Як захистити свої двері від злому

Власники житла завжди турбуються, що до них може залізти грабіжник. Так яким же способом найкраще убезпечити свій будинок? Напевно, ви вже встановили охоронну сигналізацію (якщо ні - то зробіть це прямо зараз) і, можливо, у вашому дворі живе сторожовий собака. За статистикою, більшість грабіжників проникають в будинок через парадні двері або задній вхід. Тому їх треба надійно замикати. Ось вам кілька порад.
Метод 1 з 4: а у вас стоять надійні двері?

 1. 1

  Встановіть надійні двері. Якщо у вас стоять порожні двері-негайно замініть їх. Як визначити, що двері порожнисті? Просто постукайте по них. Порожнисті двері - це просто лист шпону, наклеєний на картонну коробку. Всі зовнішні двері повинні бути щільними і зроблені з таких матеріалів:
  • Скловолокно
  • Дерево твердої породи
  • Міцна дерев`яна коробка (шар шпону на дерев`яній основі)
  • Метал (Увага: залізні двері повинні бути укріплені зсередини і мати блокуючий замок, інакше вони можуть бути вилучені з каркаса за допомогою домкрата)

 2. 2

  При встановленні або заміні дверей або каркаса, зробіть їх краще відкриваються назовні, а не всередину, не забувши оснастити спеціальними захисними петлями. У цьому випадку, при відкритих дверях нежданий гість не так швидко проникне в будинок.

 3. 3

  Замініть всі зовнішні двері з вікнами на повністю непрозорі. Для максимальної безпеки, всі двері мають бути без вікон і не рекомендовано мати вікна поблизу дверей, так як це дозволить злочинцеві виламати скло і відімкнути замок зсередини.
  • Якщо у вас розсувні скляні двері, скляні панелі або близько розташовані до дверей вікна, в будь-якому випадку обладнайте їх за допомогою металевих грат зовні або ударопрочной полікарбонатною панеллю зсередини.

Метод 2 з 4: замикайте свої двері

Значне число грабіжників потрапляє в будинок жертви через незачинені двері. Навіть найміцніші замки в світі марні якщо ви їх не використовуєте за призначенням. Замикайте всі свої двері на замки кожен раз, коли виходите з дому, навіть якщо залишаєте його всього лише на кілька хвилин.

 1. 1

  Обов`язково встановіть засуви. За винятком розсувних дверей, все зовнішні двері повинні мати дверні засуви крім звичайного вбудованого замку. Сам засув повинен бути дуже високої якості (першого або другого сорту, зроблений з міцного металу і без видимих шурупів, болтів або винятково), з висовуються затвором на мінімальну відстань від дверей 2,6 см. Сам замок повинен бути правильно встановлений, бажано професіоналом. У дуже багатьох будинках встановлені короткі, менше 2,5 см засуви низької якості, їх потрібно обов`язково замінити.

 2. 2

  Встановіть врізний замок. Установка зайвого замку забезпечить додаткову безпеку, коли ви знаходитесь вдома. Врізний замок, іноді званий «засув на вихід» - це засув, який не має на увазі відмикання зовні. Він чітко проглядається із зовнішнього боку дверей, але не може бути зламаний без пошкодження дверей, коробки або самого замку. Хоч ця міра безпеки і не допоможе, якщо вас немає вдома, але, принаймні, це відлякає злочинця від спроби злому.

 3. 3

  Зміцніть розсувні двері. Найкращий спосіб зробити це - встановити замки знизу і зверху. Ви також можете придбати або навіть зробити самі такий стрижень, який звисає вниз від дверної коробки до середини двері і запобігає розсування дверей. У самому крайньому випадку, помістіть щось на зразок бруска або стрижня (наприклад, товстий дерев`яний штир) в самому низу направляючої, що і запобіжить відкривання. Незалежно від того, який метод ви використовуєте, буде добре, якщо ви ще й зміцните скло полікарбонатною панеллю, як радилося в попередньому кроці.

Метод 3 з 4: зміцните свої входи

 1. 1

  Встановіть захисні циліндри навколо личинки замка (та частина, куди ви вставляєте ключ). Зломщики іноді знімають або вибивають личинку за допомогою молотка, гайкового ключа або брухту. Встановіть на личинку захисні пластини або кільця з обох боків дверей. Пластини повинні бути закріплені болтами з круглими капелюшками, які неможливо відкрутити викруткою. Легко кільця, що обертаються навколо личинки не дозволять її викриття за допомогою трубного ключа. Багато сучасних замки вже відповідають цим вимогам, однак, якщо ваш замок не такий, радимо придбати новий.

