Як написати листівку з виразами співчуттів

Ніхто не говорив, що написати листівку з виразами співчуттів легко. Коли ви сідаєте за її написання, ви стурбовані тим, як підібрати правильні слова, або відчуваєте, що вам нема чого сказати людині, тому ви нічого вже не зміните. Звичайно, ваші добрі слова не зніматимуть біль скорботного людини, однак вони можуть допомогти йому не відчувати себе настільки самотньо. Якщо вам хочеться дізнатися, як написати тактовну листівку з виразами співчуттів, дивіться Крок 1, щоб почати.
Частина 1 з 2: Будьте чуйними

 1. 1

  Купуйте листівку, яка відповідає трагедії людини. Якщо ви не знайомі з системою переконань людини, краще купити звичайну листівку без релігійної тематики. Але якщо ви знаєте, що ця людина - побожний християнин, який знайде втіху в релігійній листівці, можете придбати таку з релігійними зображеннями і словами. Можливо, вам здасться, що обрана листівка - це не те, чого ви хочете, але це цілком природно весь процес написання листівки з виразами співчуттів може здаватися трохи неприродним, як і сама покупка листівки.

 2. 2

  Використовуйте сині або чорні чорнило. Для прояву тактовності не пишіть листівку рожевими або фіолетовим чорнилом, інакше людина подумає, що ви не старалися, а схопили першу-ліпшу ручку. Синій і чорний - це гідні та відповідні кольори для написання листівки з виразами співчуттів.

 3. 3

  Пишіть самим красивим почерком. Якщо в житті ви пишіть неохайним почерком, то докладете всіх зусиль, щоб написати максимально охайно. Можна навіть спочатку написати на чернетці, щоб визначитися з тим, що конкретно ви напишіть. Якщо ваш лист недбале і нерозбірливе, людина знову-таки вирішить, що ви склали листівку з розмаху.

Частина 2 з 2: Пишіть щиро

 1. 1

  Адресуйте листівку відповідним зверненням. Просто напишіть «Дорогий» і слідом ім`я людини. Зараз не час використовувати милі прізвиська - напишіть ім`я, по якому ви часто звертаєтеся до людини, якщо, звичайно, воно не дуже недбале.

 2. 2

  Згадайте, що ви шкодуєте про його втрату. Уникайте слів «помер», «мертвий» та інших подібних, що вказують на смерть людину настільки прямо. Це може бути розцінено як нетактовність. Просто напишіть: «Я дуже співчуваю твоїй втраті» або «Я дуже засмучений звісткою про те, що помер твій дядько», - так ви донесете сенс листа людині. Ось деякі інші пропозиції, які ви можете включити:
  • "Ми всі будемо дуже сумувати за ____."
  • "З любов`ю і співчуттям до тебе і вашій родині."
  • "Щиро співчуваю вам."
  • "Не можу передати словами, як я співпереживаю твоєї втрати."
  • "Моя душа тужить разом з вами."
   • Не згадуйте факти, як саме помер чоловік. Немає потреби писати, що людина померла від раку або потрапив в аварію. Через це бідоласі стане ще гірше.

 3. 3

  Якщо ви знали померлого, поділіться спогадом. Якщо ви були добре знайомі з померлим чоловіком, поділіться щасливим спогадом, пов`язаним з ним. Напишіть щось на зразок цього: «Я дійсно радів нашим спільним рибалкам на узбережжі Бахи. Джон був приголомшливим рибалкою, який завжди ділився своїм уловом з іншими ». Спогад повинні бути легким, веселим і виключно позитивним. Зараз не час говорити: «Незважаючи на те, що між нами з Джоном були розбіжності, він був дивовижною людиною ...» Зверніть увагу на інші приклади, як поділитися спогадами:
  • Подумайте про щось, що змусить людину посміхнутися. Напишіть: «Ніколи не забуду, як тітка Мері грала на акордеоні на вашому весіллі».
  • Можна сказати й так: «Дядя Том був дивовижною людиною. Ми ніколи його не забудемо ».
  • Якщо ви не знали людину або не були добре з ним знайомі, не намагайтеся щось згадати, оскільки це буде виглядати натягнуто. Просто напишіть так: «Я знаю, як багато твоя подруга Кеті значила для тебе ...» Це буде набагато природніше, ніж видавлювання спогадів про людину, з яким ви були ледве знайомі.

