Як очистити меблі від кіптяви

Жирна кіптява може створити некрасиві плями на вашій улюбленій меблів. Відповідний спосіб для того, щоб видалити кіптява з меблів, залежить від того, з якого матеріалу меблі зроблені. Деякі види тканини менш схильні до забруднення, ніж інші. Однак, при чищенні тканини, яка більш схильна до забруднень і плям, необхідно вжити додаткових заходів обережності.
Метод 1 з 5: Дерев`яні меблі

 1. 1

  Пропилососьте її якомога ретельніше, використовуючи плоску насадку. Тримайте насадку безпосередньо над сажею, не торкаючись поверхні меблів. Не тріть насадкою вздовж деревини, так як це може ненавмисно втерти сажу в дерево.

 2. 2

  Протріть кіптява сухої хімічної губкою. Губкою, яка спеціально призначена для таких цілей, як ця. Цей інструмент для очищення збирає кіптява, не втираючи її в інші поверхні, і працює при відсутності води. Протирайте губкою сажу, прямими, непереривчастим лініями, поки поверхня губки НЕ почорніє.

 3. 3

  Переверніть губку і відріжте стільки, скільки потрібно для того, щоб отримати незабруднену губку. Щоб добитися максимального ефекту, необхідно очищати сажу чистою, сухою частиною губки.
  • Як тільки одна частина губки забрудниться, переверніть її і використовуйте іншу сторону.
  • Після того, як всі сторони губки почорніли від кіптяви, збрийте поверхню, використовуючи гострий ніж, щоб гарненько очистити губку.

Метод 2 з 5: Оброблена дерев`яні меблі

 1. 1

  Акуратно використовуйте насадку зі щіткою від вашого пилососа, по поверхні обробленої дерев`яних меблів. Використовуйте легкі, подметающие руху, один або два рази, щоб очистити кіптява і позбавити поверхню від її частинок. Не слід грубо водити щіткою по поверхні, так як волоски щітки можуть втерти сажу в меблі. Також, вам не слід використовувати щітку при очищенні необробленої меблів, так як кіптява дуже легко втирається в щілини необробленої дерев`яної поверхні.
  • Це можна зробити до або після використання сухої хімічної губки, але найкраще зробити це після.

 2. 2

  Нанесіть поліроль для обробленої дерев`яних меблів. Для того, щоб домогтися кращих результатів, використовуйте спеціальний крем для меблів, який наноситься на поліровану поверхню. Нанесіть крем на поверхню і залиште його на 5 хвилин. Не слід залишати його більш ніж на 10 хвилин, так як він може завдати шкоди дереву.

 3. 3

  Втирайте реставраційний поліроль в дерев`яну меблі, за допомогою сталевої губки. Відскребіть пляма сажі, покрите кремом, за допомогою сталевої губки, рухаючись по волокнам деревини, щоб зберегти обробку меблів. Якщо ви будете рухатися проти волокон деревини, то поверхня втратить свій блиск.

 4. 4

  Витріть реставраційний крем. Використовуйте м`яке махровий рушник або серветку з мікрофібри, щоб видалити залишки крему. Необхідно витерти весь поліроль, інакше, ви можете випадково пошкодити зовнішній вигляд і цілісність деревини.

Метод 3 з 5: Крупномірна дерев`яні меблі

 1. 1

  Очистіть необроблену дерев`яну поверхню вологою ганчіркою, з використанням знежирюючого миючого засобу. Реставраційні поліролі не можна використовувати на необробленої дерев`яної поверхні. Замість цього, розчиніть сильне знежирюючий миючий засіб в гарячій воді, і замочіть чисту ганчірку в цьому розчині. Промокніть сажу мокрою ганчіркою, але не тріть, бо це лише проштовхне сажу глибше в дерево.

 2. 2

  Зітріть невеликі плями кіптяви з необробленою дерев`яної поверхні за допомогою наждачного паперу. Необроблене дерево більш ніжне, і легше вбирає кіптява, ніж оброблене дерево. Якщо ви не можете видалити кіптява, змочуючи його мильною водою, то можете спробувати позбутися від плям за допомогою наждачного паперу. Однак вона не в змозі впоратися зі стійкими плямами кіптяви.

Метод 4 з 5: Оббивка

 1. 1

  Приберіть зайву кіптява за допомогою пилососа, використовуючи лише сопло шланга. Розташуйте насадку прямо над плямою кіптяви, але не дозволяйте їй торкатися до поверхні оббивки. Не використовуйте ніякі насадки, а особливо щітки. Плями від сажі набагато легше утворюються на тканині, ніж на обробленому дереві, тому, щітка лише втирає сажу глибше в тканину, ніж робить тільки гірше.

