Як видалити зубний наліт

Зубний наліт - це скупчення бактерій на зубах. Він невидимий оку, але шкідливий для зубів, так як взаємодіє з певними видами їжі, виділяючи кислоту, що руйнує зуби. Наростання зубного нальоту може перейти в зубний камінь, який видалити набагато важче. Видалити же зубний наліт досить просто, якщо зробити трохи більше, ніж добре почистити зуби!
Метод 1 з 3: зчищати зубний наліт щіткою

 1. 1

  Дізнайтеся місце розташування нальоту, пофарбувавши його. Наліт зазвичай невидимий, тому важко дізнатися, скільки його знаходиться у вас на зубах. Щоб вийти з цієї ситуації, можна придбати окрашивающие таблетки в аптеці. При їх розжовування наліт забарвлюється в яскраво червоний колір, що полегшує огляд зубів на наявність нальоту і дозволяє націлити вашу зубну щітку на конкретні місця.
  • Зелений харчовий барвник, нанесений на ваші зуби за допомогою ватної палички, створить той же ефект на ваших зубах, пофарбувавши наліт в зелений колір і полегшивши його ідентифікацію.

 2. 2

  Використовуйте правильні зубну щітку і зубну пасту. Щоб ефективно чистити зуби і однозначно по максимуму позбавлятися від нальоту, важливо використовувати правильні засоби. Незважаючи на присутність на прилавках безлічі симпатичних зубних щіток, на думку Американської асоціації дантистів, тільки м`яка щітка з нейлоновими закругленими на кінцях щетинками може з цим впоратися. Жорсткі зубні щітки можуть виявитися занадто абразивними та сточити зубну емаль. На додаток до правильної зубній щітці необхідно мати хорошу зубну пасту з фтором. Фтор зміцнює зуби і захищає їх від руйнування і освіти дупел в зубах.
  • Електричні зубні щітки ані трохи не ефективніше звичайних. Однак, деякі люди знаходять, що з електричними зубними щітками вони чистять зуби більш регулярно і довше, ніж із звичайними, тому може бути й непогано витратитися на електричну зубну щітку.
  • Дантисти рекомендують міняти зубну щітку кожні 3-4 місяці, так як вони стають менш ефективними в чищенні з плином часу.

 3. 3

  Застосовуйте правильну техніку чищення зубів. При чищенні зубів тримайте зубну щітку по кутом в 45 градусів до лінії ясен і чистите зуби в напрямку від ясен вертикальними круговими рухами вперед-назад. Намагайтеся не прикладати зайвих зусиль, так як ви можете пошкодити зубну емаль.

 4. 4

  Фокусуйтеся на кожному зубі індивідуально. Приділяйте увагу кожному зубу при чищенні, нічого не пропустите. Не забувайте чистити зовнішні поверхні, внутрішні поверхні і жувальні поверхні, а також ті важкодоступні зуби в самій віддаленій частині рота. Якісна чистка зубів повинна займати приблизно 2 хвилини. Спробуйте спочатку використовувати таймер, щоб потім почати відчувати цей час. Можна муркотіти собі під ніс пісеньку, щоб було не так нудно.

 5. 5

  Не забувайте чистити мову. Зубний наліт може також накопичуватися на мові через залишки на ньому їжі, тому акуратно потріть щіткою і його. Це також освіжить ваш подих.

Метод 2 з 3: Дотримуйтесь гігієну порожнини рота

 1. 1

  Чистіть зуби двічі на день. Чищення зубів, по суті, найефективніший спосіб позбавлення від зубного нальоту, тому при правильній і регулярному чищенні зубів з часом буде накопичуватися менше нальоту на зубах. Це дуже важливо, тому що наліт може перерости в зубний камінь, який набагато важче видалити. Як мінімум, зуби необхідно чистити хоча б раз на день, але стоматологи рекомендують робити це два рази: вранці і ввечері.

