Як впоратися з новинами про авіакатастрофу

Як впоратися з новинами про авіакатастрофу

Аварії комерційних авіалайнерів можуть привести до величезної кількості смертей. Це, в свою чергу, веде до появи страхітливих кривавих заголовків, які не тільки засмучують людей, а й впливають на психіку. Якщо ви засмучені, бо турбуєтеся, що ваші знайомі і коханий може бути на борту, або просто тому, що ви погано реагуєте на розповіді про авіакатастрофи, є деякі речі, які ви можете зробити, щоб допомогти собі краще впоратися з даною ситуацією.
Метод 1 з 2: Якщо ви турбуєтеся, що хтось, кого ви знаєте, знаходиться на борту

 1. 1

  Оцініть ймовірність того, що хтось, кого ви знаєте, знаходиться на борту.
  • Дізнайтеся, звідки вилетів літак. Хтось, кого ви знаєте, живе, працює або подорожує там?
  • Підозрюєте ви, що ця людина може потрапити на цей рейс, за якою причини, саме в цей момент і в цьому місці?
  • Спробуйте зателефонувати цій людині, або відправити повідомлення, у випадку, якщо у вас є причина для занепокоєння. Зв`язок з ним стане вирішенням ваших проблем.
  • Якщо вам не вдалося зв`язатися з цією людиною, то подивіться новини, щоб мати більше інформації. Майте на увазі, що деякі аеропорти дуже зайняті, так як під час авіакатастрофи відбувається ще багато рейсів.

 2. 2

  Продовжуйте намагатися зв`язатися з людиною, якщо ви впевнені, що він мав сісти в літак, який вилітав з аеропорту, де сталася авіакатастрофа, приблизно в той же самий час, що і в момент аварії літака.

 3. 3

  Дізнайтеся номер телефону аеропорту, номери аварійно-рятувальних служб, або номери гарячих ліній, щоб зв`язатися з ними і отримати необхідну інформацію. Майте на увазі, що лінії будуть зайняті. Будьте терплячі і продовжуйте спроби.
  • Знайдіть в інтернеті контактні дані аеропорту.
  • Знайдіть в інтернеті контактні дані поліції і рятувальних служб. Можливо, вам необхідно буде подивитися новини, щоб дізнатися, служби якої країни мають відношення до авіакатастрофи, якщо вона трапляється над морем. Спробуйте зв`язатися з країною вильоту літака, країною призначення, і прилеглими країнами, найбільш близькими до місця аварії літака (якщо це відомо).

 4. 4

  Якщо ви дізнаєтеся, що ваш коханий був на борту літака, який зазнав аварії, то є речі, які вам необхідно розглянути:
  • Будьте в курсі новин, щоб знати кількість жертв. Повідомлення будуть часто змінюватися, а також, може бути багато помилкових даних. Тому, вам необхідно сподіватися, так як ваш коханий може бути живий.
  • Негайно знайдіть людей, які зможуть вас підтримати. Прийняття рішень здалеку, при невідомих і дуже сумних обставин, не можна робити поодинці.
  • Залишайтеся на зв`язку з невідкладною допомогою. Дайте їм свої особисті дані, інформацію про відносини з людиною, що знаходиться на борту і про те, як з вами можна буде зв`язатися у будь-який час.

 5. 5

  Коли обставини прояснюватися, вам необхідно буде прийняти рішення з приводу того, чи варто перебувати поряд з місцем аварії, або бути там, в якості підтримки жертв, яких привезуть на лікування, або вжити необхідних заходів, щоб повернути тіла загиблих на батьківщину.
  • Якщо вам доведеться сідати на літак, щоб потрапити туди, то ви можете випробувати додатковий стрес. Можливо, ви захочете звернутися до лікаря, щоб отримати ліки, які допоможуть вам пройти через це.
  • Подумайте над тим, щоб попросити того, кому ви довіряєте, і на кого можете покластися, супроводити вас, або поїхати туди замість вас, якщо ви відчуваєте, що не можете поїхати.


  • Подумайте над тим, щоб покластися у всьому на владі, які зроблять все, що від них залежить.
  • Якщо у вас є діти, яких стосується ця новина, то вам слід тримати їх у курсі, але спробуйте надмірно не залякувати їх. Якщо ви не можете з цим впоратися, то попросіть родича чи друга доглянути за вашими дітьми.

 6. 6

  Пам`ятайте, що єдино правильне для вас рішення, це те, яке ви прийняли самі. Не покладайтеся на раду інших людей, якщо відчуваєте, що для вас це неправильно. Якщо ви знаходитесь в жахливому становищі, оскільки отримали найгірші звістки, що ваш коханий або друг загинув, про спосіб вираження скорботи є вашим особистим, і залежить від того, якою людиною ви є, і в яких стосунках перебували із загиблим чоловіком.
  • Можливо, вам доведеться пройти курс лікування від шоку. Це ще одна важлива причина, по якій вам не можна залишатися одному.

Метод 2 з 2: Якщо ви засмучені через новини про авіакатастрофу (але не знаєте нікого із загиблих)

 1. 1

  Припиніть читати або слухати новини про авіакатастрофу. Не можна випробовувати на собі негатив від події, яка сталося, і не має ніякого відношення до вас, але занадто сильно вас засмучує.
  • Ви повинні прийняти той факт, що це сумне і жахлива подія, і що такі новини дуже болючі, але це не повинно вплинути на вас.
  • Прийміть те, що ваші почуття справжні, але їм не можна давати волю, щоб вам не стало ще гірше. Запитайте себе: «Що я отримаю від того, що прийму всю печаль на себе?».
  • Займіться чимось, щоб відволіктися від поганих думок. Ідіть на прогулянку, пробіжку, сходіть в кафе (і не читайте газети!) Або в спортзал.

 2. 2

  Поговоріть з кимось із знайомих про свої почуття. Переконайтеся, що це людина, яка добре вас знає, і розуміє, що вас можна легко розладнати такими історіями. Попросіть цю людину допомогти вам впоратися з сумними думками.
  • Якщо люди, які вас оточують, почнуть говорити про катастрофу, то вам слід піти.

 3. 3

  Будьте готові до того, що люди будуть погано реагувати на ваш стан скорботи. Якщо ви спробуєте поділитися своїми почуттями з людьми, які не розуміють, що ви дуже чутливі до такої інформації, або викладіть інформацію про те, як ви засмучені на сторінках у соціальних мережах, а вони відреагують на це негативно, то просто не спілкуйтеся з ними. Вам зовсім не потрібно роздратування або нечутливість інших людей, до того ж до вашого справжньому почуттю смутку.

 4. 4

  Спробуйте не вникати в цю ситуацію. Більшість літаків досягають місця призначення, а політ на комерційному літаку набагато безпечніше, ніж поїздка на машині. Якщо ви турбуєтеся про безпеку літаків, і колись вам доведеться летіти на одному з них, то пам`ятайте, що випадки авіакатастроф є дуже рідкісними. Насправді, багато людей виживають при катастрофі літака, але преса не так жваво описує такі події!

 5. 5

  Зверніться по допомогу до професіонала, якщо відчуваєте, що вам не так просто позбутися почуття смутку. Можливо, вам необхідно буде дізнатися певні методики, які допоможуть вам впоратися з негативними новинами. Також, вам необхідно буде навчитися дистанціюватися від болю інших людей (зазвичай, незнайомих вам) та їх втрат, які ви намагаєтеся пережити замість них.


Що вам знадобиться

 • Засоби зв`язку. Підшукайте підходящі гарячі лінії та номери телефонів екстрених служб.
 • Люди, які вас підтримають.