Як видалити з вух рідина

Рідина у вухах може злегка заважати, але може завдати непоправної шкоди - в тому випадку, якщо інфекцію довго не лікувати. Рідина зазвичай потрапляє в євстахієвих труби, які є частиною середнього вуха. Деякі рідини виходять самі за допомогою домашніх засобів, тоді як інші вимагають медичного втручання. Знання того, як видалити потрапила у вуха рідина, допоможе вам забезпечити здоров`я своїх вух і зберігати слух протягом довгих років.
Метод 1 з 2: Домашні засоби

 1. 1

  В першу чергу, спробуйте видалити воду за допомогою простих предметів або методів. Якщо ви не вдома і у вас при собі немає ніяких предметів, спробуйте таку методику для видалення потрапила вам у вухо рідини.
  • Прикладіть палець до вуха і спробуйте створити вакуум. Спробуйте помістити вказівний палець у вухо і акуратно посувати їм вгору. Вуха мають різну форму, тому вам доведеться трохи потренуватися. Акуратно порухайте пальцем, поки не створите у вусі вакуум. Спробуйте відсмоктати рідину з вуха.

  • Спробуйте вирівняти тиск, акуратно виконавши маневр Вальсальви. Вдихніть, закривши рот і затиснувши ніс двома пальцями, і продміть євстахієвих труби. Опустіть голову так, щоб проблемне вухо було направлено вниз. Якщо метод спрацює, ви почуєте бавовна.
  • Стривайте на одній нозі і опустіть ту сторону голови, де знаходиться рідина. Пострибайте на одній нозі, нахиляючи голову вниз. Стрибайте повільно, намагаючись не впасти.

 2. 2

  Приготуйте мікстуру з однієї частини оцту і половини ізопропілового спирту. Змішайте оцет зі спиртом і наберіть розчин в піпетку. Закапайте кілька крапель у вухо з водою і чекайте. Ізопропіловий спирт і вода дуже добре розчиняються один в одному, і спирт допоможе прискорити випаровування води у вусі.
  • Розчин спирту в оцті також допоможе зруйнувати всі залишки вушної сірки, що перешкоджають видаленню рідини.

 3. 3

  Пожуйте жувальну гумку, їжу, або ж просто робіть жувальні рухи. Жування часто призводить до відкриття євстахієвих труб. Спробуйте жувати або позіхати з нахиленою головою, щоб відкрити євстахієвих труби і дозволити силі тяжіння зробити свою справу.

 4. 4

  Покладіть голову на подушку або поспіть в такому положенні, щоб вухо було нахилене вниз. Ляжте на бік так, щоб вухо, в якому знаходиться рідина, виявилося на подушці. Гравітація допоможе вивести воду з вуха.

 5. 5

  Використовуйте фен, щоб доставити в вухо повітря. Візьміть фен, увімкніть його на самий слабкий режим роботи і, розташувавши його досить далеко від вуха, відправте в вухо трохи повітря. Повітря допоможе висушити частина рідини, яка потрапила в вухо.
  • Ніколи користуйтеся феном, виставленим на високу температуру. Видалення води з вуха не варто ушкоджень, які ви можете отримати в результаті цього.

Метод 2 з 2: Загальні методи та інструкції

 1. 1

  Насухо витирайте вуха рушником, якщо в них потрапила вода з басейну або з гарячого крана. Зробіть так, щоб ваше зовнішнє вухо було якомога більш сухим. Спробуйте прикласти нагрівальну подушечку. 2. 2

  Зрозумійте причини появи рідини в середньому вусі, щоб запобігти її появу в майбутньому. До цих причин відносяться алергія, запалення пазух і застуда, збільшені або запалені аденоїди, тютюнопаління та інші зовнішні подразники, а у дітей - рясне виділення слини при прорізуванні зубів.
  • Якщо ви схильні до накопичення рідини в середньому вусі, знання ймовірних причин допоможе вам вжити заходів обережності. Запобігши застуду, алергію та інші умови, що викликають інфекцію пазух, ви уникнете проблеми з вухами. Будьте більш пильними: мийте руки, дезинфікуйте телефонні трубки та обладнання, яким ви користуєтеся спільно зі співробітниками, тримайтеся подалі від прокурених приміщень. Крім того, якщо певні подразники викликають у вас серйозну алергію, робіть все можливе, щоб не наближатися до них, або ж більш регулярно приймайте ваші ліки від алергії.

 3. 3

  Дозвольте інфекційного захворювання пройти з часом, після чого рідина повинна витекти сама. Тим часом, якщо ви відчуваєте біль у вусі, ви можете послабити її, приклавши теплу тканину або теплу пляшку з водою до хворого вуха. Також можуть допомогти вушні краплі, розроблені спеціально для того, щоб знімати біль, або відпускаються без рецепта знеболюючі, наприклад парацетамол або ібупрофен.

 4. 4

  Проконсультуйтеся з терапевтом з приводу рідини, яку не можна видалити за допомогою вушних крапель на спиртовій основі або препаратів, що відпускаються без рецепта. Вам, ймовірно, пропишуть курс лікування більш сильнодіючими протизастійний препаратами та антибіотиками для лікування інфекційного захворювання і відновлення відтоку рідини, який відбудеться максимум через десять днів. У деяких випадках приймати сильнодіючі препарати потрібно на тиждень довше.

 5. 5

  Вибирайте хірургічне втручання, якщо рідина не може бути видалена ніяким іншим способом. Це особливо відноситься до дітей, які відчувають постійні проблеми із застоєм рідини в середньому вусі, але подібні що не піддаються лікуванню медикаментами застої рідини можуть бути і у дорослих.
  • У дітей євстахієвих труби часто ще нерозвинені, що призводить до перешкод нормальному видаленню рідини, які виникають при застуді або інфекції верхніх дихальних шляхів. Лікар зробить надріз на барабанної перетинки, і вставить трубку в середнє вухо для виходу рідини, поки євстахієву труба не буде достатньо розвинена. Зазвичай трубку вставляють на шість місяців, але іноді і на більш тривалий термін.
  • Трубки можуть використовуватися і для дорослих, але як правило тільки на період до шести тижнів - значно менший у порівнянні з дітьми. Як тільки рідина витече, трубку видаляють, часто під час простого відвідування лікаря, після чого барабанна перетинка швидко гоїться.

Поради

 • Вода, що потрапила в вухо після плавання в басейні або купання у ванні, не викликає накопичення рідини, якщо тільки не пошкоджена барабанна перетинка від попередніх проблем з рідиною або хвороб.
 • Якщо рідина у вухах і вушна інфекція - часто зустрічається у вас проблема, ви можете придбати в найближчій аптеці електронний вушної монітор, який визначає наявність рідини у вусі.

Попередження

 • Засування у вухо ватних тампонів або інших сторонніх предметів може тимчасово послабити свербіж або біль, але при це також може пошкодити барабанну перетинку або призвести до того, що вода із зовнішнього боку барабанної перетинки пройде далі у вухо, де вона може інфікувати його.