 2. 2

  Замініть неміцні пластини замкового гнізда. Це та пластина з металу, яка оточує замкове гніздо, поглиблення в дверній коробці, куди входить засув при замиканні замку. На всіх зовнішніх дверях ці пластини повинні бути з високоміцного металу і прикручені чотирма восьмисантиметрові шурупами. У багатьох будинках ці пластини низької якості або прикручені надто короткими шурупами, отже, досягають лише дверного лиштви.

 3. 3

  Сховайте видимі петлі. Вони повинні знаходитися на внутрішній частині дверей, якщо у вас вони зовні, перевесьте двері або зміцните їх за допомогою незнімних штифтів. Для цього вам потрібно зняти хоча б два середніх шурупа з петлі (з кожної сторони) і замінити їх незнімними штифтами (продаються в господарських магазинах) або двухшляпнимі цвяхами із загартованої сталі. Навіть ті петлі, що не на виду, потрібно зміцнити восьмисантиметрові шурупами. largeimage | Burglarproof Your Doors Step 9.jpg}}

 4. 4

  Зміцніть дверну коробку. Навіть міцну двері з добре встановленими замками можливо зламати шляхом виламування коробки. У більшості своїй дверна коробка просто прикріплена до стіни, так що елементарним стусаном або ударом брухту можна легко відокремити її від стіни. Знову вам на допомогу прийдуть кілька восьмисантиметровий шурупів по всьому периметру коробки, вони повинні доходити до каркаса стіни.

Метод 4 з 4: оченята

 1. 1

  Врежьте оченята. Оченята дозволяють вам бачити, хто знаходиться по той бік дверей. Встановіть оченята з широким кутом огляду на рівні очей на всіх зовнішніх дверях. Немає нічого хорошого, якщо вам доводиться відмикати двері щоб подивитися, хто прийшов. Також постарайтеся підібрати вічко зі спеціальною кришкою, щоб запобігти можливості стоїть за дверима дивитися на вас, наприклад, за допомогою спеціального інструменту.

Поради

 • Загальновідомо, що в будинок легко проникнути через гаражні двері, тому зробіть з нею все теж саме, що і рекомендувалося для зовнішніх дверей. Завжди замикайте автомобіль у гаражі, не залишайте в ньому або де-небудь у гаражі ключі від будинку.
 • Для установки захисної штанги на розсувних дверей використовуйте такі матеріали, як дерево, пластик або алюміній. Не використовуйте сталь, т.к. металева штанга може бути піднята за допомогою сильного магніту. Пластикова, дерев`яна або алюмінієва надасть достатній опір при спробі злому. Як тільки зломщик відчує, що зробити це нелегко, він тут же перекинеться до більш легким шляхах доступу.
 • Установка подвійних анти-штормових замикаються дверей ще більш спантеличить грабіжника, адже тепер йому доведеться пробивати аж двоє дверей. Вони і виглядають як ворота, і називаються безпечними дверима. Такі двері теж повинні мати врізні замки та засуви. Однак вигляд у цих дверей далеко не презентабельний. Анти-штормові двері можна зробити ламіновані загартованим склом як у козирків, які залишаються міцними навіть будучи розбитими.
 • Ви можете придбати як одно-сердечніковий, так і двох-сердечніковий замок. Дво- сердечніковому замку для відмикання потрібно ключ з обох сторін, тоді як односердечніковий може бути відкритий поворотом ключа тільки з одного боку. Таким чином, двухсердечніковие забезпечать більшу безпеку вашого будинку, особливо в тих випадках, коли є близько розташовані до дверей вікна, що дозволяють злочинцю дістати і відімкнути замок зсередини. Але перш ніж їх встановлювати, ознайомтеся з правилами пожежної безпеки, тому це може бути порушенням. І візьміть до уваги той факт, що вам не дуже хотілося б судорожно кидатися по будинку в пошуках ключів, щоб відімкнути двері і вийти з дому, особливо, якщо час підтискає.
 • При зміцненні пластин замкового гнізда, трохи нагнися шурупи назад, щоб захопити і коробку.


