Як видалити плями чорнила з шкіряних виробів

Якщо ви пролили чорнило на свій білий шкіряний диван, не панікуйте! Дійте швидко, щоб видалити пляму, перш ніж воно пошириться. Чорнильні плями на шкірі представляють деякі труднощі, якщо ви не знаєте, як впоратися з ними самостійно або за професійною допомогою.
Метод 1 з 3: Видалення чорнильних плям перевіреними методами

 1. 1

  Визначте, чи є шкіра обробленої (гладка шкіра) або необробленою (замша). Необроблена шкіра надзвичайно добре вбирає, її важко чистити без професійної допомоги. Помістіть краплю води на поверхні вироби зі шкіри. Якщо вода вбирається, шкіра є необробленої і зажадає професійної допомоги. Якщо крапля води залишається на поверхні, значить шкіра оброблена і ви можете почати очищення.
  • Віднесіть необроблену шкіру (наприклад, замшу, нубук) безпосередньо в хімчистку для видалення чорнильного плями. Необроблена шкіра надзвичайно добре вбирає, і пляма буде дуже важко видалити навіть професійним способом. Спроби використовувати домашні засоби для чищення необробленої шкіри, швидше за все, віднімуть у вас багато часу і принесуть більше клопоту, ніж користі.

 2. 2

  Визначте глибину плями. Якщо чорнильна пляма свіже і знаходиться тільки на поверхні шкіряного виробу, почніть чистку відповідно до нижчепереліченими кроками. Якщо чорнильна пляма старе або встигло глибоко вбратися в шкіру, вам, швидше за все, доведеться заново фарбувати шкіру професійно, щоб видалити пляму.

 3. 3

  Читайте інструкції по догляду за виробом зі шкіри, якщо це можливо. Виготівники можуть рекомендувати певний засіб для видалення чорнильних плям. Вони також можуть застерігати від чогось, можливо, в цьому списку буде щось, що або не буде очищати шкіру, або зашкодить її.

 4. 4

  Протестуйте засіб на невеликій площі, перед застосуванням будь-якого з методів. Знайдіть маленьке плямочка на шкірі в непомітному місці. Втирайте невелику кількість засобу, який ви збираєтеся використовувати, в шкіру і перевірте на наявність пошкоджень або знебарвлення.
  • Це не перевірка того, як засіб очищає шкіру-це перевірка, не руйнує чи засіб шкіру. Якщо засіб не працює на невеликій ділянці вашого виробі зі шкіри, ви не хочете посилити проблему і зробити його ще гірше. Ось чому рекомендується тестова очищення невеликої ділянки.

 5. 5

  Спробуйте протерти шкіру м`якою тканиною, змоченою в мильній воді. Кошти на основі мила м`якше засобів на основі обезжиривающих розчинників, що робить їх більш придатними для чищення плям з шкіри.
  • Як відрізнити миючі засоби на основі розчинника від засобів на основі мила? На упаковці має бути чітко написано: "розчиняє жир" або "на основі розчинників жиру", якщо це дійсно так, то будьте обережні.

 6. 6

  Почистіть шкіру спеціальним барвником олівцем (ink stick) призначеним для використання на шкірі. У більшості випадків, коли ви віддаєте шкіряний виріб в хімчистку, це те, що вони використовують для видалення плям. Хоча вони можуть бути дорогими, це всього лише невелика частина порівняно з тим, що ви, мабуть, заплатили за виріб з натуральної шкіри.

 7. 7

  Спробуйте «Saddle soap» (мило сідла). «Saddle soap» одночасно і очищає, і захищає шкіру. Найчастіше шкіра використовувалася в сідлах - звідки і його назва. Мило сідла, як правило, поєднання дуже ніжного мила і смягчителей, таких як гліцерин і ланолін, що допомагають зволожувати шкіру після чищення.
  • Якщо ви хочете краще доглядати за шкірою і збільшити її термін служби, наносите мило сідла в невеликих кількостях регулярно. Ключ до гарної шкірі превентивний догляд, а не реактивне лікування.

