Як зробити віяло з паперу

Складаний віяло з паперу - це найбільш простий виріб орігамі. Створення віяла підходить як для тих, хто хоче просто «вбити час», так і для тих, хто бажає швидко, але елегантно зробити сувеніри або прикраси для столових приладів на вечірку. Складаний паперовий віяло можна використовувати як незвичайної упаковки для подарунків або ж як частина паперового павича. (Віяло стає його хвостом.)

Кроки

 1. 1

  Візьміть аркуш паперу і розташуйте його лицьовою стороною вниз на рівній площині перед собою. Складіть папір навпіл. Іншими словами, з`єднайте кінці паперу разом і зігніть посередині, а потім розігніть аркуш паперу. При використанні паперу квадратної форми потрібно просто зігнути дві протилежні сторони, а потім зігнути лист посередині.

 2. 2

  Зробіть перший складку із зворотного боку паперу шириною приблизно в 1 дюйм (2,5 см).

 3. 3

  Поверніть папір лицьовою стороною і знову скрутіть. Продовжуйте згортати за таким же принципом з лицьового боку на зворотну, роблячи складки в 1 дюйм (2,5 см) шириною до кінця паперу.
 4. 4

  В результаті вийдуть складки у формі гармошки.

 5. 5

  Візьміть один кінець вийшла паперу і поверніть на 1 дюйм (2.5 см) у напрямку до середини. Зігніть. Закріпіть канцелярською скріпкою. Таким чином, вийде основа віяла, і всі інші складки будуть виходити з середини і утворюють півколо. Розгорніть частини віяла в сторони, щоб він повністю розкрився.

 6. 6

  Використовуйте віяло, щоб освіжитися.

Поради • Згинайте папір на плоскій і твердій поверхні. Тільки так складки будуть акуратними, а робити згини буде значно простіше.
 • Якщо віяло не стає вертикально, то потрібно постаратися зробити останній згин на кожній стороні (найдальші від середини віяла згини) трохи ширше, ніж інші - це допоможе створити міцну основу.
 • Експериментуйте зі складками, роблячи їх широкими або вузькими, міняйте форму паперового віяла.
 • Використовуючи ножиці, можна також вирізати візерунки на стислих в «гармошку» складках. Принцип такий же, як і в вирізання паперових ляльок. При розкритті віяла повністю, вирізи створять мереживну або абстрактну модель.
 • Можна прикрасити віяло, використовуючи декоративні штампи на папері, перед тим як зігнути її, або використовувати трафарети, щоб прикрасити віяло уздовж крайньої межі і середини.

Що вам знадобиться

 • Папір (прямокутний лист зошити або папір для орігамі квадратної форми)