 • Встановіть камери спостереження. Навіть одна або дві самі економічні камери відлякають потенційного злодія. Налаштуйте їх, щоб запис відразу передавалася на ваш комп`ютер або телефон. Фірма Uniden є виробником надійних відеосистем з міцним накопичувачем, ви можете придбати їх в інтернет магазинах Amazon.com або eBay.com
 • Дії основної маси «простих» зломщиків, що діють за схемою «зламав-вкрав-втік» класифікуються як денні злочину. Вищевказані заходи безпеки гарні для темного часу доби, також настійно рекомендується вуличне освітлення, а саме установка потужного ліхтаря над ганком перед входом в будинок. Якщо ви поблажливо поставилися і не вжили дієвих заходів щодо захисту свого будинку, тим самим ви робите його дуже вразливим і легко доступним для зломщиків.
 • Ви можете також придбати ще одну ґратчасті двері, встановивши її перед основною, що послужить додатковим заходом захисту.
 • Важче буде вибити двері, якщо на додаток або замість міцної пластини на замкову гнізді буде встановлена десятисантиметровими оцинкована трубка, вставлена в коробку.
 • Огляньте сусідські будинки з точки зору привабливості для грабіжників, пам`ятайте про те, що, злочинці в першу чергу виберуть легкодоступні об`єкти, тому подбайте про те, щоб саме ваш виглядав найменш спокусливим серед сусідських.
 • Ніколи не ховайте ключі від будинку під килимками, в рослинах, кущах або інших подібних місцях. Як би ретельно, як вам здається, ви їх не сховали, їх все одно можуть виявити грабіжники. Зберігайте ключі у себе, а якщо ви змушені їх тримати поза домом, вам треба мати для цього міцний стаціонарний закривається сейф і не на території оселі.
 • Справний технічний стан дверей і фурнітури повинно регулярно підтримуватися, інакше ваш будинок стає вразливим і більш доступним для злодіїв. Особливо, стежте за тим, щоб розсувні двері завжди залишалися в напрямних, а самі санчата розсувних дверей були в робочому стані.
 • Переконайтеся, що на зовнішній стороні запірної планки вашого замку присутній металевий виступ для запобігання зломів, також в магазинах можна придбати спеціальні «злом-запобіжники.»
 • Не робіть зі свого будинку фортецю. У разі виклику пожежників чи служби порятунку їм потрібно потрапити у ваше житло за допомогою ручних інструментів, інакше їм доведеться шукати альтернативу, наприклад, вибивати вікно на фасаді будівлі.
 • Для додаткової безпеки під час знаходження вас вдома ви можете прикріпити перевернуту скляну пляшку до вашої дверній ручці. Тоді, при падінні, якщо хтось поверне ручку вашої двері, пляшка наробить багато шуму (якщо на підлозі немає килима), ніж приверне вашу увагу. Однак, будьте обережні, що знаходяться поблизу скляні елементи можуть бути теж пошкоджені.

Або, як альтернативний варіант, жерстяна банка і в ній трохи дрібниці, теж наробить галасу, але нічого не зламає навколо.

 • Turner lock-Polished Brass

  І як би не були хороші замки, вони нічого не варті, якщо їх не замикати. Багато людей забувають або лінуються замикати замки, якщо це відноситься і до вас, потрудіться встановити замок-засувку - вид врізного замка, який можна замкнути зовні без ключа.

Попередження

 • Навіть найміцніші замикаючі системи марні, якщо у двері слабка коробка. Переконайтеся, що вона так само надійна і безпечна, як і замок.
 • Хоча двухсердечніковие замки більш надійні, однак вони можуть становити небезпеку у випадку пожежі, тому потрібно додатковий час, щоб знайти ключ і відімкнути замок. У деяких юрисдикціях за правилами експлуатації будівель забороняється використовувати такі замки і, перш ніж встановити його, ви повинні оцінити ризики, які це потягне за собою.
 • Підібрати відмичку легко, якщо ви вмієте робити це правильно. Тому слід звернути увагу на замки, захищені від підбору відмичок. Замки фірми-виробника "Medeco" хоча і дуже дороги, забезпечують максимальний захист від підбору відмичок.
 • Якщо ви не звикли замикати двері і ваш замок може бути замкнений без ключа, подбайте про те, щоб не забувати ключі всякий раз, коли залишаєте будинок. Ви можете пару раз залишитися на вулиці без ключів, всупереч всім старанням, але з часом це увійде в звичку. Залиште дублікат ключа у сусідів або обговоріть можливість залишати його десь на їх території, це буде краще, ніж залишати ключ в якому-небудь легко виявляти пристрої для ключів поряд з дверима.
 • Не будьте схиблені на безпеці. Зрозуміло, ви просто прагнете прийняти всі розумні запобіжні заходи й убезпечити себе, вашу сім`ю і ваші цінності, але не перетворюйте свій будинок у в`язницю. Незалежно від вжитих запобіжних заходів, в якійсь мірі жертвою злочину може стати кожен, але оскільки нам дано одне життя, не дозволяйте страху управляти вами і насолоджуватися життям.

Що вам знадобиться

 • Міцна дерев`яна або металева двері
 • Врізні замки 1 або 2 сорту
 • Міцні замкові пластини
 • Шурупи і болти
 • Дриль