Як виводити трудноудаляємиє плями у ванні

Стійки плями у вашій ванній бентежать і засмучують вас? Будь це сліди від повсякденного використання або від очисного засобу, що містить хлор, прочитайте поради нижче, щоб знайти відповідний спосіб перемоги у війні проти непривабливих плям.
Метод 1 з 4: Визначення типу вашої ванни

 1. 1

  Дізнайтеся, з якого матеріалу зроблена ванна. Це дуже важливо, тому що деякі методи очищення можуть пошкодити поверхню певних матеріалів.
  • Фарфор. Даний матеріал нагадує камінь і є самим міцним для ванн і раковин.
  • Емаль. Цей матеріал часто зустрічається у старіших ванн. Емаль дуже чутлива до очисних засобів. Коричневі, схожі на іржу, плями миттєво з`являються, коли ванна піддається обробці хлоркою або сильною кислотою.
  • Акрил. Цей матеріал по своїх властивостях нагадує пластик. Акрилові стіни душа може навіть погнутися в деяких місцях. Якщо у вас акрилова ванна, слід триматися подалі від абразивів, таких як пемза.

Метод 2 з 4: Способи очищення порцелянових ванн

 1. 1

  Використовуйте абразивний порошок. Comet або Ajax відмінно підійдуть. Насипте трохи порошку на пляму і додайте трохи води.

 2. 2

  Використовуйте губку. Зеленій (більш жорсткою) стороною нової губки потріть пляму, на яке ви насипали порошок.

 3. 3

  Використовуйте пемзу. Використання пемзи рекомендується тільки для важко виводяться плям.
  • Перш ніж використовувати пемзу, переконайтеся, що ваша ванна зроблена з порцеляни. Акрилові та емальовані ванни ні в якому разі не можна чистити пемзою, вона зіпсує поверхню і залишить на ній подряпини.

 4. 4

  Зробіть пасту. У мисці перемішайте Comet з невеликою кількістю води. Сумішшю намажте плями і залиште на 15-30 хвилин. Потім очистіть поверхню.

Метод 3 з 4: Способи очищення емальованих ванн

 1. 1

  Використовуйте звичайні миючі засоби. Головне - переконайтеся, що засіб не містить хлору.

 2. 2

  Спробуйте використовувати як очищувача шампунь. Намажте поверхню навколо зливний діри, залиште на кілька хвилин і змийте теплою водою. Шампунь призначений для очищення волосся людини від масел, які є однією з причин виникнення плям навколо зливних отворів.

 3. 3

  Для серйозних плям використовуйте трінатріяфосфат. Його слід використовувати тільки в крайніх випадках. Додайте столову ложку речовини в 3 літри гарячої води. Переконайтеся, що ви використовуєте цей розчин окремо від інших миючих засобів.

 4. 4

  Уникайте використання хлорки і очищувачів для зливних труб. Хлорка реагує з емальованому ванною і залишає після себе коричневі плями, схожі на іржу. Сильні кислоти в очисники для труб створюють такий же ефект. Якщо, на жаль, у вас є плями, отримані в результаті використання даних речовин, то існує кілька способів, щоб позбутися від них.


  • Перекис водню. Використовувати слід 3% розчин.
  • Зробіть пасту. Додайте дві частини харчової соди в 1 частина перекису водню і добре перемішайте. Нанесіть суміш на пляму і залиште на 30-60 хвилин.
  • "Чарівна гумка". Ці спеціальні губки можуть допомогти при виведенні плями, полегшити видалення залишився плями з допомогою перекису водню. Потріть пляма вологою губкою кілька разів.
  • Використовуйте спрей для видалення мильних слідів. Такий засіб допоможе видалити всі залишки мила і піни, які привертають пил і бруд. Використання цього засобу допоможе пасті (харчова сода + перекис водню) краще очистити ванну від плям.

Метод 4 з 4: Способи очищення акрилових ванн

 1. 1

  Мийте ванну регулярно. Акрилові ванни вимагають більш частого миття, ніж інші. Одного разу на тиждень буде достатньо. Для миття використовуйте звичайний засіб для миття посуду і велику кількість гарячої води.

 2. 2

  Використовуйте оцет. Ця речовина легко видаляє сліди від "жорсткої води". Нанесіть на плями розчин оцту і води, залиште на 30-45 хвилин. Потім потріть м`якою губкою і змийте теплою водою.

 3. 3

  Використовуйте тільки м`які губки. Це допоможе уникнути пошкодження поверхні ванни і подряпин.

 4. 4

  Використання м`яких чистячих засобів є головним моментом в очищенні акрилової ванни, оскільки такий тип ванн дуже легко дряпається. Спробуйте використовувати такі засоби для видалення плям, як Soft Scrub.

 5. 5

  Уникайте пемз і дряпають губок.

 6. 6

  Не використовуйте віск. Ваша акрилова ванна спочатку гладенька і залишається такою без будь-яких додаткових коштів.

Поради

 • Замість суміші перекису водню і харчової соди можна використовувати суміш перекису водню і винного каменю. Намажте цією сумішшю пляму, дайте їй висохнути. Потім змийте висохлу пасту, і ви побачите, що плями немає.

Попередження

 • Будьте обережні з сильними миючими засобами, такими як очисники духових шаф, очисники зливних труб та іншими. Захистіть ваші очі за допомогою окулярів, на руки надіньте гумові рукавички. Очищувач для духової шафи використовуйте тільки в добре вентильованому приміщенні.
 • Спочатку слід перевірити новий спосіб видалення плям на маленькій, непомітною поверхні ванни, щоб переконатися, що даний спосіб не зашкодить ванну і не залишить подряпин або інших слідів.