Як написати літературний огляд

Деякі люди можуть вважати, що для написання літературного огляду достатньо прочитати книгу, а потім просто сказати: подобається вона чи ні. Це не так. Літературне рев`ю являє собою огляд різних видань по одній темі, починаючи від серії книг і закінчуючи більш короткими творами, такими як брошури. Іноді літературний огляд є частиною більш великої дослідницької роботи. Його мета - запобігти дублювання зусиль, вирішити протиріччя, а також намітити шлях для подальшого дослідження.
Метод 1 з 3: Перед написанням

 1. 1

  Уточніть вимоги вашого професора. Деякі викладачі можуть попросити вас зробити огляд літератури і не заглиблюватися в деталі. У кожному разі, знаючи точно, що хоче ваш професор, це перший крок до початку.
  • Скільки джерел ви повинні включити в огляд? Чи хоче він / вона певна кількість джерел кожного типу? Чи повинні вони бути сучасними?
  • Обговорюючи тему, ви просто підводите підсумки або робите критичний аналіз? Деякі огляди вимагають тез, деякі можуть не вимагати.
  • Чи потрібно висловлювати свою думку?
  • Чи повинні ви надати довідкову інформацію, наприклад, ухвали або хронологія, щоб допомогти аудиторії зрозуміти тему?
  • Чи вимоги до кількості сторінок або слів?

 2. 2

  Уточніть тему. Обмежте тему наскільки це можливо, в той же час залишаючи достатню кількість необхідних джерел. Вивчення хронології народження приведе вас до десяткам книг, вивчення хронології народження одностатевих сибсов (нащадків) зробить пошук джерел набагато більш швидким і успішним.
  • Використовуйте сучасні джерела. Якщо ви пишете огляд з історії, гуманітарних чи соціальних наук, ви можете дозволити собі не турбуватися про час виходу джерела (насправді, зміна точок зору протягом всієї історії може бути одним з аспектів вашої роботи). Але якщо ви пишете літературний огляд в науковій сфері, скажімо, про лікування діабету, інформація п`ятирічної давності може бути вже застарілою. Переглядайте поточні бібліографічні огляди літератури за темою, щоб отримати уявлення про те, що відбувається в дісціціпліне.

 3. 3

  Знайдіть основну думку. Ви не просто збираєте джерела та підсумовуєте те, про що в них йдеться. Ви повинні зрозуміти, які теми та ідеї пов`язують джерела разом. Думайте про ці книги, як про групу друзів, які сперечаються на одну і ту ж тему. Що всі вони припускають? Що у них спільного і чим вони відрізняються?
  • Читайте між рядків. Не обов`язково шукати прихований зміст. Є чи який-небудь аспект, який відсутній? Чи дотримуються всі ваші джерела однієї конкретної теорії? Чи бачите ви вимальовується тенденції? Відповіді на ці питання допоможуть вам побудувати ваше дослідження, вказуючи на мету вашої роботи.

 4. 4

  Побудуйте свої тези. Тепер, коли ви визначили основну ідею, пора сформулювати тезово затвердження. Ви можете подумати, що літературні огляди не мають тезових тверджень. Це почасти й так, і не так: в них є тези, але вони зовсім інші. Ваше тезове твердження не обов`язково аргументує якусь позицію або думку, а скоріше навпаки, воно буде виступати за певну точку зору на матеріал.
  • Наприклад, "Сучасними тенденціями в [ваша тема] є А, В і С", або "Теорія X підтримується більшістю джерел 1985". Заявивши щось на зразок цих напрошуються питань, ви зробите свій відгук більш цікавим і значущим: Як зміняться тенденції в майбутньому? Що якщо передбачувані теорії не вірні?
  • Знову ж таки, це не нова інформація. Ви не аналізуєте матеріал, повідомляючи ваш власний, свіжий погляд на нього. Ви просто дієте як комп`ютер - відзначаєте моделі, припущення, які всі ваші джерела розкривають.

 5. 5

  Оцініть свої джерела. Ви можете мати найкращі наміри і форму розповіді, яка переконує найзатятіших скептиків, але якщо ваші джерела не є життєздатними, нічого не вийде. Переконайтеся, що ваші джерела є визнаними на декількох рівнях.
  • Які повноваження учасника? Як його аргументи підтверджуються (коментарі, статистика, історичні факти, результати досліджень і т.д.)?
  • Чи є точка зору автора неупередженої та об`єктивної? Не ігнорує чи він / вона будь-які дані, щоб зміцнити свою точку зору?
  • Наскільки вони переконливі? Чи не видають вони бажане за дійсне?
  • Чи приводить їх робота до більшого розуміння предмета?

Метод 2 з 3: Складання огляду

 1. 1

  Почніть з впевненого вступу. Як і у всьому, важливо перше враження. Ваше введення повинно дати уявлення про тему вашого огляду, не відхилятися від теми або шаблону.
  • Допоможіть читачеві, даючи їм знати, що їх чекає. Якщо ви використовуєте тезово твердження, помістіть їх в кінці вашого вступного параграфа. Зрештою, ваш читач повинен передбачати основну частину вашого дослідження.