 2. 2

  Використовуйте зубну нитку. Це важлива складова гігієни порожнини рота, якої, на жаль, часто нехтують. Нитка видаляє бактерії і залишки їжі між зубами, допомагаючи запобігти утворенню нальоту. Користуватися їй необхідно один раз в день: перед вечірньою чищенням зубів. Протискується нитку між зубами акуратними рухами, що пиляють, уникайте вщелківанія її між ними, так як так ви можете пошкодити ніжні тканини ясен.
  • Переконайтеся, що в кожному новому проміжку між зубами ви використовуєте чисту частина нитки, в іншому випадку ви просто будете переносити бактерії від однієї частини порожнини рота в інший.


  • Якщо вам не подобається використовувати зубну нитку, спробуйте використовувати зубочистки, що представляють собою невеликі дерев`яні або пластикові палички, які можна вставити між зубами і добитися того ж ефекту, що і при використанні нитки.

 3. 3

  Використовуйте рідини для споліскування порожнини рота, націлені на боротьбу з нальотом. Незважаючи на те, що вони не настільки ефективні, щоб видалити наліт самостійно, в поєднанні із зубною щіткою і ниткою вони допоможуть послабити наліт і додадуть вашому диханню свіжий м`ятний аромат.

 4. 4

  Уникайте солодкої і крохмалистою їжі. Бактерії зубного нальоту процвітають на солодкою і крохмалистою їжі. Насправді, кожен раз як ви їсте таку їжу, бактерії виділяють кислоту, яка руйнує зуби і утворює в них дупла. Щоб уникнути цього, постарайтеся мінімізувати споживання такої їжі і зверніть особливу увагу на чистку зубів щіткою і ниткою, якщо вирішите себе побалувати нею.

 5. 5

  Проводьте регулярні професійні чистки. Навіть якщо ви ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота у себе вдома, корисним буде відвідувати дантиста приблизно раз на півроку або близько того. Тільки дантист може провести ретельну професійну чистку зубів, яка видалить більшу частину важкодоступного нальоту і зубного каменю.

Метод 3 з 3: Використовуйте домашні засоби

 1. 1

  Застосовуйте харчову соду. Це одне з найстаріших натуральних домашніх засобів для самостійного видалення зубного нальоту. Просто насипте трохи соди в мисочку, намочіть зубну щітку і занурте її в соду, щоб вона налипнув. Почистіть зуби як звичайно. Якщо хочете, можна додати в соду дрібку солі.

 2. 2

  Їжте яблука і дині. З`їдання яблука або шматочка дині після прийому їжі допомагає почистити зуби природними шляхом і запобігти утворенню нальоту на поверхні зубів. Це також допомагає підтримувати здоров`я ясен і запобігає їх кровоточивість.

 3. 3

  Тріть зуби апельсиновою кіркою. Вітамін C, що міститься в таких цитрусових як апельсини, може зупинити ріст мікроорганізмів на поверхні зубів. Постарайтеся натирати зуби апельсиновою кіркою перед тим, як вирушати до сну.

 4. 4

  Жуйте кунжутне насіння. Жуйте, але не ковтайте, повну ложку кунжутного насіння. Потім візьміть суху зубну щітку і почистіть зуби, використовуючи кунжут в якості зубної пасти. Так ви видалите наліт і одночасно відполіруєте зуби.

 5. 5

  Застосовуйте помідори і полуницю. Томати і полуниця, як і апельсини, багаті вітаміном C. Розріжте їх і втирайте їх сік в поверхню зубів, залишивши хвилин на 5. Сполосніть рот розчином харчової соди у воді.

 6. 6

  Робіть саморобну зубну пасту. Якщо ви хочете триматися подалі від хімікатів, що містяться в більшості магазинних зубних паст, можна зробити свою власну натуральну зубну пасту від зубного нальоту, використовуючи всього кілька інгредієнтів. Змішайте? чашки кокосового масла з 2-3-ма столовими ложками харчової соди, 2-ма маленькими пакетиками посконника крапіволістного і 20-ю краплями обраного вами ефірного масла, наприклад, м`яти або кориці. Зберігайте саморобну зубну пасту в невеликій скляній баночці і використовуйте як звичайну зубну пасту.