, ніж доходи, переглянете свої витрати. Можливо, можна скоротити гроші, які ви витрачаєте на одяг, їжу або розваги. Ви повинні зрозуміти, що для досягнення успіху такі зміни просто необхідні.
 • Якщо у вас є «аварійний» фонд, ви завжди будете відчувати спокуса що-небудь та купити. Покладіть гроші під гарний відсоток у банку, і ви завжди будете на коні.
 • Порахуйте, скільки ви витрачаєте на бензин. Якщо ви витрачаєте 2.000-2.500 руб. щотижня, спробуйте переглянути цей момент. Ви можете деякі поїздки здійснювати на велосипеді, що корисно не тільки для бюджету, але і для здоров`я.
 • Для бюджетування своїх доходів і витрат використовуйте спеціальні програми.

Попередження

 • У перший час бюджет може виявитися занадто жорстким. Просто пам`ятайте про ті результати, яких ви хочете досягти. Коли прийде час відпустки, ви побачите, скільки грошей ви зекономили і що можете собі дозволити тепер. Це завжди найкраща мотивація.