Як торгуватися в Бангкоку

Ви в Бангкоку на відпочинку або у відрядженні і бажаєте придбати якісь недорогі подарунки для знайомих? Бангкок - дійсно центр торгівлі. Тут ціна ніколи не фіксується для всіх клієнтів, навпаки, вважається, що клієнти, які дійсно хочуть зробити покупку, повинні торгуватися.

Кроки

 1. 1

  Поупражняйтесь посміхатися, це серйозно допоможе. Знайдіть вулицю з великою кількістю магазинів, розташованих по її сторонам. Гарне місце - Хео Сан-Роуд. Тут багато туристів знаходять дешеве житло.

 2. 2

  Виберіть річ, яку ви хочете. Наприклад, це футболка. Запитайте продавця, скільки вона коштує. Скажімо, за одну футболку просять 250 батів. Подумайте, скільки ви заплатите за одну і скільки всього футболок ви хочете (наприклад, ви хочете 5, що обійдеться в 1250 батів. Ви хочете заплатити не більше, ніж по 200 батів за футболку, тобто менше ніж 6 $ за штуку) . Скажіть спасибі і йдіть.

 3. 3

  Візьміть банкноту в 1000 батів і покладіть в одну кишеню. Переконайтеся, що у вас немає ніяких інших грошей в тій кишені. Точно розрахуйте суму, яку ви хочете витратити. Поверніться в магазин приблизно через годину, щоб вони не дізналися вас відразу ж. Виберіть 5 футболок, які ви хочете, і поцікавтеся ціною. Витягніть вашу банкноту номіналом 1000 і скажіть, що це все, що у вас є. Але зробіть це лише, вибравши футболки, не раніше. Ось тоді і скажіть, що, як не шкода, але це все, чим ви володієте.

 4. 4

  Вони постараються витягнути з вас більше, ви наполягайте на своєму. Якщо вони скажуть ні, дайте відповідь, що ви вибачаєтеся і розгортайтеся, щоб піти. Дуже рідко вони дозволяють піти покупцеві, який розмахує у них перед носом грошима.

 5. 5

  Будьте готові піти. Торгівля в Південно-Східній Азії і Таїланді головним чином спирається на можливість відходу. Якщо ви не отримуєте ціну, яку хочете, показуєте своє невдоволення, повільно йдучи і кажучи їм, що це занадто дорого. Йдучи, нехай продавці кричать вам і будьте готові крикнути у відповідь нижчу ціну. Зауважте: не йдіть, не поторгувавшись деякий час, щоб вони знали, що ви зацікавилися їх товаром.

Поради
 • Альтернативна тактика - не питайте, скільки коштує футболка, яку ви хочете, а поцікавтеся ціною іншого футболки. Коли вам назвуть ціну, вдаючи, що це занадто дорого, і запитайте, скільки коштує інша футболка, вам вже назвуть меншу суму ... подумайте трохи ... і потім, показавши на футболку, яку ви дійсно хочете, запитайте, скільки коштує ця "звичайна" футболка. У цей момент ціна для початку переговорів вже нижче і у вас вже є перевага в порівнянні з початковою ціною.
 • Якщо ви зайняті або поспішайте, нехай вони візьмуть з вас мито. Ви заплатите 20 або 15 батів мито, але заощадите час.
 • Чи не торгуйтеся в магазинах, що торгують основними брендами. Ніхто це не оцінить.
 • Виходячи з аеропорту, якщо потрібно таксі, ігноруйте всіх людей, що пропонують послуги таксі. Вони подадуть вам таксі за 950 батів. Пройдіть до стоянки таксі і зможете взяти звичайне таксі за 250-350 батів.
 • Посміхайтеся!


 • Вам не дуже-то варто торгуватися в місцях торгівлі продовольчими товарами. Деякі магазини одягу зафіксували ціни, але більшість товарів, які там продаються, коштують сущі дрібниці. Все, що зроблено в Таїланді, буде дуже дешево для іноземців. Все, що було імпортовано, буде за повною ціною.
 • Якщо у Вас є тайський друг, подруга, попросіть їх зробити покупки для вас. Більшість магазинів піднімають ціни, коли бачать іноземців.
 • Ще раз, якщо ви іноземець, будьте обережні, купуючи дешеві CD або DVD диски. Вам можуть продати диски, які не працюють, тому у вас немає можливості їх перевірити і потім повернути назад. Попросіть, щоб вони перевірили диск при вас.
 • Успішно поторгувавшись, не просіть здачу, у них все одно чомусь її не опиниться.
 • Підучити трохи тайську мову, хоча б числа. Ви отримаєте ЗНАЧНО більш низькі ціни, якщо будете торгуватися на тайському, а не англійською мовою.

Попередження

 • Забавно проїхати на мото-рикші по Бангкоку, але врахуйте, що вони отримують винагороду за те, що привозять людей до певних місць. Іноді вони можуть сказати вам, що храм, в який хочете потрапити, закритий і повезуть вас в інше місце, зупиняючись по дорозі там, де їм треба.
 • Чи не мисліть і не кидайте в гніві гроші, якщо торгівля не вдається, ви можете опинитися в неприємній ситуації, якщо зробите так! Тайці - горді люди, і особливо трепетно ставляться до свого короля (який зображений на національній валюті), поставтеся до цього з повагою.
 • Уникайте ворожок, що носять тюрбани і стверджують, що можуть назвати ім`я вашої матері. Це шахрайство. Вони будуть швидко говорити і виманювати у вас гроші.
 • Також майте на увазі, купити футболку за 5 $ - вже добре за ціною, що не торгуйтеся далі. Іноді ці люди теж потребують грошей.
 • Уникайте в Таїланді студентської знижки на діаманти. Так не буває. Ви купуєте низькоякісні діаманти за ціною високоякісних. Одного разу люди витратили понад 5,000 $, думаючи, що купують діаманти вартістю 20,000 $. Але якби вони дійсно стільки коштували, то ніхто не став би продавати їх собі в збиток.