Як розділити лілію св. Бернарда

Хлорофітум чубатий, також відомий як лілія Св. Бернарда, є багаторічників сімейства лілійних. Легко вирощується в якості кімнатної рослини. Доросла рослина випускає стрілки, на кінцях яких формуються «дітки» - маленькі рослини хлорофитумов, які потім можна вкорінювати. Материнське рослина в цей час продовжує збільшуватися в розмірі. Коли воно стає настільки великим, що вивалюється з горщика чи горщик стримує його зростання, прийшла пора його розділити і пересадити.

Кроки

 1. 1

  Підготуйте робоче місце, щоб було легше навести порядок. Постеліть на робочій поверхні газету або пластик, щоб зібрати прокидаюся грунт.

 2. 2

  Насипте в кожен горщик шар грунту заввишки 3 дюйми (7 см) або більше. Можливо, пізніше треба буде додати землі, це буде залежати від розміру кореневого кулі і горщика. Грунт на дні підніме коріння рослини до поверхні і забезпечить достатньо простору для їхнього росту.

 3. 3

  Відокремте грунт і коріння, прикріплені до внутрішньої частини горщика з материнською рослиною хлорофітума.
  • Вставте між земляною грудкою і внутрішньою стороною стінки горщика ніж для масла.
  • Рухайте ніж уздовж внутрішньої стінки горщика, ближче до внутрішнього периметру. У міру необхідності дійте ножем як важелем, щоб відокремити прикріпитися до стінки коріння.

 4. 4

  Вийміть рослину з горщика.  • Однією долонею підтримуйте поверхню грунту, намагаючись покрити її пальцями якомога більше.
  • Переверніть горщик догори ногами за допомогою іншої руки, так, щоб хлорофітум впав у вашу долоню.

 5. 5

  Струсіть грунт, яка пристала до бульб, тому в горщик. Пальцями розпушіть і видаліть залишилася землю, щоб краще розглянути коріння рослини.

 6. 6

  Щоб розділити рослина, роз`єднаєте бульби. Основу кореневої системи хлорофітума складають соковиті бульби, від яких росте мережа коренів.
  • Пальцями розділіть бульби на 2 - 3 менших групи. Коріння рослини відокремляться один від одного, залишаючись з бульбою, з якого вони ростуть. Не хвилюйтеся, якщо якісь коріння відірвуться, нові виростають швидко.
  • Ви можете також розділити бульби за допомогою гострого стерилізованого ножа.


  • Визначте розмір своїх деленок для підбору горщиків, які ви будете використовувати для нових рослин. Коріння нових рослин повинні повністю перебувати під шаром грунту в горщику і мати простір, щоб вирости перед новим поділом або пересадкою. Коріння цих рослин ростуть швидко.

 7. 7

  Посадіть кожну деленку в новий горщик. Покрийте коріння шаром грунту і переконайтеся, що підстава стебла рослини знаходиться на рівні поверхні грунту. Заповніть простір навколо коренів вологою горшечной грунтовою сумішшю.

 8. 8

  Регулярно поливайте рослину. Підтримуйте вологість грунту, щоб стимулювати зростання бульб. Хлорофітуми після ділення і пересадки ростуть швидко, у них рідко бувають симптоми послепересадочного шоку або поганого самопочуття.

 9. 9

  Закінчене.

Поради

 • Хлорофітуми добре себе почувають в помірній і холодній середовищі, при яскравому, але не прямому, світлі. На прямому сонячному світлі вони можуть втратити свою зелене забарвлення і отримати сонячний опік. У місцях, де немає достатньої кількості світла, хлорофітум може не давати рослин-діток.
 • Хлорофітуми зазвичай вирощують як ампельні рослини, використовувані для озеленення вікон, або поміщені в горщиках на полиці і в інші місця, де вони зможуть випустити стрілки з дітками - маленькими хлорофітум - на кінцях.
 • Хлорофітуми можна також розмножувати посадкою таких діток. Помістіть приготований горщик поруч з материнською рослиною і дозвольте йому стикатися з грунтом в новому горщику. Коріння розвинуться, і виросте нова рослина. Ви можете також зрізати дітки з материнської рослини і вкорінювати їх у воді йди негайно посадити в сиру грунт. Дітки хлорофітума легко пересідають.

Що вам знадобиться

 • Газета
 • Горщики
 • Ніж для масла
 • Грунтова суміш для рослин горщиків