Як виконати аплікацію на тканині вручну

Аплікація - це метод прикріплення до такни певних орнаментів. Для пришивання аплікації вам знадобиться мати при собі голку і нитки. Аплікації часто використовуються для прикраси ковдр, наволочок і предметів одягу.
Частина 1 з 3: Вирізання аплікації

 1. 1

  Виберіть форму для своєї аплікації, яку будете пришивати до тканини. Візьміть необхідний візерунок з книги або купіть вподобане лекало в магазині товарів для рукоділля. В якості пробного варіанту слід зупинитися на аплікації простої форми.

 2. 2

  Перенесіть контури аплікації на квадрат паперу для заморозки. Покладіть папір глянцевою стороною вниз поверх потрібної картинки і обведіть її контури олівцем. Виріжте отриману викрійку ножицями для паперу.

 3. 3

  Розжарити праску до середнього ступеня нагріву. Розкладіть на прасувальної дошки лицьовою стороною вгору клапоть тканини, з якого ви будете вирізати аплікацію. Покладіть на нього зверху приготовлену викрійку глянсовою стороною вниз.
  • Пропрасуйте викрійку праскою. Блискучий шар паперу злегка прилипне до тканини, тому ви без зусиль зможете вирізати аплікацію.

 4. 4

  Обведіть контури викрійки, відступаючи 6 мм від її країв. Зроблені припуски ви будете підвертати під час пришивання аплікації до тканини.
  • Для своєї першої аплікації візьміть бавовняну тканину. Вона тонка і легко підвертається.

 5. 5

  Виріжте деталь по намальованих лініях гострими ножицями для тканини. Якщо згодом ви будете складати аплікацію з декількох деталей, користуючись при цьому папером для заморозки в якості основи викрійок, то вам буде потрібно вирізати деталі викрійок одночасно, щоб всі вони точно стикувалися між собою.

Частина 2 з 3: Підготовка тканини

 1. 1

  Для пришивання своєї аплікації придбайте котушку бавовняних швейних ниток. Колір ниток повинен відповідати кольору аплікації, але не зобов`язаний відповідати кольору тканини, до якої аплікація пришивається.

 2. 2

  Приготуйте основну тканину (наволочку, сумку, предмет одягу). Найкраще пришивати аплікацію до одного шару тканини, ще до завершення пошиття самого предмета. Так ваші стібки не будуть бачити в готовому виробі.

 3. 3

  Розправте тканину. Виберіть місце розташування аплікації. Приколіть аплікацію до тканини разом з приліпленою до неї викрійкою дрібними швейними шпильками.
  • Розташовуйте шпильки кожні 1,5-2,5 см, щоб аплікація чи не змістився під час пришивання.
  • Викрійка з паперу для заморозки буде служити вам підказкою під час шиття. Вам необхідно підвертати зроблений припуск строго до краю викрійки.

 4. 4

  Вставте довгу нитку в голку. Візьміть нитку в два рази довше того відстані, яку вам необхідно прошити. На кінці нитки зав`яжіть вузлик.

 5. 5

  Влаштуйтеся зручніше. Більшість людей воліють пришивати аплікації, сидячи в кріслі. Можна без зусиль розкласти тканину у себе на колінах і при необхідності в міру просування роботи повертати її.
  • Щоб не травмувати руки, використовуйте наперсток.

Частина 3 з 3: Пришивання аплікації

 1. 1

  Закріпіть нитку на тканині, вивівши її з виворітного боку на лицьову.

 2. 2

  Починайте шити не з кута, а з якою-небудь зігнутої боку аплікації. 3. 3

  При подворачіваніе краю аплікації та її пришиванні користуйтеся потайними стібками. Розташовуйте їх на відстані 3 мм один від одного. https://marthastewart.com/276214/how-to-applique-by-hand Суть потайного стібка полягає в тому, що він ховається між двома шарами тканини.

 4. 4

  Тримайте голку паралельно тканини, щоб стібки виходили маленькими. Вставте голку в тканину аплікації у краю викрійки, зачепите всього кілька ниток і протягніть вперед всю голку з ниткою.
  • При пришиванні аплікації вручну мета полягає в тому, щоб шити по краю викрійки, підвертаючи всередину наявний припуск.

 5. 5

  Поверніть голку назад в основне полотнище тканини. При подворачіваніе припусків по контуру викрійки допомагайте собі зубочисткою.

 6. 6

  Повторюйте виконувати стібки по всьому периметру аплікації. Не поспішайте, щоб ваша аплікація виявилася акуратно підвернути по краях. У кутах намагайтеся робити стібки якомога частіше.

 7. 7

  Коли ви дійдете до точки початку пришивання аплікації, зав`яжіть вузол і обріжте нитку. Зніміть з тканини папір для заморозки.


Що вам знадобиться

 • Тканина
 • Маркер для тканини
 • Ножиці для тканини
 • Папір для заморозки
 • Шаблон / форма
 • Бавовняна тканина
 • Бавовняні швейні нитки
 • Дрібні швейні шпильки
 • Голка
 • Наперсток
 • Зубочистка