Як видалити плями сажі зі стін

Сажа від каміна, свічок і пожежі залишить на ваших стінах жахливі плями, прибрати які дуже важко. Перш ніж ви здастеся і визнаєте поразку, ось кілька порад з видалення плям сажі, до яких ви можете вдатися і які довели свою ефективність з очищення цих попелястих плям. Невеликі плями можна прибрати, вичистивши їх сухою губкою, в той час як більш серйозні плями потребують сильних чистячих засобах.

Кроки

 1. 1

  Покладіть газети або поліетиленову плівку на підлогу під плямою сажі. Існує ймовірність, що частинки сажі можуть впасти на підлогу, поки ви будете чистити саме пляма, а вичистити сажу з килимів вам буде ще важче, ніж зі стін. Захисний шар з газет або поліетиленової плівки допоможе вам у цій справі.

 2. 2

  Захистіть себе. Одягніть захисне спорядження на руки, тіло і очі.
  • Надіньте гумові рукавички, щоб під час роботи саджати не вимазав ваші руки, а також для того, щоб захистити шкіру рук від чистячих засобів, до використання яких ви можете вдатися.
  • Захистіть свій одяг, надівши фартух або робочий халат. Вам буде дуже складно видалити плями сажі з одягу.
  • Одягніть захисні окуляри, якщо вам необхідно очистити велика пляма сажі. Для очищення невеликих плям окуляри вам можуть не знадобитися, але у великих плямах може міститися досить сажі для роздратування очей, коли вона буде від`єднуватися від стіни. Вам також слід надіти окуляри в разі використання сильнодіючих засобів для чищення.

 3. 3

  Видаліть частинки сажі зі стіни, пропилососити їх на високих налаштуваннях. Надіньте на шланг насадку, включіть пилосос і направте шланг на пляму. Ви повинні помістити насадку якомога ближче до стіни, щоб вона видаляла пляма. Проведіть пилососом по плямі кілька разів, щоб прибрати якомога більше сажі.

 4. 4

  Видаліть ще більше сажі, помістивши щітку на той же пилосос. Злегка почистіть пляма насадкою, щоб зішкребти сажу зі стіни. Але якщо будете терти занадто сильно, ви тим самим ще більше вимажеться пляма сажею.

 5. 5

  Додайте суху губку в лівому верхньому кутку плями. Ці губки спеціально призначені для очищення сажі і бруду.
 6. 6

  Проведіть губкою вниз по прямій, пройшовши по всій довжині без зупинок. Не тріть пляму цієї губкою.

 7. 7

  Перемістіть губку до смуги стіни, яку ви тільки що очистили. Проведіть губкою вниз по прямій також як і минулого разу. Продовжуйте в тому ж дусі, поки не пройдетеся по всьому плямі.

 8. 8

  Час від часу оглядайте губку. Якщо одна сторона почорніє від сажі, переверніть її на іншу сторону. Коли обидві сторони покриються сажею, відріжте верхній шар гострим ножем або візьміть іншу губку.

 9. 9

  Приготуйте засіб для чищення для розщеплення жиру. Візьміть відро води і змішайте в ньому засіб для миття посуду з формулою для розщеплення жиру. Ви також можете взяти м`яке миючий засіб, на етикетці якого написано, що воно призначене для домашнього використання.

 10. 10

  Візьміть друге відро і налийте в нього чистої теплої води. Коли ваші чистячі приналежності стануть брудними від сажі, вам доведеться скористатися цією чистою водою, щоб прополоснуть їх.

 11. 11

  Візьміть губку або швабру з губки і занурте її в засіб для чищення. Почніть чистити пляма, починаючи з верхнього кута.

 12. 12

  Витирайте губкою пляму, рухаючись зверху вниз по прямій. Не тріть, оскільки від тертя ви лише ще більше розмажете пляма. У тому ж дусі пройдіться по всьому плямі.

 13. 13

  Періодично занурюйте брудну губку в відро з чистою водою. Вичавлюйте з губки якомога більше води, перш ніж занурювати її в засіб для чищення. 14. 14

  Якщо пляма сажі вдається відмити звичайним миючим засобом, тоді скористайтеся більш сильним миючим розчином. Ортофосфат натрію - це сильний хімікат, який часто використовується в миючих засобах. Наберіть у відро 4 літри води і висипте в нього одну столову ложку ортофосфата натрію.

 15. 15

  Витріть пляма губкою, змоченою в цьому новому розчині тим же способом, що ви використовували раніше. Залежно від складності плями, можливо, вам доведеться очистити його кілька разів, перш ніж воно зійде нанівець.


Поради

 • Не мочіть пляма звичайною водою. Сажа масляниста і при намоканні має звичку розмазуються, після чого видалити її буде ще важче. Намочують пляма сажі тільки в тому випадку, якщо вода розлучена з миючим засобом.
 • Якщо ваші стіни обклеєні шпалерами, які не мають водозахисного шару, замість рідкого розчину спробуйте почистити їх спеціальною пастою для чищення шпалер. Придбайте цю пасту в будівельному магазині або знайдіть рецепт в Інтернеті. Скрутіть пасту в кулю і виженете його по плямі.

Попередження

 • При роботі з ортофосфати натрію та іншими сильнодіючими засобами, перебуваєте в добре-провітрюваному приміщенні. Увімкніть вентилятор і відкрийте всі вікна. Працюючи з цими хімікатами дуже важливо також надягати захисні окуляри і рукавички.

Що вам знадобиться

 • Газети
 • Поліетиленова плівка
 • Гумові рукавички
 • Фартух або робочий халат
 • Захисні окуляри
 • Пилосос
 • Губка для сухого очищення
 • Звичайна губка
 • Пара відер
 • Миючий засіб для розщеплення жиру
 • Ортофосфат натрію