Як реставрувати обідній стілець

Кращим способом поправити або змінити зовнішній вигляд будь-якого стільця зі знімним сидінням, є відновлення тканини сидіння. Якщо у вас є домашні тварини і діти, або просто любите переробляти старі меблі, ви оціните цю швидку техніку реставрації.

Кроки

 1. 1

  Відкрутіть сидіння від основи стільця.

 2. 2

  Видаліть наявну оббивку. Це не є обов`язковим. Демонтаж існуючої тканини може зайняти багато часу, за допомогою викрутки і плоскогубців витягніть кожну скобу. Якщо не буде запаху, і під оббивкою підкладка не ушкоджена, то рекомендується не видаляти базовий шар тканини, а натягнути новий поверх нього. Відновити прокладку сидіння набагато складніше і можуть знадобитися додаткові кроки. Якщо ватин або поролонова подушка розклалися, вам, можливо, потрібно буде їх замінити.

 3. 3

  Заміряйте ширину, довжину і глибину сидіння. Якщо сидіння заокруглене або зігнуте, виміряйте його найбільшу довжину і ширину. Глибина повинна бути в три рази більше довжини і ширини, і цей розмір тканини вам знадобиться для одного місця. Наприклад, якщо сидіння 10 "х12" х2 "(25х30,5х5 см), то вам знадобиться шматок тканини з розмірами 16" х18 "(40.5х46 см).

 4. 4

  Купуйте тканину. Знайдіть оббивну тканину, яка підійде для щоденного використання. Також можна використовувати матеріал зі старої куртки, спідниці, або скатертини, якщо вони з міцного матеріалу. Якщо ви використовуєте стільці тільки зрідка, або, хочете відновити для досягнення інших цілей не на один рік, знайдіть більш легкі і еластичні тканини, що може полегшити вашу роботу.

 5. 5

  Помістіть тканину на рівній поверхні виворітного стороною вгору. Розташуйте підставу на ній таким чином, щоб та частина сидіння, на якій ви сидите, була з виворітного боку тканини. У разі необхідності, вирівняйте сидіння з візерунком на тканини, особливо при наявності смуг.

 6. 6

  Ображати тканину таким чином, щоб було достатньо її розміру для повного завороту навколо всього краю сидіння. Зазвичай буде достатньо в 2 або 3 рази більше товщини сидіння. Збережіть всі залишилися шматки тканини для інших проектів (див. Підказки нижче).

 7. 7

  Загорніть виступаючий шматок тканини вздовж самої рівною боку і скріпіть його степлером, почавши від центру і просуваючись до кутів. Переконайтеся в тому, що матеріал прилягає гладко і щільно, без складок між скобами. См. Підказки нижче для правильного використання скоб.

 8. 8

  Повторіть з протилежного боку сидіння. З зусиллям потягніть тканину проти першого ряду скоб, щоб переконатися, що ви позбулися всіх складок і нерівностей. Знову почніть зшивати дужками, від центру і переходячи до країв. Коли ви дійдете до вигину, складіть матеріал і переконайтеся, що всі складки загорнуті під сидінням і їх не видно зверху. Закріпіть складки за допомогою скоб. Якщо ви допустили помилку, то витягніть скоби і почніть все спочатку.
 9. 9

  Продовжуйте уздовж бічних сторін, як і раніше натягуючи, переконуйтесь, що тканина щільно прилягає до верхньої частини сидіння.

 10. 10

  Загорніть кути.
  • Направте кут до центру сидіння (по діагоналі).
  • Загорніть одну сторону знизу так, щоб складений край проходив вздовж діагоналі.
  • Загорніть іншу сторону знизу таким же чином, так що тепер ви будете мати складки по діагоналі. Пройдіться степлером.

 11. 11

  Ображати надлишки тканини. Молотком забийте всі скріпки, які виступають.

 12. 12

  Обробіть сидіння від плям. Встановіть кілька молочних ящиків або іншу опорну конструкцію на вулиці, і згідно з вказівками на упаковці, обробіть сидіння розпилювачем. Дайте їм висохнути протягом ночі в захищеному, але добре провітрюваному приміщенні. Якщо їх можна помістити в під`їзді або в гаражі, то це захистить вас від парів, а ваші блискучі нові сидіння від небезпечних хижих птахів.

 13. 13

  Прикрутите сидіння назад до основі стільця. 14. 14

  Готово.

Поради

 • Альтернативний підхід до степлірованія: Почніть з одного скоби на середині кожної сторони (пробийте по одній скобі з усіх протилежних сторін), а потім додайте дві скоби (рухаючись назовні) з кожного боку, обертаючи кожен раз сидінні. Це може допомогти при послідовному розтягуванні через краї стільця тканини, що, швидше за все, буває проблемою, коли проходиш степлером по всій стороні відразу.
 • Коли будете прибивати тканину степлером, подбайте, щоб отвори для гвинтів не перекриває великою кількістю тканини або скобами. Ви зможете легко пройти через один шар тканини, але скоби будуть проблемою.
 • Ви можете захотіти встановити стрічку по краю, щоб запобігти зношування тканини.
 • Потужний степлер або пістолет для зшивання скобами, найкраще підходить для цього завдання. У старого столярного степлера не вистачить сили, щоб проникнути в дерево.
 • Зі старого ковдри, яке більше не використовуються, можна зробити хороший ватин на сидіння для стільців.
 • Купуйте додаткову тканину на випадок, якщо вам доведеться ще зробити відповідні підставки, направляючі, або подушки для координації.
 • Для того щоб нижня сторона була дійсно акуратною, відріжте шматок бязі або підкладкового матеріалу такого ж розміру, як нижня частина сидіння, і зробіть 1 дюйм (2,5 см) кромки все по всьому периметру сидіння стільця, так щоб ні потертостей, ні непривабливого вигляду дерева не було видно.

Що вам знадобиться

 • Викрутка
 • Ножиці
 • Рулетка
 • Тканина
 • Степлер і скоби
 • Захист для тканини
 • Антистеплер