Як транспонувати музику з До в Мі бемоль

Як музикант, ви часто можете зіткнутися з ситуацією, в якій необхідно транспонувати музичний фрагмент з До в Мі-бемоль. Особливо часто в професійних колективах та оркестрах зустрічається ситуація коли вся музика записана в До, а обов`язок транспонувати лягає на вас. Якщо вам знадобиться додати саксофон-альт, або баритон, або Мі-бемоль кларнет, не лякайтеся ... .просто змахніть пером і транспонується. З часом процес стане практично автоматичним.
Метод 1 з 2: Зміна ключа

 1. 1

  Усвідомте, що ви робите. Щоб транспонувати з До в Мі-бемоль, вам необхідно підняти музику на три півтони або малу терцію. Вам буде необхідно змінити ключ (додати три дієза), ноти, і акціденціі відповідно.

 2. 2

  Зміна ключа. Знову, ви будете транспонувати на малу терцію, швидше за все ви зможете зробити це в розумі, якщо стикалися з цим раніше, але для зручності можете скористатися таблицею нижче. Для початку необхідно визначити мажорний ключ частини в До, яку ви будете транспонувати.

 3. 3

  Зміна нот і акціденцій. Якщо далі у вас вийде самостійно, чудесно, або ви можете скористатися програмою, яка автоматично змінює ноти згідно ключу. Однак якщо ви робите вручну, ось ще одна корисна таблиця.

 4. 4

  Переконайтеся відповідно діапазону. Якщо ви транспоновану для дуже високо-звучного Мі-бемоль інструменту, і в підсумку всі ноти виявилися нижчими рядків, перемістіть їх в доступний для даного інструменту діапазон.

 5. 5

  Пишіть або придумуйте нову музику. Хоча ручний метод запису і не поганий, є багато комп`ютерних програм, які можуть полегшити вам працю, такі як FinaleNotepad.

 6. 6

  Насолоджуйтесь звучанням транспонованою вами музики!

Метод 2 з 2: Використання басового ключа

 1. 1

  Запишіть музику в До під басовий ключ, переконайтеся в правильності написання нот. 2. 2

  Змініть басовий ключ на скрипковий не рухаючи ноти. Це означає, що точки залишаться на тому ж місці, але будуть мати на увазі інші ноти.

 3. 3

  Додайте три дієза до ключа. Зробивши так, дієз скасують бемолі. Наприклад, якщо початковий ключ мав чотири бемоля, додавши три дієза - отримаємо новий ключ, який містить лише один бемоль.


Поради

 • Цим методом можна також транспонувати тональності.
 • Високий рівень знань в музичній теорії буде дуже корисний при транспоніровка для будь-яких інструментів.
 • Існує безліч безкоштовних або відносно дешевих комп`ютерних програм, які можуть значно полегшити процес - часто, вам достатньо просто ввести музику і натиснути «транспонувати».

Попередження

 • Досить просто заплутатися, якщо ви не транспоновану колись. Якщо ви занадто заплуталися, зробіть перерву, швидше за все після перерви все стане на свої місця.