Як торгуватися в Китаї

Якщо вас занесе на ринок в Китаї, то, перш ніж тягнутися за гаманцем, слід пам`ятати - все там можна купити мінімум на 50% дешевше. Втім, торгуватися ще треба вміти - і про це ми вам зараз розповімо докладніше.
Метод 1 з 2: Чого шукати і чого чекати

 1. 1

  Знайдіть великий ринок на відкритому повітрі. У таких місцях, на відміну від великих торгових центрів, поторгуватися можна. Головне, не кажіть нічого такого, про що довелося б потім пошкодувати.
  • На таких ринках зазвичай дуже, дуже схожий асортимент у торговців - порівнюйте на здоров`я.
   • Щоб запитати по-китайськи "Що це?", Скажіть: `Zhe shi shenme? (`Jeh shirr shenma`).
  • Ціни будуть відрізнятися навіть в масштабах одного і того ж ринку: на вигідних і прохідних місцях вони будуть вищі, в менш помітних місцях - трохи нижче. Іншими словами, якщо ви хочете заощадити, то є сенс побродити по ринку.

 2. 2

  Знайте, що навіть в готелях можна вторгувати собі знижку. Одна справа, коли попит перевищує пропозицію, і зовсім інша - коли пропозиції більше, ніж попиту. Готелів багато, ви - один. Розумієте? В таких умовах вам завжди можуть піти назустріч!
  • Після того, як вам відмовлять у знижці в перший раз, зробіть хід конем і пообіцяйте залишитися на довший термін. Іноді допомагає.

 3. 3

  Звертайте увагу на дефекти. Якщо ви про щось торгуєтесь, а продавець так і насідає на вас, не соромтеся почати вказувати на недоліки товару. У цьому немає нічого такого, місцеві тільки так за покупками і ходять!
  • Недоліки зовсім не обов`язково повинні бути об`єктивними. Якщо, наприклад, колір фарби вам не подобається - скажіть це. Якщо вона погано блищить - скажіть про це. Якщо виглядає дешево - поставте продавця до відома. Знову ж таки, навіть якщо ви при вигляді цієї фарби позбулися дару мови від багатства її відтінків і насиченості кольору - не варто показувати це продавцю.

 4. 4

  Не соромтеся порівнювати. Навіть якщо ви знайшли лавочку саме з тим, що шукали все життя і взагалі - завжди є сенс ще трохи походити і повибірать. Ринки, особливо великі, не блищать різноманітністю товарів - зате за цінами ситуація інша. Більше того - для туристичних зон це твердження справедливо подвійно.
  • "У мене мало часу" - такої фрази для будь-якого любителя торгуватися не існує. Якщо ви знайшли інший магазинчик з такими товарами, де відсутня конкретно те, що вам потрібно - запитаєте. Є всі шанси, що продавець прошмигне кудись, а потім повернеться з потрібним товаром. Чорт його знає, як це у них виходить, але суть в тому, що це виходить і про це треба просити.
  • Там, де водяться туристи, ціни ... відповідні. Інакше кажучи, не по-людськи завищені. Є сенс піти туди, де закуповуються місцеві.

Метод 2 з 2: Що можна і не можна

 1. 1

  Говоріть з продавцем на одній мові. Тут мова розуміється не тільки в лінгвістичному, а й у ринковому сенсі. Зрештою, ви ж не хочете, щоб продавець думав, ніби ви - всього лише ще один богатенький турист, якому можна "впарити неліквід"?
  • Знання китайської мови буде великим плюсом. За місцевого ви, звичайно, не зійдете, але посієте в душі продавця думка: "А давно він тут? Напевно, все ж не варто задирати ціну ". Відповідно, вивчити кілька повсякденних фраз на китайському буде вельми до речі.
  • До того ж, погляньте на ситуацію з іншого боку: ви в країні продавця, говорите мовою продавця і хочете дати йому гроші за його товар. Про що може ще мріяти продавець ?!

 2. 2

  Прикиньтеся незацікавленим. Виверт стара, але надійна і дієва. Якщо вести себе так, ніби то у вас є тільки два варіанти: купити або йти далі, то продавець зрозуміє, що ви неодмінно підете, якщо ціна вам не сподобається.
  • Менше переживайте за свої слова (навіть з урахуванням мовного бар`єру), стежте краще за поведінкою. Мова тіла розуміють всі, так що зробіть відповідний висновок.

 3. 3

  Прикиньтеся, ніби у вас з собою грошей менше, ніж є насправді. О, порожній гаманець - річ дивно могутня. Спробуйте розіпхати більшу частину грошей по кишенях (стережіться кишенькових злодіїв), а торговцям показуйте напівпорожній гаманець. Повірте, вони не погребують довести його до стану повністю порожнього.
  • Якщо у вас реально мало грошей, не варто сором`язливо відводити погляд від великих і красивих речей. Якщо ціна на придивилася річ в якихось жалюгідних три рази більше наявної у вас на руках готівки, яку ви готові віддати за покупку, проявіть до товару інтерес. Десь через 5 секунд з`явиться продавець. Скажіть йому, що товар вам подобається, але грошей у вас обмаль. Можливо, нехай і не відразу, але продавець погодиться продати вам товар за ту суму, яка є у вас з собою. Це не благодійність, ви не думайте - це наслідки дикої націнки на товар, коли відпускаючи його навіть за такою зниженою ціною продавець заробляє.

