Як зробити краватку-метелика

Зробити для себе краватку-метелика набагато краще, ніж купити новий і дорогий, особливо якщо ви готуєте костюм на Хеллоуїн або для сценічного образу. Крім того, ваш краватка-метелик буде відрізнятися від інших, тому що він буде виглядати особливим. Щоб зробити свою краватку-метелика, дотримуйтесь цих вказівок. Примітка: щоб дізнатися, як зав`язувати краватку-метелика, читайте статтю «Як зав`язати краватку-метелика».

Кроки

 1. 1

  Знайдіть шматок щільної тканини. Якщо ви не хочете купувати її, використовуйте матерію непотрібного одягу, наприклад, старих джинсів, сукні в квіточку і т.д.

 2. 2

  Виріжте свою тканину у формі прямокутника. Її розмір залежить від того, наскільки велику ви хочете метелика. Як правило, потрібно вирізати лоскутік висотою 6 дюймів / 15 см (яка пізніше буде зігнута і зібрана в центрі) і довжиною близько 4,5 дюймів / 11,5 см (трохи більше остаточної довжини краватки-метелики). Якщо ви хочете використовувати різний розмір тканини, перевірте її, склавши навпіл, зібравши її в метелика, і беручи до уваги маленьку обробку, яка буде втрачена, коли ви заховаєте краю.

 3. 3

  Зробіть метелика. Зігніть тканину навпіл уздовж довжини - навиворіт, якщо можливо - і зшийте три сторони прямокутника, залишаючи близько 1 незшитого дюйма. Виверніть виворітний шматок назовні через отвір, а потім закрийте дірочку за допомогою маленьких, непомітних стібків (потайного шва).

 4. 4

  Закріпіть метелика. Знайдіть центр прямокутника і стисніть верхню і нижню частини тканини у формі метелика. Зшийте її в середині, щоб утримати форму на місці. Якщо ви хочете заховати шов, обшийте його невеликий смужкою.

 5. 5

  Додайте еластичну гумку з задньої частини метелика. Відміряйте довжину гумки, яка зручно прилягає до вашої шиї, а потім зшийте центр гумки з центром задньої частини бабочкіw.
 6. 6

  Пришийте гудзик з одного боку гумки і зробіть петельку - з іншого. Це закріпить пов`язку на вашій шиї. Щоб утворити петельку, зробіть розріз в гумці, через який щільно проходить ґудзик, і прошийте цей отвір по краях, щоб воно не розлізлися.

 7. 7

  Перевірте розмір. Якщо гумка підходить, пришийте гудзик на постійне місце. Також можна прошити отвір з обох сторін, щоб запобігти його розповзання.

Поради

 • Відмінно підходить для шанувальників Доктора Хто.
 • Шийте красиво, щоб ваша робота виглядала професійно.


 • Зшивайте середню частину акуратно і міцно.
 • Чим менше ґудзик, тим краще.
 • Спробуйте прошити підрубувальний шов по краях метелика (перед зшиванням середини) для завершеного вигляду.

Що вам знадобиться

 • Голка і нитка / швейна машинка
 • Відповідна тканина для вашої краватки-метелики
 • Лінійка для вимірювання
 • Ґудзик
 • Ножиці для розрізання тканини
 • Гумка-пов`язка