Як рушити в гірку на машині з ручною коробкою передач

Ви опиняєтеся в скрутному становищі, коли ведете автомобіль з ручною КПП і вам необхідно зупинитися на підйомі. Як можна рушити з місця не відкотившись тому, в що стоїть позаду вас машину?
Метод 1 з 3: Перебирати ногами

 1. 1

  Тримайте вашу праву ногу на педалі гальма і ліву на педалі зчеплення

 2. 2

  Коли вам потрібно почати рух, поступово відпускайте педаль зчеплення поки автомобіль не затремтить (почне вібрувати), потім швидко перенесіть праву ногу з педалі гальма на педаль газу і натисніть її. Ви повинні натиснути педаль газу трохи більше, ніж ви зазвичай натискаєте, коли рушаєте на рівній поверхні.

 3. 3

  Плавно піднімайте ногу з педалі зчеплення.

Метод 2 з 3: Рушати з ручником

 1. 1

  Тримайте ліву ногу на педалі зчеплення і поставте машину на ручник.

 2. 2

  Коли вам потрібно рушити, натисніть на педаль газу правою ногою.

 3. 3

  Як тільки ви додали газу, повільно відпускайте педаль зчеплення і повільно опускайте ручник. Ви повинні давати газу більше, ніж зазвичай на рівній поверхні.

Метод 3 з 3: П`ятою і носком

 1. 1

  Тримайте ліву ногу на педалі зчеплення і праву на педалі гальма.

 2. 2

  Коли потрібно рушити, поверніть праву ступню на 90 градусів так, щоб вона була перпендикулярна педалей гальма і газу, і ви могли натиснути ці педалі одночасно.

 3. 3

  Натисніть на педаль газу боком вашої правої ноги, при цьому утримуючи педаль гальма. 4. 4

  Повільно відпускайте зчеплення лівою ногою і додайте газу більше, ніж зазвичай на рівній поверхні.

 5. 5

  Коли відчуєте, що машина починає рухатися і не відкотиться назад, перемістіть праву ногу повністю на педаль газу.

Поради

 • Метод "П`ятка-носок" призначений тільки для досвідчених водіїв.
 • Не панікуйте, якщо у вас не вийшло з першої спроби, тому що швидше за все не вийде. Потренуйтеся там, де майже немає руху. Чим більше рух, тим більше стрес, тим більше помилок ви зробите.
 • Ви повинні вміти рушати на автомобілі з ручною коробкою передач на рівній поверхні, перш ніж почнете пробувати рушати в гірку.
 • Метод 2 "Із застосуванням ручника" - можливо найефективніший метод і вимагає мінімум спритності.
 • Метод 1 "Перебір ніг" - можливо не підійде для дуже крутих схилів.
 • "Перебір ніг" необхідно виконувати дуже швидко і плавно. Якщо ви не зробите це швидко, ви відкотіться назад і уріжетеся в машину, що стоїть позаду вас. Якщо ви не зробите це плавно, ви можете стихнути.
 • Тахометр (показує кількість обертів двигуна) може допомогти вам визначити точку «схоплювання» зчеплення. На схилі повністю вичавіть педалі зчеплення і гальма. Обороти двигуна будуть постійними на позначці, припустимо близько 600 об / хв. Повільно відпускайте тільки педаль зчеплення і ви побачите невелике зниження оборотів, припустимо до 550 об / хв. Тепер ви можете відпустити гальмо і машина не покотиться назад, навіть якщо не додавати газу. Будьте уважні, не дозволяйте занадто падати оборотам двигуна, інакше двигун може затихнути.