Як видалити переферическое вводиться центральний катетер

Переферическое вводиться центральний венозний катетер (PICC) - це тип катетера, який, як правило, вводять у передпліччя. По ходу лікування пацієнта, лікар визначить, коли саме слід витягти катетер. Видалення PICC катетера - це швидка процедура, яку може провести тільки кваліфікований лікар або медсестра.
Частина 1 з 2: Видалення катетера

 1. 1

  Запам`ятайте, що тільки кваліфіковані медсестри і доктора можуть видалити PICC катетер. Майте на увазі, що тільки лікарі чи медсестри, які були спеціально навчені, як доглядати за пацієнтом, можуть видалити переферическое вводиться центральний венозний катетер (PICC). В іншому випадку можуть виникнути серйозні ускладнення або інфекція.
  • Таким чином, ви повинні слідувати цій інструкції тільки в тому випадку, якщо ви лікар або медсестра. Пацієнти повинні використовувати цю Статтю тільки в ознайомлювальних цілях.

 2. 2

  Вимийте руки. Перед тим як ви приступите до процедури або доторкнетеся до будь-яких матеріалів, необхідних для видалення PICC катетера, ретельно вимийте руки з антибактеріальним милом і надіньте нову пару стерильних рукавичок. Це зменшує шанси виникнення у пацієнта інфекції.

 3. 3

  Підготуйте все необхідне для видалення катетера. Перед видаленням PICC катетера, підготуйте всі матеріали, які будуть використовуватися протягом всієї процедури, щоб вони були у вас під рукою.
  • До таких матеріалів відносяться: пара стерильних ножиць, повітропроникна пов`язка, скальпель для зняття швів, стерильна пов`язка і ватні тампони, змочені в йоді.
  • По порядку розташуйте всі ці матеріали біля ліжка хворого перед процедурою, щоб їх було легко взяти.

 4. 4

  Поясніть пацієнтові, як буде проходити процес видалення PICC катетера. Поясніть процес видалення PICC катетера пацієнтові, щоб встановити з ним відносини довіри і співробітництва. Будьте готові відповісти на будь-які можливі питання про процедуру, які пацієнт може вам задати.

 5. 5

  Покладіть пацієнта в потрібному положенні. Перш ніж почати процедуру, попросіть пацієнта зайняти правильне положення. Він повинен лежати рівно на спині, горілиць, руки і ноги повинні лежати на ліжку. Це називається лежачим положенням.
  • Прослідкуйте, що у пацієнта чиста постіль зі свіжими простирадлами. Пацієнту так буде комфортніше, а також знизиться ризик виникнення інфекції.

 6. 6

  Обробіть шкіру навколо катетера. Візьміть ватний тампон, змочений йодом, і обробіть область навколо PICC катетера. Обробляйте шкіру в напрямку від катетера до більш далеким ділянок шкіри.
  • Це дуже важливий крок, так як ви видалите будь-які бактерії з поверхні шкіри, тим самим зменшивши ймовірність виникнення інфекції.
  • Після того, як ви обробили шкіру, відключіть інфузійний набір і приготуйте перев`язну тканину, щоб відразу відразу після процедури накласти пов`язку.

 7. 7

  Видаліть катетер. За допомогою скальпеля для зняття швів акуратно розріжте і видаліть нитку, яка фіксує PICC катетер. Попросіть пацієнта затримати дихання, потім, використовуючи свою домінантну руку, повільно витягніть катетер в напрямку, протилежному напрямку вставки. Не виявляйте прямий тиск в області установки катетера.
  • Після видалення катетера, негайно накрийте місце установки катетера стерильною марлею і утримуйте її на місці, злегка придавивши.
  • Попросіть пацієнта затримати дихання, поки ви перев`яже рану герметичної пов`язкою. Як тільки це буде зроблено, дозвольте пацієнтові нормально дихати і повернутися в зручне положення.

 8. 8

  Спостерігайте за станом пацієнта наступні 24-48 годин. Після видалення PICC катетера, спостерігайте за станом пацієнта протягом 24-48 годин. Слідкуйте за якими-небудь ознаками виникнення інфекції, таких як лихоманка. Крім того, стежте, щоб не виникла кровотеча, а також спостерігайте, чи не з`явилися у пацієнта будь-які проблеми з диханням.


