Як зав'язати краватку вузлом Віндзор

Хоча існують багато різних способів зав`язувати краватку, найвідомішими є вузол Віндзор і його компаньйон, вузол Напіввіндзор. У цій статті ми розповімо вам, як зав`язувати краватку вузлом Віндзор, а також вузлом Подвійний Віндзор. Деякі вважають цей вузол самим елегантним способом зав`язування краватки, і що він буде відмінно підходити для вашої ділової сорочки.
Метод 1 з 2: Вузол Віндзор (або Повний Віндзор)

 1. 1

  Встаньте перед дзеркалом. Спостерігайте за собою в дзеркалі, щоб бачити, що відбувається, коли ви зав`язуєте краватку. Як тільки ви навчитеся, дзеркало вам не знадобиться, але спочатку воно дуже навіть необхідно. Застебніть сорочку на всі гудзики і підійміть комірець.

 2. 2

  Повісьте краватку на шию. Один кінець краватки буде значно ширше, ніж інший. Широкий кінець повинен висіти праворуч і на 30 см нижче, ніж вузький кінець.
  • Якщо ви лівша, то поміняйте широкий і вузький кінці місцями. Вашої домінуючою руці буде легше зав`язувати вузол.

 3. 3

  Перекиньте широкий кінець через вузький. Зробіть кілька нерівномірну букву "X", з вузьким кінцем краватки розташованим під широким.

 4. 4

  Пропустіть широкий кінець краватки через петлю. Верхня частина букви "X", яку ви зробили в попередньому кроці, і комірець сорочки повинні утворити петлю. Пропустіть широкий кінець краватки спочатку під вузьким кінцем (біля шиї), а потім через петлю назовні.
  • Коли ви пропустите широкий кінець через петлю, він знову повинен висіти справа.

 5. 5

  Простягніть широкий кінець під вузьким біля живота, а потім протягніть його над вузьким кінцем у шиї всередину петлі. Тепер він знову повинен висіти праворуч, але виворотом назовні.

 6. 6

  Знову перекиньте широкий кінець над вузьким вправо.

 7. 7

  Повторіть крок три. Зробіть букву "Х".

 8. 8

  Широкий кінець краватки повинен утворити щось на зразок вузла, обернутого навколо вузького кінця. Пропустіть широкий кінець спочатку під вузьким кінцем у шиї в петлю назовні, а потім пропустіть його через цей вузол.
  • Потягніть широкий кінець вниз.

 9. 9

  Використовуючи обидві руки, ретельно затягніть вузол. Він повинен бути на невеликій відстані нижче коміра, приблизно на 2,5 см. Опустіть комір, і переконайтеся, що комір не стирчала ззаду. Вузол повинен сидіти прямо посередині коміра. Широкий кінець краватки повинен досягати поясу. Готово.

Метод 2 з 2: Вузол Подвійний Віндзор

 1. 1

  Встаньте перед дзеркалом. Дзеркало покаже вам, як ви зав`язуєте свою краватку. Вам буде легше це робити, і ви менше зробите помилок.

 2. 2

  Візьміть широкий кінець краватки в праву руку, а вузький кінець краватки в ліву руку.

 3. 3

  Перекиньте широкий кінець краватки через вузький. 4. 4

  Простягніть широкий кінець через петлю на шиї. Простягніть його під петлею, а потім назовні. Широкий кінець повинен висіти на лівій стороні.

 5. 5

  Простягніть широкий кінець під вузьким на праву сторону.

 6. 6

  Знову простягніть широкий кінець через петлю на шиї. Замість того щоб протягувати його під петлю і назовні (як у кроці 4), протягуйте його над петлею і всередину. Широкий кінець краватки повинен тепер висіти на правій стороні виворотом назовні.

 7. 7

  Перекиньте широкий кінець через вузький на ліву сторону.

 8. 8

  Простягніть широкий кінець під петлею назовні.

 9. 9

  Просуньте широкий кінець в утворився вузол і затягніть краватку навколо коміра. Акуратно поправте вузол.

 10. 10

  Готово.


Поради

 • Коли ви правильно зав`язувати краватку, то його кінчик повинен знаходитися на середині пряжки ременя.
 • Якщо ви віддаєте перевагу виглядати модно і сучасно, ви можете зав`язувати вузол на кілька сантиметрів нижче комірця. Однак на офіційних заходах вузол повинен бути на традиційному відстані від комірця.
 • Вузол Віндзор отримав свою назву від герцога Віндзорського, колишнього короля Англії, який зрікся престолу в 1936 році, щоб одружитися з розведеною Уолліс Сімпсон. Герцог був відомий своїм умінням красиво одягатися. Вузол Віндзор приваблює своєю елегантною симетрією і виглядає набагато краще, ніж, наприклад, простий четвертний вузол.

Попередження

 • Чи не зав`язуйте краватку так, що вам важко буде дихати. Чи не блокуйте доступ кисню до мозку.

Що вам знадобиться

 • Краватка
 • Дзеркало
 • Руки