 4. 4

  Не випробовуйте почуття провини. Багато туристів чомусь вважають, що, не купивши сувенір у продавця в місцевому магазинчику, вони прирікають його дітей на голодне дитинство. Це як б не ... та що там, це не має з реальністю нічого спільного! Тому, коли торгуєтесь, що не забивайте собі голову комплексами і почуттям провини. Якби це було не вигідно, вам би нічого не продавали.
  • Так, треба торкатися безневинним, наївним і незацікавленим. Проте, це зовсім не означає, що треба бути похмурим і злісним. Посміхайтеся! Так ширше! Ви ж торгуєтесь з такими ж людьми, тому спілкуйтеся з ними згідно золотому правилу етики. 5. 5

  Не обмежуйтеся малим. У багатьох продавців є цікава тактика: назвати дико завищену ціну, потім зробити покупцеві, до більшої його радості, скромну знижку. Пам`ятайте про це і знайте, що бували випадки, коли ціну збивали в цілих чотири рази!
  • Суть в тому, щоб знати, скільки ви готові заплатити за товар. Парадокс, але іншої ціни у товару в даному випадку немає. Якщо ви готові віддати тисячу рублів за той чайничок, то він коштує тисячу. Якщо інший турист купить такий же чайничок за 300, то він стоїть і тисячі, і три сотні. З боку продавця ситуація виглядає точно так само.

 6. 6

  Купуйте побільше. Отже, он той гігантський парасольку - просто втілення вашої дитячої мрії, але продавець щось не хоче робити знижку? А як думаєте, що буде, якщо ви скажете, що вам сподобався і он той набір ложок, і он той браслетик, і що ви купите парасольку за ціною продавця, але тільки якщо вам подарують ложки і браслетик.
  • Вам таки подарують. У таких ситуаціях, коли ціна вас не влаштовує, а продавець не йде на компроміс, варто думати глобальніше. Є всі шанси, що якось раз продавець закупив стільки дрібничок, що нітрохи не втратить у грошах, навіть якщо подарує вам одну штучку за покупку чогось великого і цінного.

 7. 7

  Не стискаючи палицю. Якщо продавець все ж таки йде вам назустріч, але не хоче продавати свій товар за безцінь - це треба поважати. Прислухайтеся до своєї інтуїції, вона підкаже вам, на якому витку суперечок угода з вигідної стане невигідною. Якщо ж інтуїція мовчить - це хороший привід задуматися, а чи варто взагалі купувати у такого продавця?
  • Невдало поторгувались в одному магазині? Ідіть в інший. Практикуйтеся і вже дуже скоро ви будете мати уявлення про те, що таке "вигідна угода", а що - "розлучення богатенького туриста".


Поради

 • Якщо ви досить добре знаєте китайський, пошукайте невеликий ринок для місцевих. Там і ціни нижчі, і народу менше.
 • Якщо ви дуже добре говорите по-китайськи, то є шанс почути фразу продавця: "О, як добре ти знаєш нашу мову! Я це поважаю! Я роблю для тебе велику знижку, друг! "Рано радіти, ціна все ще буде занадто високою. Це виверт.
 • В принципі, щоб почати торгуватися на самому-самому базовому рівні, достатньо знати по-китайськи дві фрази: "Почім?" І "Занадто дорого". Само собою, чим краще ви знаєте мову, тим успішніше будете торгуватися.
 • Якщо у вас азіатська зовнішність, або якщо у вас навіть китайська зовнішність, але по-китайськи ви говорите недостатньо добре, щоб зійти за місцевого, є варіант. Іронічно піднімайте брову, коли почуєте першу ціну продавця, потім смійтеся. Швидше за все, продавець зробить ціну нижче. У певний момент нижче він ціну робити вже не буде - і ось тоді можна лізти за гаманцем.
 • Продавці на ринку будуть вас хіба що з ніг не збивати, практично вимагаючи купити їх товар. Не звертайте на них уваги, йдіть своїм шляхом. Як варіант, ввічливо скажіть "Мені не цікаво, дякую": bu yao, xie xie. Вимовляється так: boo-`yow, shie shie.
 • Походіть по ринку. Не вдалося сторгуватися з одним продавцем - вийде з іншим.
 • Китайська валюта - юань. У Гонконзі - гонконгський долар.
 • У Гонконгу торгуватися люблять не так сильно. На Темпл-стріт вам ще, можливо, і зроблять знижку в 10%. Але от за спробу скинути ціну вдвічі вас можуть і з магазину попросити ...
 • Не питайте "Скільки коштує?", Якщо не хочете купити. Подекуди вас будуть чи не на руках носити за проявлений до ціни інтерес.
 • Новачкові в мистецтві торгівлі варто починати вчитися торгуватися з дешевих предметів, які ще й не дуже потрібні, а тільки потім намагатися торгуватися над речами, які дійсно подобаються або необхідні.

Попередження

 • Успішність торгу залежить від вашої сприйнятливості. Читайте в особах торговців і робіть висновки!
 • Слідкуйте, щоб на здачу вам дали чи не фальшиві гроші, і не гроші якої-небудь країни, практично не мають цінності (скажімо, монгольські тугрики або північно-корейську валюту).
 • У багатьох магазинах можна поторгуватися - але не в державних закладах, не в книжкових і не в офісах міжнародних компаній. Можна навіть зустріти знак "Не торгуйтеся" в деяких невеликих магазинчиках.
 • Остерігайтеся пасток для туристів, але і не чекайте провокації в будь-яку секунду.