Як видалити зуб

Вирвати зуб, або «виконати екстракцію зуба», як кажуть професіонали, не так просто без підготовки. У більшості випадків найкраще залишити зуб у спокої і почекати, коли він випаде сам, або ж звернутися до дантиста. Майже завжди стоматолог з високо кваліфікованою командою і спеціальним устаткуванням буде кращим рішенням проблеми, ніж самостійна діяльність будинку.
Метод 1 з 3: Спосіб 1: видалення зуба у дитини

 1. 1

  Не втручайтеся. Багато лікарів і стоматологи не рекомендують батькам намагатися якимось чином прискорити природний процес. Якщо вирвати зуб занадто рано, корінному на цьому місці буде важче рости правильно. До того ж, будь-яка дитина скаже вам, що це непотрібне і хворобливе захід.

 2. 2

  Оглядайте зуб, коли він почне хитатися. Головне, щоб сам зуб і ясна навколо нього залишалися здоровими, без гною і інфекції. Якщо зуб почав гноїтися, потрібно видалити його хірургічним шляхом в стоматології.

 3. 3

  Якщо хочете, можна дозволити дитині розгойдувати зуб, але тільки мовою. Не всім дітям дозволяють це, але ті батьки, які дозволяють, роблять це з наступних причин:
  • Якщо дитина буде розгойдувати зуб руками, він може занести бактерії і бруд у рот, а це прямий шлях до інфекції. Діти - не найчистіші істоти в світі, і цим пояснюються проблеми з ротовою порожниною і погана гігієна.
  • Мова м`якше, ніж рука. І більший ризик втратити зуб раніше часу існує, коли дитина чіпає його руками. Розгойдування зуба мовою знижує цей ризик, так як мова тисне на нього не так сильно, як пальці.

 4. 4

  Якщо новий зуб росте неправильно, відвідайте зубного. Корінні зуби, які виростають за молочними і утворюють «акулячу пащу», тобто два ряди зубів - це нормальне перехідний стан. Поки стоматолог видаляє молочні та у корінних є достатньо місця, щоб рости правильно, це не повинно бути проблемою.

 5. 5

  Якщо зуб випав сам, крові буде небагато. У дітей, які дотерпелі, поки зуб випаде сам (приблизно 2-3 місяці), ясна кровоточать зовсім трохи.
  • Якщо розгойдування чи спроби вирвати зуб викликають сильну кровотечу, попросіть дитину не трогать- швидше за все, видаляти цей зуб ще занадто рано, і можна зробити тільки гірше.

 6. 6

  Якщо зуб рухливий протягом 2-3 місяців і більше, зверніться до лікаря. Стоматолог видалить зуб, використовуючи інструменти і місцеву анестезію.

 7. 7

  Коли зуб випав сам, притисніть шматочок марлі до ясен. Скажіть дитині злегка прикусити марлю. Так на місці зуба утворюється тромб.
  • Якщо тромб не сформується, може з`явитися інфекція. Це називається «суха лунка зуба» (альвеолярний остит) і часто супроводжується з неприємним запахом Зверніться до лікаря, якщо вважаєте, що тромб не утворився правильно.

Метод 2 з 3: Спосіб 2: видалення зуба у дорослого

 1. 1

  Постарайтеся з`ясувати, чому ваш зуб повинен бути знищений. Корінні зуби мають служити людині протягом усього його життя, якщо за ними правильно доглядали. Видалити зуб може бути потрібно за наступним ряду причин:
  • Не вистачає місця. Через уже дорослих зубів не залишилося достатньо місця для нового, який намагається прорізатися в потрібному місці. У цьому випадку стоматолог може бути змушений видалити зуб.

  • Гниття зуба або інфекція. Якщо інфекція поширилася до самої пульпи зуба, дантиста доведеться використовувати антибіотики або навіть досліджувати кореневий канал. Якщо це не допоможе, зуб доведеться видалити.

  • Ослаблений імунітет. Якщо вам пересадили орган або ви проходите курс хіміотерапії, навіть через ризик інфекції дантист може видалити вам зуб.

  • Пародонтное захворювання. Це захворювання викликане інфекцією тканин і кісток навколо зуба. Якщо воно проникає і в сам зуб, лікарю доведеться його видалити.

 2. 2

  Запишіться на прийом до лікаря. Не намагайтеся видалити зуб самостійно. Набагато безпечніше довірити це фахівцеві, ніж намагатися виглядати мужньо і виривати самому. В добавок до безпеки, це не так боляче.

 3. 3

  Нехай ваш доктор використовує анестезію, щоб потрібне місце заніміло.

 4. 4

  Дозвольте лікарю видалити зуб. Дантиста може знадобитися видалити також частину ясен разом із зубом. Іноді доводиться видаляти сам зуб по шматочках. 5. 5

  На місці видаленого зуба повинен утворитися тромб. Це знак, що зуб і ясна навколо гояться. Помістіть шматок марлі на лунку і злегка прикусіть. Так тромб сформується правильно.
  • Якщо тромб не сформується, може з`явитися інфекція. Це називається «суха лунка зуба» (альвеолярний остит) і часто супроводжується з неприємним запахом. Зверніться до лікаря, якщо вважаєте, що тромб не утворився правильно.
  • Якщо ви хочете зменшити набряк, прикладіть пакет з льодом зовні до рота в тому місці, де був видалений зуб. Це має зняти припухлість.

 6. 6

  Кілька наступних днів після видалення стежте за загоєнням лунки. Виконуйте наступне:
  • Намагайтеся сильно не спльовувати і не полоскати рот. Не пийте через трубочку протягом доби.

  • Через 24 години злегка прополощіть горло солоною водою (половина столової ложки солі і 0,2 літра теплої води).

  • Не паліть.

  • Вживайте м`яку їжу і рідини найближчі кілька днів. Намагайтеся уникати тверді продукти, які потрібно ретельно пережовувати.

  • Чистіть зуби щіткою і зубною ниткою, як зазвичай, уникаючи порожню лунку зуба.

Метод 3 з 3: Спосіб 3: некваліфікована домашня допомога

 1. 1

  Візьміть шматочок марлі і почніть розхитувати зуб вперед-назад. Дайте людині марлю і скажіть, щоб той тримав її на зубі.
  • Обережно качайте зуб з боку в бік. Головне - обережно.
  • Якщо почала сильно йти кров, припиніть процедуру. Багато крові означає, що зуб поки не можна видаляти.
  • Рішучим, але повільним рухом піднімайте зуб, поки зв`язки зуба не відокремляться від ясен. Якщо це викликає занадто сильний біль або кровотеча, припиніть процедуру.

 2. 2

  Попросіть «пацієнта» вкусити яблуко. Укус яблука може спровокувати випадання зуба, особливо у дітей.

Поради

 • Рухайте зуб дуже повільно.
 • Це може спрацювати тільки з зубом, який вже не прикріплений до кістки і тримається тільки яснами. Такий зуб розгойдується вільно і може бути болючим.

Попередження

 • Якщо вам здається, що у вас інфекція, негайно відвідайте лікаря. Тривалі неліковані інфекції можуть призвести до більш серйозних проблем зі здоров`ям.
 • Виривання зуба сильно відрізняється від доглядом за зламаним або вибитим зубом і у дорослих, і у дітей. Якщо ваш молочний зуб травмований (наприклад, від удару) і зламався, ці правила не для вас.
 • Якщо ви дорослий чи підліток і ваші зуби хитаються, негайно відвідайте лікаря. До нього можна звернутися з безлічі питань, а також отримати поради та застереження щодо самостійного видалення зуба.