Як видалити запах цвілі з рушників

Запах мокрих пляжних рушників або використаних банних рушників може бути вкрай неприємним. Найчастіше, запах викликаний цвіллю, від якої досить складно позбутися. Дворазова прання на звичайному циклі, швидше за все, допоможе впоратися навіть з самим гидким запахом. Якщо ж ні - спробуйте наступні варіанти.
Метод 1 з 4: Оцет

 1. 1

  Складіть рушники в пральну машину, встановіть цикл прання з найвищою температурою води. Додайте одну-дві чашки спиртового оцту. При першій пранні не додавайте миючий засіб, пом`якшувач тканини і так далі. Увімкніть пральну машину.

 2. 2

  Потім виперіть рушники повторно, також на звичайному циклі, але вже з використанням засобів для прання. Знову-таки, температуру води встановіть максимальну. Не використовуйте пом`якшувач тканини та інші добавки.

 3. 3

  Висушіть рушники в сушарці при високому нагріванні. Рушники слід сушити відразу ж після прання. Якщо вони не висохли (або у вас немає сушарки) - вивісите їх сушитися на відкритому повітрі, бажано на сонці.

Метод 2 з 4: Аміак

 1. 1

  Складіть рушники в пральну машину.

 2. 2

  Додайте звичайне кількість засобу для прання.

 3. 3

  Встановіть максимальну температуру води. Не використовуйте пом`якшувач тканини та інші добавки.

 4. 4

  Дочекайтеся поки цикл прання дійде до полоскання, і додайте в машинку прозорий аміак.

 5. 5

  Дочекайтеся закінчення прання.

 6. 6

  Відразу ж вийміть рушники з пральної машини. Висушіть їх на звичайному циклі в сушарці або розвісивши на мотузці, бажано в сонячний день.

Метод 3 з 4: Дезінфікуючі засоби (Lysol)

 1. 1

  Купуйте пляшку дезинфікуючого засобу, що містить бензалконію хлорид (наприклад, Lysol, в коричневій пляшці).

 2. 2

  Складіть рушники в пральну машину. Дочекайтеся, поки пральна машина заповниться теплою або гарячою водою.

 3. 3

  Додайте півпляшки дезинфікуючого засобу. Це приблизно 3/4 чашки.

 4. 4

  Нехай машина трохи побалакає рушники.

 5. 5

  Зупиніть пральну машину. Нехай рушники вимокнуть в розчині ніч або хоча б пару годин.

 6. 6

  Додайте засіб для прання.

 7. 7

  Закінчите цикл прання. 8. 8

  Висушіть, як звичайно. Запах повинен зникнути.

Метод 4 з 4: Повторіть з замочуванням

Використовуйте цей метод, якщо після застосування всіх перерахованих вище способів запах все одно залишився.

 1. 1

  Принюхайтесь до рушників після застосування одного з вищевказаних способів. Якщо запах вогкості після першої обробки все одно відчувається, спробуйте замочити рушник на ніч.

 2. 2

  Покладіть рушники в пралку і залийте їх мінімальною кількістю води - щоб вода ледь покривала рушники.

 3. 3

  Додайте чашку аміаку. Гарненько перемішайте білизна у воді і залиште мокнути на ніч.

 4. 4

  Вранці додайте засіб для прання (без відбілювача) і закінчите цикл прання.

Поради

 • Якщо у вас є можливість - сушіть рушники, розвісивши їх на відкритому повітрі, на сонці. Запах вогкості гарантовано йде.
 • Закінчивши прання, діставайте рушники з пральної машини, щоб мікроорганізми, які залишилися на волокнах тканини не розмножувалися у вологому оточенні бака пралки - фактично ідеальній середовищі для цвілі.
 • Перш ніж пробувати дані кроки, перевірте, чи не виходить чи запах від самої машини. Якщо це дійсно так, промийте машину, запустивши цикл з гарячою водою, вливши в машину 2 чашки відбілювача (без білизни). Так ви приберете запах, який може утворюватися через застою води на дні бака машини в перервах між пранням.
 • Ефективний прийом щоб убити паразитів на кухонних рушниках: швидко сполосніть їх у воді і покладіть на 30 секунд в мікрохвильовку.
 • Користуйтеся миючими засобами з антимікробними / отбеливающими добавками. Вони як борються із запахом вогкості, так і запобігають його появу.
 • Якщо у вас є вікно у ванній - відкривайте жалюзі або штори, щоб сонце проникало у ванну кімнату. Це запобіжить поява запаху у рушників.
 • Вивішування рушників для сушки відразу після використання - перший спосіб уникнути появи неприємного запаху у рушників. Особливо це стосується рушників у ванній. Використовуйте полотенцесушитель у ванній. Він там не просто так. Якщо місця на полотенцесушителе не вистачає для рушників всіх членів сім`ї - встановіть ще один. Рушникам потрібно простір щоб "дихати", провітрюватися.
 • Як варіант, періть рушники відразу після використання. Зокрема це відноситься до кухонним рушникам. Просто додавайте пару рушників до будь-якої пранні. Так ви не тільки зможете уникнути появи запаху, але і не дасте з`явитися цвілі, що благотворно позначиться на здоров`ї вашої родини.

Попередження

 • Не використовуйте відбілювач і аміак одночасно, оскільки таке поєднання може призвести до утворення смертельно отруйного газу - хлору.
 • Використання занадто великої кількості відбілювача, аміаку, оцту та інших агресивних хімікатів може призвести до руйнування прокладок і сальників пральної машини, що призведе до подальших протечкам. Крім того, це може анулювати гарантію на пралку.
 • При використанні аміаку, не залишайте надовго прання у пральній машині після закінчення циклу прання. Відразу ж сушіть білизну.