  • Пов`язку не можна знімати протягом 24-72 годин, залежно від того, як довго у пацієнта стояв катетер.

Частина 2 з 2: Прискорення процесу відновлення

 1. 1

  Проінформуйте пацієнта про ускладнення, які можуть виникнути після видалення PICC катетера. Можуть виникнути деякі ускладнення після видалення PICC катетера. Дуже важливо, щоб пацієнт знав про ці ускладнення перед тим, як йому проведуть процедуру видалення катетера. Можливі ускладнення:
  • Поломка PICC катетера. Це найпоширеніше ускладнення при видаленні PICC катетера. Щоб запобігти поломку, катетер потрібно витягувати м`яко, не докладаючи занадто багато сили.
  • Інфекція. Це ще одне ускладнення, яке може випробувати пацієнт з PICC катетером. Інфекція може виникнути в будь-який час. Тому корисно регулярно перевіряти PICC катетер і як можна більш ретельно підтримувати його стерильність.
  • Емболія і поломка катетера. Це потенційно серйозні ускладнення, які можуть виникнути після видалення PICC катетера. Вони можуть призвести пацієнта до втрати свідомості, якщо тромб добереться до мозку.
  • Припухлість і почервоніння. Ці симптоми можуть також виникати як ускладнення після видалення PICC катетера. Набряк і почервоніння зазвичай з`являються в області, де катетер був вставлений.

 2. 2

  Проконсультируйте пацієнта щодо правильного дозування знеболюючих препаратів. Після видалення катетера пацієнт може відчувати біль у плечі. Через це лікуючий лікар може призначити знеболюючі препарати або рекомендувати ліки, які відпускають без рецепта, щоб пацієнт міг спокійно займатися своїми повсякденними справами.
  • Ібупрофен - одне з найпоширеніших знеболюючих лікарських засобів, яке відпускається без рецепта лікаря, і яке рекомендують після видалення PICC катетера. Ібупрофен є нестероїдним протизапальним препаратом, який має жарознижуючу і болезаспокійливу властивості.
  • Рекомендована доза ібупрофену (згідно з даними центрів по контролю і профілактиці захворювань) становить 200-400г, приймається перорально кожні 4-6 годин. Також рекомендується приймати ібупрофен з їжею або молоком, щоб уникнути проблем зі шлунком.

 3. 3

  Проінформуйте пацієнта про те, яких фізичних навантажень йому варто уникати. Обов`язково проінформуйте пацієнта про те, що він повинен уникати будь-яких важких фізичних навантажень або важкої роботи протягом мінімум 24 годин після видалення PICC катетера. Наприклад, не можна рухати меблі, піднімати важкі коробки або займатися будь-якою діяльністю, яка передбачає повторювані рухи руки або кисті.

 4. 4

  Розкажіть пацієнту про правильне харчування. Здорове харчування відіграє важливу роль в процесі відновлення, тому варто розповісти пацієнту, яку їжу йому варто споживати в ході лікування.
  • Він повинен споживати багато продуктів, багатих залізом, щоб поліпшити кровопостачання і зміцнити організм. До таких продуктів належить червоне м`ясо, курка, шпинат, брокколі, молюски, гарбуз і кунжут, а також такі горіхи як арахіс, пекан, фісташки і мигдаль.
  • Якщо пацієнт втратив у вазі, то йому краще харчуватися висококалорійними смузі та коктейлями, багатими поживними речовинами, вітамінами і натуральними цукрами, які допоможуть пацієнтові набрати вагу здоровим способом.
  • Ви повинні порадити пацієнтові харчуватися не три рази на день великими порціями, а їсти протягом дня частіше, але маленькими порціями. Завдяки цьому запас енергії в організмі завжди буде на рівні.


Поради

 • Якщо є підозра на інфекцію, отримаєте від лікаря призначення, щоб кінчик катетера відправили в лабораторію на посів. Це дослідження підтвердить наявність інфекції а PICC катетері.