Як чистити пральну машину і сушарку

Навіть якщо ви після кожного прання протираєте пральну машину і сушарку, обидва цих приладу періодично необхідно добре чистити. Після великої кількості прань всередині пральної машини залишаються бруд і миючі засоби, а також усередині барабана накопичується пух і пил, тому ретельне очищення вашої пральної машини і сушарки кожні кілька місяців забезпечить більш ефективне прання вашого одягу.
Метод 1 з 2: Чистимо пральну машину

 1. 1

  Протріть зовнішню і внутрішню частину кришки вологою губкою.

 2. 2

  Вийміть тканинної уловлювач (якщо у вашій машині він є) і промийте його під струменем води.

 3. 3

  Очистіть дозатори мила, відбілювача і пом`якшувача тканини. Якщо ці чашки є знімними, вийміть і промийте їх під проточною водою. В іншому випадку використовуйте трубоочістітель або які-небудь ватні тампони для видалення залишків. (Рекомендується робити це після кожного прання.)

 4. 4

  Для того щоб позбавиться від цвілі, грибка і неприємного запаху, а також залишків мила і тканини, запустіть машину порожній з гарячою водою і 2 чашками білого оцту. (Ви можете використовувати 1 стакан відбілювача замість оцту, але відбілювач може пошкодити гумові прокладки.)

 5. 5

  Запускайте цикл гарячої води і 5 літрів білого оцту, якщо у вас жорстка вода, раз на місяць або раз в 10 прань. Оцет допоможе розчинити забруднення, викликані жорсткою водою або водою з криниці.

Метод 2 з 2: Чистимо сушилку

 1. 1

  Очистіть ретельно фільтр волокон. Використовуйте пилосос з вузькою насадкою, щоб видалити якомога більше волокон з нижньої сторони фільтра. Якщо у вас немає пилососа, вставте ганчірку в колодязь фільтра і витріть нею сміття.

 2. 2

  Пилососом або ганчіркою очистіть внутрішню частину сушарки і протріть прокладку дверцята.

 3. 3

  Від`єднайте зливний шлаг і прочистіть його, використовуючи пилосос або ганчірку.

 4. 4

  Перевірте зовнішній вентиль. Підніміть кришку і переконайтеся, що немає ніякого сміття блокуючого вихід повітря. 5. 5

  Закрийте кришку сушарки. Протріть її, використовуючи теплу, мильну воду, а потім змийте залишки мила.

 6. 6

  Видаліть розплавлений олівець, чорнило або барвники з барабана, застосовуючи універсальний спрей-очищувач, і протріть його вологою ганчіркою або паперовим рушником.
  • Для більш ефективної чистки рекомендується кинути кілька старих рушників в сушарку і запустити машинку на 20 хвилин при високій температурі. Таким чином, ви приберете залишки плям, що залишилися після спрею.

Поради

 • Якщо можливо, залишайте кришку пральної машини у відкритому положенні, коли ви його не використовуєте. Відкрита кришка або дверцята між пранням допоможе уникнути появи цвілі і грибка всередині пральної машини.
 • Після стріки особливо брудного одягу обов`язково відразу ж протріть насухо барабан після вилучення одягу, щоб залишилася волога не висихала всередині вашої машини.
 • Якщо ваш пральна машина зливає воду в раковинку, переконайтеся, що у вас є фільтр на зливному шлангу, щоб зловити все сміття, яке може бути на прати одяг. Це допоможе зберегти ваші труби від засмічення.

Попередження

 • Очистіть фільтр пуху вашої сушарки, перш ніж завантажувати мокру білизну. Забівшійся фільтр може призвести до пожежі.
 • Міняйте шланги підключення пральної машини до вентилів гарячої та холодної води кожні 3-5 років, або як тільки вони починають зношуватися.