 2. 2

  Організуйте основну частину огляду. Це та частина, де у вас є найбільші можливості. У вас є ряд джерел і, так як вони всі на одну і ту ж тему, у них, ймовірно, є багато спільного. Вибирайте будь-який спосіб, що здається найбільш природним для вас, для вашої основної думки.


  • Побудуйте роботу в хронологічному порядку. Якщо ви маєте справу з різними думками протягом доби або зміною тенденцій у часі, хронологічний порядок здається більш доцільним.
  • Побудуйте роботу у вигляді публікації. Цей організаційний метод доречний, якщо кожна публікація має різні точки зору. Якщо є природний розвиток (від радикального до консервативного, наприклад) між джерелами, цей метод працює як по маслу.
  • Складіть роботу по тенденціям. Якщо ви помітили закономірності в джерелах, розташування їх по тенденціям, які вони підтримують, може бути найбільш очевидною структурою. Деякі джерела можуть разом підтримувати одну і ту ж тенденцію, яка переходить з епохи в епоху, з регіону в регіон.
  • Використовуйте структуру по темам. Це сильно залежить від тезового затвердження і від обраних джерел. Якщо ви вибираєте абстрактну головну тему ("Колоніалізм - це зло", наприклад), підрозділи можуть бути розташовані в залежності від різних використовуваних для розкриття теми методів.

 3. 3

  Зробіть ясний висновок. У заключному параграфі ви повинні дати короткий висновок вашої роботи, повторити те, що було сказано у вступі (вступної частини), і обговорити, що нового ви дізналися в процесі ваших досліджень.
  • Ви можете зробити висновок, що наводить на роздуми. Як може розвиватися обговорення, якщо хтось ще продовжить його? Які результати закономірностей в наші дні?

 4. 4

  Використовуйте очевидні докази. Не соромтеся переказувати джерела своїми словами, щоб зробити аргумент. Ви використовуєте свої власні слова, підкріплені роботами професіоналів.
  • Тим не менш, використовуйте цитування обережно. Суть літературного огляду не передбачає поглибленого обговорення або докладних цитат з тексту. Деякі короткі цитати будуть доречні, але в цілому, це має бути написано вами.

 5. 5

  Пишіть власними словами. Ні, ви не повідомляєте інформацію, взяту «зі стелі», але ви все одно повинні починати і закінчувати кожен абзац своїми словами. Ваші висловлювання повинні залишатися головними.
  • Переказуючи джерело, переконайтеся, що ви не перекручуєте інформацію і думка автора. Потім зв`яжіть її з контекстом вашого рев`ю.
  • Деякі професори можуть зажадати, щоб ви оцінили джерела і зробили висновок, які роботи внесли найбільший внесок у вивчення цього питання. Якщо ви захоплені цим питанням, позначте ваша думка у введенні і проведіть червоним рядком протягом своєї роботи.

Метод 3 з 3: Перевірка роботи

 1. 1

  Перегляньте ще раз вимоги. Деякі професори вимагають оформляти роботи певним чином. Переконайтеся, що ви врахували не тільки вимоги до змісту, але й до форми.
  • Чи потребує ваш керівник складати роботу в спеціальному форматі? Чи повинні бути поля? Заголовки, виноски, примітки, а також номери сторінок? Як оформити заголовки, підзаголовки, ваше ім`я? Як оформляти цитати?

 2. 2

  Перевірте на логічність розповіді і переходів між абзацами. Краще дотримуватися ясного і короткого викладу думок, це не завжди легко зробити з першої спроби. Поверніться в початок вашої роботи і перефразовуйте те, що здалося вам двозначним або багатослівним.
  • Якщо все сказане ясно як день, зв`язується Чи це в одне ціле? Чи логічні переходи не тільки від параграфа до параграфа, але від пропозиції до пропозиції? Переконайтеся, що ваші докази підкріплюються джерелами, і розташування параграфів логічно.
  • Виключіть жаргон або сленг. Ви, можливо, вивчили абсолютно новий словник під час цього дослідження, але ваш професор не зробив цього. Напишіть роботу для великої аудиторії слухачів. Не робіть це занадто езотерично.

 3. 3

  Відкоригуйте вашу роботу. Найскладніше ви вже зробили. Тепер все, що вам потрібно зробити, це переглянути роботу на предмет орфографії, граматики та пунктуації. Зробіть перерву між написанням і коректурою - ваш мозок може бути трохи пересиченим. Поверніться до роботи, коли ви будете готові.
  • Найкраще попросити когось переглянути вашу роботу. Можливо, ви читали її так багато разів, що більше не можете помітити помилки через неуважність. Інший погляд може знайти помилки, які ви, можливо, не помітили, задати питання, що залишилися без уваги, або отримати роз`яснення з неясним пунктам.

Поради

 • Використовуйте правильні цитати. Ваше завдання визначити, які види оформлення цитат у тексті ви повинні використовувати. Часто викладачі вимагають суворого оформлення цитат.
 • Напишіть план вашого огляду. Це допоможе вам викладати свої думки в певній послідовності, що полегшить написання роботи.

Попередження

 • Уникайте плагіату. Використання власних слів допоможе вам уникнути плагіату, до якого багато навчальних закладів ставляться дуже серйозно. Підозри в плагіаті може призвести до відсторонення від занять або іншим дисциплінарним впливів. Переконайтеся, що правильно використовуєте будь-які прямі цитати.