Як рушати в гірку

Ця стаття буде дуже корисна для людей, які вчаться водити автомобіль з механічною коробкою передач. Вона навчить вас плавно починати руху, коли автомобіль знаходиться на крутому підйомі. Описані принципи також можуть бути застосовані до автоматичній коробці передач.
Метод 1 з 3: Спосіб для новачків

 1. 1

  Завжди коли ви зупиняєтеся на крутому спуску, ставте автомобіль на ручне гальмо. Ручне гальмо допоможе вам не відкочуватися назад, поки ви переносите ногу з педалі гальма на педаль газу, щоб почати рух.

 2. 2

  Натискайте на педаль газу і плавно відпускайте зчеплення, як ви це робите зазвичай. Ви відчуєте, коли автомобіль ось-ось почне рухатися вперед.

 3. 3

  Плавно додавайте газ і відпускайте ручне гальмо. Якщо ви вчасно відпустіть ручник, автомобіль вже буде утримуватися двигуном від відкочування назад і матиме достатньо тяги для руху вперед.

Метод 2 з 3: для досвідчених водіїв

 1. 1

  Вичавіть зчеплення, двигун працює на холостих обертах.

 2. 2


  Поставте праву ногу так, щоб носком тримати педаль гальма, а п`ята знаходилася на педалі газу. Таким чином, ви зможете однією ногою тримати гальмо, поки натискаєте газ п`ятою.

 3. 3

  Відпускайте зчеплення і коли побачите, що обороти падають, плавно додавайте газ і відпускайте зчеплення. Коли відчуєте, що автомобіль починає рухатися, відпускайте гальмо.

 4. 4

  Двигун збільшить обороти, і автомобіль почне рух. Коли автомобіль впевнено рухається вперед, перенесіть праву ногу в нормальне положення на педаль газу. Вам потрібно відпускати зчеплення дуже плавно. Після певної практики, ви навчитеся керувати одночасної трьома педалями двома ногами, тримати оберти двигуна мінімальними і не кидати зчеплення.

Метод 3 з 3: для експертів для крутих спусків

Це надійний метод, але вимагає багато практики.

 1. 1

  Вичавіть зчеплення і тримайте педаль гальма. 2. 2

  Не відпускаючи гальмо, плавно відпускайте зчеплення. На певному моменті ви відчуєте, що автомобіль починає вібрувати і оберти двигуна падають нижче 1000.

 3. 3

  Тримайте зчеплення в цьому положенні. Відпускайте педаль гальма, автомобіль не буде відкочуватися.

 4. 4

  Натискайте педаль газу і плавно відпускайте педаль зчеплення.

Поради

 • Момент, коли зчеплення починає хапати, можна визначати по тахометрі. На підйомі, вичавіть зчеплення і гальмо. Обороти будуть постійними, скажімо, 600 об / хв. Плавно відпускайте зчеплення, і ви побачите, що обороти падають, тепер це значення буде близько 550 об / хв. Ви можете відпустити гальмо, і автомобіль не буде відкочуватися назад. Будьте обережні, якщо ви занадто сильно відпустіть зчеплення, двигун може затихнути.
 • Знайдіть порожню вулицю, де ви зможете практикуватися. Вчіться одночасно додавати газ і відпускати ручне гальмо. Як тільки у вас вийде, ви зрозумієте наскільки це просто!
 • Деякі автомобілісти кажуть, що вони чують, коли зчеплення починає "хапати". Ви можете не чути нічого, крім звуку мотора і коли у нього міняються обертів. Якщо вам це допомагає правильно виконувати цей маневр- користуйтеся цим.

Попередження

 • Переконайтеся в справності ручника. Наприклад, спробуйте, чи тримає ручник автомобіль на рівній дорозі? Якщо автомобіль рушає з затягнутим ручником, потрібно затягнути ручник. Це важливо, тому що ручник повинен тримати автомобіль на гірці, коли ви забираєте ногу з педалі гальма. В іншому випадку, автомобіль буде відкочуватися назад, поки ви переносите ногу на педаль газу.
 • Рушаючи в гірку неправильно, ви можете завдати шкоди зчепленню і гальмах. Використовуйте цей метод, тільки коли дійсно необхідно!