Як їздити на поїзді з велосипедом

У багатьох приміських поїздах в різних містах і країнах без проблем можна провезти велосипед, якщо ви дотримуєтеся правила, встановлені залізничним перевізником. Якщо ви плануєте взяти з собою в електричку велосипед, то невелике заздалегідь проведене дослідження допоможе вам зробити так, щоб все пройшло гладко, а також розширить ваші можливості в поїздках на роботу і відпочинок.
Метод 1 з 2: Електричка

 1. 1

  Наперед подзвоніть. Перед поїздкою подзвоніть в інформаційний центр залізничних ліній або зайдіть на їхній сайт. Дізнайтеся, чи є якісь штрафи, обмеження або правила, наприклад, необхідний дозвіл або бронювання.
  • Можливо, вам доведеться упакувати ваш велосипед в коробку. У цьому випадку обов`язково чітко вкажіть на коробці ваше ім`я та контактну інформацію.
  • У деяких поїздів є спеціальні двері для пасажирів, які подорожують з велосипедами. Уточніть це на інформаційній стійці.

 2. 2

  Сплануйте маршрут, враховуючи пересадки, і відзначте для себе час у дорозі. Добре, якщо у НД буде точна сума на квиток і на плату за перевозку- деякі транспортні компанії вимагають точні суми, та й так, в будь-якому випадку, для всіх простіше.
  • Намагайтеся не їздити на поїзді з велосипедом в час пік. Деякі компанії забороняють їздити з велосипедами в годину пік. Якщо вам все-таки потрібно їхати з велосипедом в цей час, переконайтеся, що це дозволено, і ведіть себе чемно по відношенню до інших велосипедистам і пасажирам.

 3. 3

  Приїжджайте заздалегідь.
  • Для коротких подорожей приїжджайте на станцію на 5-10 хвилин раніше, щоб пройти з велосипедом через турнікет і спуститися по ескалатору.
  • Для більш довгих подорожей або поїздок, для яких вам потрібно буде упакувати велосипед в коробку, приїжджайте на станцію за годину до відбуття поїзда.
  • Якщо у вас складаний велосипед, то враховуйте час, який вам знадобиться на те, щоб його скласти.

 4. 4

  Правильно заплатите за проїзд. Купуйте квиток, а також заплатите за провезення велосипеда. У багатьох поїздах за провезення велосипеда потрібно платити окремо.

 5. 5

  Встаньте на платформу. Стійте разом з велосипедом за лінією посадки, поки поїзд не прибуде і не зупиниться. Зачекайте, поки інші пасажири вийдуть з поїзда, а інші зайдуть, після цього заходите самі.

 6. 6

  Сядьте в поїзд разом з велосипедом. Поставте велосипед далеко від виходів і проходу так, щоб він не впав. Якщо ви везете велосипед з собою, під час поїздки притримуйте його, а також міцно тримайтеся за щось.
  • Якщо в поїзді є стійки для велосипедів, використовуйте їх. Прочитайте інструкцію або запитайте у провідника, як ними правильно користуватися.
  • Якщо ви не тримаєте велосипед самостійно, переконайтеся, що він надійно закріплений. Не залишайте велосипед там, де інші пасажири можуть про нього затнутися або вкрасти. У вас повинна бути можливість наглядати за велосипедом.

 7. 7

  Зійдіть з поїзда. Коли доїдете до своєї станції, спочатку дайте іншим пасажирам вийти. Після цього зійдіть з поїзда разом з велосипедом і дотримуйтесь вказівниками в бік виходу.

Метод 2 з 2: Пасажирський поїзд

Цей розділ присвячений більш довгим поїздкам на поїзді. Тут представлена загальна інформація, тому обов`язково уточніть умови і обмеження у перевізника, з яким ви будете подорожувати. 1. 1

  Якщо можливо, забронюйте місце по телефону. Переконайтеся, що в пунктах вашого відбуття і прибуття буде час на навантаження і розвантаження багажу. Ви ж не хочете, щоб ваш велосипед залишився в поїзді, коли ви будете сходити!
  • Будьте готові оплатити провезення велосипеда, так що уточніть вартість проїзду з урахуванням провозу багажу.
  • Якщо провезення багажу входить у вартість квитка, купіть спальне місце і подорожуйте в ніч.

 2. 2

  Перевірте квитки як мінімум за тиждень від від`їзду, щоб упевнитися, що все в порядку. Зателефонуйте, якщо у вас виникнуть які-небудь питання.

 3. 3

  Ретельно упакуйте велосипед. Використовуйте коробку для велосипеда або чохол, щоб велосипед не пошкодився.
  • Зважте ваш багаж і велосипед перед тим, як покинути будинок. Це може бути дуже важливо, щоб ви у вас не було переваги багажу. Зайдіть на сайт перевізника, щоб дізнатися, чи є якісь обмеження по вазі багажу.

 4. 4

  Перед тим як виїхати з будинку, зателефонуйте на вокзал і переконайтеся, що ваш поїзд прибуває за розкладом. Дістаньтеся до вокзалу за годину до відправлення поїзда, просто щоб перестрахуватися на випадок змін і т.д. Дізнайтеся, де потрібно здати велосипед в багажне відділення або чи потрібно його везти з собою. Переконайтеся, що на велосипеді є маркування, і що він добре закріплений.


Поради

 • У метро достатньо буде простого чохла для велосипеда. Зазвичай, щоб упакувати велосипед в чохол, потрібно просто зняти переднє колесо. Зробіть це перед тим, як пройти через турнікет. Чохол коштує приблизно $ 20. Поставте чохол поруч із сидінням, а колесо тримаєте в руці.
 • У суперлайнерах Amtrak (якщо ви подорожуєте по Америці) внизу є загальне багажне відділення для ручної поклажі, а також зовнішні відсіки, де можна покласти багаж (в зовнішні відсіки багаж можна покласти тільки за допомогою провідника, і вони надаються тільки в особливих випадках).
 • Дайте знати залізничного перевізнику, що ви думаєте про можливості перевезення велосипедів, які надає компанія. Якщо все чудово, так і скажіть. Якщо все занадто складно, дорого, заплутано і т.д. - Скажіть про це. Також нагадайте, що велосипеди і поїзди відмінно доповнюють один одного.

Що вам знадобиться

 • Велосипед
 • Коробка або чохол для велосипеда
 • Квиток
 • Підходяща електричка / метро / пасажирський поїзд
 • Розклад та правила поїзда з перевезення велосипедів (зайдіть на сайт ж / д перевізника)