 2. 2

  Виперіть всі знімні покриття в пральній машині, з додаванням сильного рідкого миючого засобу. Знімні елементи зазвичай включають в себе наволочки, накидки і наволочки на декоративних подушках. Якщо всі ці елементи можна завантажити в пральну машину, то включите режим прання в теплій воді. Швидше за все, цього буде достатньо для того, щоб видалити плями кіптяви. Рідкі миючі засоби, в комбінації з пральним порошком і відбілювачем, є найбільш ефективними в боротьбі з кіптявою.
  • Зверніть увагу на те, що, можливо, вам знадобиться кілька циклів прання, щоб повністю позбутися деяких плям.

 3. 3

  Покладіть мокру ганчірку, попередньо замочену в гарячій воді з миючим засобом, на пляму кіптяви, яка не відмивається. Якщо плями кіптяви знаходяться на самому дивані, наприклад, збоку, то вам необхідно змити сажу ганчіркою, просоченою в розчині гарячої води і рідкого знежирюючого миючого засобу. Не використовуйте звичайну воду, так як пляма жирної кіптяви лише розмажеться. Не тріть, так як пляма буде ще складніше відіпрати.

 4. 4

  Частини, які неможливо покласти в пральну машину, слід віднести в хімчистку, або найняти професійних прибиральників. Якщо тканина ваших меблів делікатна, і її не можна прати в машинці, або наносити на неї миючі засоби, то вам слід звернутися за допомогою до професіоналів. Віддайте знімні покриття в пральню, і найміть професіоналів, який прийдуть до вас додому, і подбають про незнімної оббивці.

Метод 5 з 5: Шкіряна оббивка

 1. 1

  Пропилососьте пляма кіптяви плоскою насадкою. Так само, як і у випадку з дерев`яною поверхнею і іншими оббивками, тримайте насадку прямо над плямою, не торкаючись до шкіряної поверхні.

 2. 2

  Візьміть насадку зі щіткою і легко пройдіться по поверхні плями. Жорстка шкіра є більш довговічною, ніж інші види тканинної оббивки, тому, ви можете пройтися щіткою по самому плямі, не ризикуючи зробити його не виведеним. Легкими рухами проведіть щіткою по плямі, щоб позбутися від сажі. Не тріть. 3. 3

  Протріть шкіряну оббивку сухої хімічної губкою. Використовуйте той же метод, що і для дерев`яної поверхні, проводячи чистими сторонами губки по волокнам деревини.

 4. 4

  Посипте пляму кукурудзяним крохмалем або тальком. Зазвичай шкіра легко піддається очищенню від жиру, так як її волокна дозволяють йому легко увійти і легко вийти. Так як основою сажі є жир, ви можете позбутися від нього сушкою. Крохмаль і тальк є відмінними підсушуючими засобами. Рясно посипте будь-яким з цих коштів на пляму, і залиште на добу, перш ем вичистити.

 5. 5

  Використовуйте спеціальний очищувач для гладкою, обробленої шкіри. Якщо ви не можете вимити сажу зі шкіри, то спеціальний очищувач допоможе вам у цьому. Виберіть засіб, спеціально розроблене для того, щоб позбутися від сажі або жирних плям, щоб плями не стали ще гірше.

 6. 6

  Меблі з в`їдаються плямами, ніжною шкірою, як, наприклад, замша, слід довірити професіоналові. В`їдаються плями необхідно видаляти спеціальними, професійними засобами. Ніжну шкіру, таку як замша, необхідно чистити тільки в хімчистці, а не вдома.

Поради

 • Позбавтеся від сажі, як можна швидше. Чим швидше ви видалите кіптява з меблів, тим більше пухкої кіптяви там буде. Рихлу кіптява легко можна видалити за допомогою пилососа або щітки, але кіптява, яка в`їлася в дерево, видалити набагато складніше. Чим довше кіптява знаходиться на ваших меблів, тим глибше в неї в`їдається.

Попередження

 • Накривайте незабруднені ділянки пластиковими чохлами, щоб сажа не поширилася та на чисті поверхні.
 • Одягайте одноразові рукавички, окуляри і маску, щоб захистити шкіру, очі і легені. Хімічні речовини, які містяться в кіптяви, а також хімікати, які містяться в очищувальних засобах, можуть стати причиною подразнення шкіри. Під час прибирання, завжди надягайте непотрібний одяг, який не шкода забруднити.
 • Майте на увазі, що багато предметів меблів легко зіпсувати, якщо поводитися з ними неправильно. Якщо ви не впевнені в тому, чи зможете самостійно відмити меблі, то краще звернутися до професіонала.

Що вам знадобиться

 • Пилосос
 • Суха хімічна губка
 • Гострий ніж
 • Реставраційний крем для меблів
 • Вода
 • Знежирюючий миючий засіб
 • Тонка наждачний папір
 • Пральна машина
 • Махрові ганчірки або серветки з мікрофібри
 • Тальк або кукурудзяний крохмаль
 • Очищуючий засіб для шкіряних меблів