 8. 8

  Спробуйте деякі засоби для чищення шкіри і кондиціонер. Як і мило сідла, ці продукти допомагають очищати шкіру і зволожують її, запобігаючи утворенню тріщин. Хоча плями чорнила можуть бути занадто стійкими на деяких видах шкіри, дайте засобам для чищення шкіри і кондиціонеру шанс, щоб побачити результат.
  • Що ви використовуєте для нанесення засобу для чищення шкіри і кондиціонера. Можливо, ви захочете використовувати щось на зразок нецарапающімся, що чистить подушечки замість махрової тканини аплікатора. Махрові аплікатори прекрасні для нанесення кондиціонера, але вони не підійдуть, якщо ви намагаєтеся видалити стійке пляма.

Метод 2 з 3: Видалення чорнильних плям неперевіреними домашніми методами

 1. 1

  Використовуйте лак для волосся. Так, ви не помилилися: лак для волосся. Він не саме шикарне засіб (або може бути зовсім навпаки, залежно від ваших цілей), але деякі чорнильні плями може видалити. Ось те, що потрібно зробити, щоб спробувати видалити пляму:
  • Занурте ватяну паличку або ватяний тампон в лак для волосся.
  • Швидко потріть паличкою пляма бруду.


  • Нанесіть засіб для чищення шкіри і кондиціонер на забруднене місце. Лак для волосся може сушити шкіру, приводячи до утворення тріщин, важливо обробити шкіру після використання цього методу.
  • Повторюйте, поки чорнильна пляма не віддалиться.

 2. 2

  Спробуйте використовувати ізопропіловий спирт. 70% ізопропіловий спирт використовувався деякими власниками шкіряних виробів в минулому, хоча це, ймовірно, не є найкращим методом. Змочіть ватяну паличку або ватяний тампон в невеликій кількості спирту і потріть ділянку шкіри з плямою. Оскільки спирт сушить шкіру, використовуйте очисник для шкіри і кондиціонер, щоб уникнути цього ефекту. При необхідності повторіть.

 3. 3

  Видаліть пляма чарівним ластиком. Змочіть кінчик чарівного гумки, а потім потріть їм пляма. Чарівні гумки містять матеріал під назвою меламін, який допомагає видалити складні плями. Завершіть процедуру, завдавши кондиціонер на місце плями, використовуючи чистий рушник.

 4. 4

  Використовуйте рідину для зняття лаку без ацетону. Деякі люди досягли успіху у видаленні плям з допомогою рідини для зняття лаку на безацетоновой основі. Змочіть ватяну паличку, потріть пляму, і нанесіть трохи засобу для чищення шкіри і кондиціонера, щоб запобігти надмірно висихання шкіри.

Метод 3 з 3: Запобігання чорнильних плям на шкіряних виробах

 1. 1

  Регулярно обробляйте вироби зі шкіри якісними засобами, такими як кондиціонер для шкіри. Кондиціонери допомагають зволожувати шкіру, що зменшує ймовірність появи тріщин. Деякі кондиціонери навіть рекламують здатність утворювати захисний шар, який перешкоджає всмоктуванню плям - чорнила та інших - занадто глибоко в шкіру.

 2. 2

  Доглядайте за виробами зі шкіри. Є багато способів догляду за шкірою, крім зволожуючих ванн. Тому що, в кінцевому рахунку, чим краще ви будете піклуватися про шкіряному виробі, тим чистіше буде шкіра.
Поради

 • Завжди перевіряйте засіб для чищення на непомітній ділянці, перш ніж використовувати його для видалення чорнильних плям на шкірі.
 • Більшість очищувачів для шкіри не видалить чорнильні плями, якщо ви не застосовуєте засіб для захисту шкіри регулярно.

Попередження

 • Не тріть шкіряний виріб, щоб видалити чорнильна пляма, так як це видалить захисний шар.
 • Не намагайтеся видалити чорнило з необробленою шкіри (замші), бо ваша спроба, швидше за все, залишить жирні сліди.
 • Не використовуйте лак для волосся, лак для нігтів, дитячі вологі серветки, молоко, зубну пасту, "чарівні гумки" або силіконову полірування для меблів, щоб очистити шкіру. Вони тільки посилять проблему, видаливши захисний шар.

Що вам знадобиться

 • Барвний олівець для шкіри або гель
 • Scotchgard® засіб для захисту шкіри
 • М`яке мило або шампунь для шкіряних виробів
 • Рекомендовані виробником очищаючі засоби