 4. 4

  Запропонуйте допомогу. Незважаючи на те, що ви не допоможете людині відчути себе краще на 100% в цей важкий час, ви можете зробити дрібниці, щоб полегшити його біль. Скажіть людині, що ви будете поряд протягом цього важкого часу і готові зробити все, чого потребує людина, щоб йому було легше. Можете запропонувати поручитися за якісь справи, посидіти з дитиною, бути плечем, на яке можна спертися і поплакати, і взяти на себе інші зобов`язання, в яких людині потрібна допомога. Ось так можна запропонувати допомогу:
  • "Якщо тобі потрібен хтось, щоб доглянути за Самантою, я готова допомогти в будь-який момент."
  • "Будь ласка, дай мені знати, якщо я можу допомогти тобі з щоденними дорученнями. Я із задоволенням зроблю все, що в моїх силах."


  • "Я з радістю збігаю в продуктовий магазин і приготую обід для тебе і всій твоїй сім`ї, якщо тобі знадобиться моя допомога."
  • "Будь ласка, не соромся звернутися за допомогою з питання."

 5. 5

  Уникайте банальних і некоректних приміток. У процесі складання листівки ви дійсно можете бути в подиві, які слова підібрати, тому можете закінчити її, ляпнув щось, чого ви, насправді, не мали на увазі і не відчували. Ні в якому разі не робіть занадто банальних і байдужих приміток, намагаючись висловити співчуття. Ось деякі примітки, яких потрібно уникати:
  • Не пишіть банальних тверджень типу «Я знаю, що ти зараз відчуваєш» або «Все на краще». Кожна людина горює по-своєму і сам вирішує, що для нього краще, тому подібні листи не здатні передати, яку втрату відчуває людина.
  • Не порівнюйте чуже горе зі своїм. Зрозуміло, ви можете зіставити свої страждання зі стражданнями людини, але не потрібно згадувати про це в листівці.
  • Незважаючи на те, що вираз «Він жив повним життям» може для вас звучатиме переконливо, іншої людини воно засмутить, тому що, ясна річ, він би хотів, щоб померлий зараз жив.
  • Не здумайте сказати «Час лікує» або «З часом тобі стане краще». Ці прислів`я частково вірні, але для людини вони зараз безглузді, тому він не захоче їх навіть чути.
  • Не кажіть фразу «Пробив його час». Вона дуже затоптана, і людина не захоче вас слухати, навіть якщо померла його старенька 120-річна бабуся.

 6. 6

  Повідомте людині, що він у ваших думках. Після того, як ви згадали, що соболезнуете втрати людини, поділилися спогадом і запропонували свою допомогу, вам залишається доповнити, що він і його сім`я завжди у ваших думках. Це стане ідеальним завершенням листівки. Ось кілька слів, якими також можна закінчити лист:
  • "Ти завжди будеш в моїх думках."
  • "Я думаю про тебе і твоєї сім`ї весь цей час."
  • Якщо людина набожна, можна сказати так: «Відправляю свою любов і молитви вашій родині» або «Я буду молитися за вас протягом всього часу».

 7. 7

  Дотримуйтесь стислість і душевність. Листівка з виразами співчуття повинна бути довжиною всього в декілька пропозицій. Не заповнюйте всю листівку і не вставляйте зайві слова, які не відповідають ситуації. Чи не час жартувати жарти і писати те, що насправді не доречно. Ви ж не хочете, щоб листівка виглядала так, ніби ви несерйозно сприйняли це горе.
  • Підпишіть листівку словами «З любов`ю», «Щиро ваш» або іншими виразами, що виходять від чистого серця.

Поради

 • Службові листівки можуть бути підписані від імені всіх членів робочого колективу. Наприклад, від персоналу John Doe and Associates.
 • Після похорону, коли все вляжеться, зателефонуйте і поговоріть. Домовтеся разом пообідати або призначте іншу неофіційну дружню зустріч. Тепер людина, що пережила смерть коханого, найбільше потребує розради.
 • Менш формальні листи і запрошення можна відправляти тільки близьким членам родини. Дозволяється підписувати листівки від свого імені. Наприклад: «З глибокими співчуттями, любов`ю, Джулі, Джо і Джейн».