Як видалити бородавки

Бородавки на ступнях викликані дуже заразним вірусом ВПЛ. Вони найчастіше розташовуються на подушечках стоп, при ходьбі можуть бути болісними, а можуть і не заважати. Якщо ви подивіться уважно, то зможете побачити кілька невеликих чорних крапок в центрі бородавки, які викликані кровотечею в результаті тиску при ходьбі і стоянні. Від бородавок може бути досить важко позбутися, але є кілька способів, які ви можете спробувати. Дивіться нижче крок 1, щоб дізнатися більше.
Метод 1 з 3: Видалення бородавок в домашніх умовах

 1. 1

  Використовуйте саліцилову кислоту. Саліцилова кислота допомагає спалити бородавки. Вона доступна в аптеці у вигляді крему, мазі, гелю або у формі спеціальних лікарських пластирів. Це, як правило, основний компонент в безрецептурному медикаментозному лікуванні.
  • Перед тим, як застосувати саліцилову кислоту, скористайтеся пилкою або пемзою, щоб зчистити будь-яку мертву шкіру на зовнішній стороні бородавки. Чи не ділите цю пилку або пемзу з ким-небудь ще, так як бородавки заразні.
  • Замочіть ногу з бородавкою в теплій воді на п`ять хвилин. Це пом`якшить шкіру і посилить ефект від саліцилової кислоти.
  • Висушіть шкіру і нанесіть саліцилову кислоту безпосередньо на бородавку. Так як кислота спалює хороші і погані клітини шкіри, то варто скористатися невеликою кількістю вазеліну, щоб захистити навколишнє шкіру.
  • Повторюйте цей процес один раз на день - поступово бородавка буде повністю спалена або стерта. Це звичайно займає близько трьох місяців.

 2. 2

  Спробуйте лейкопластир. Деякі люди розповідають про успішне видалення бородавок за допомогою лейкопластиру. Шматок лейкопластиру щільно приклеюється над бородавкою і залишається на шість днів.
  • Якщо протягом цього часу лейкопластир відпаде, то необхідно негайно приклеїти свіжий шматок пластиру. Через шість днів лейкопластир повинен бути вилучений, а бородавку потрібно замочити в теплій воді на 5 хвилин.
  • Використовуйте чистий рушник, щоб висушити ногу, а потім скористайтеся пемзою або пилкою, щоб зчистити мертву шкіру з поверхні бородавки. Залиште бородавку на ніч непокритою, а потім вранці приклейте свіжий шматок лейкопластиру.
  • Повторюйте цей процес кожні шість днів. Якщо цей метод буде працювати, то ви зможете видалити бородавку протягом 28 днів.

 3. 3

  Дайте бородавки час. Більшість бородавок пропадають самі по собі через рік або два, так що якщо бородавка не викликає ніякого болю, ви можете почекати, поки вона пройде природним шляхом.
  • Однак бородавки рідко проходять самостійно у людей з ослабленою імунною системою (наприклад, людей з ВІЛ), тому рекомендується, щоб вони зверталися за медичною допомогою.

Метод 2 з 3: Видалення бородавки на прийомі у лікаря

 1. 1

  Бородавку можна видалити, заморозивши її. Можна видалити бородавки в кабінеті лікаря, за допомогою процедури, відомої як кріотерапія - використовується рідкий азот.
  • Рідкий азот наноситься на бородавку, руйнуючи клітини шкіри шляхом заморожування. Після процедури утворюється пухир, який потім перетвориться на струп, а через кілька днів він відпаде витягуючи і бородавку.
  • Для дуже великих бородавок, процедуру, можливо, доведеться повторити кілька разів, перш ніж бородавка повністю віддалиться.


  • Кріотерапія може бути дуже болюча, тому не рекомендується для маленьких дітей.

 2. 2

  Отримайте рецепт на хімічну обробку. У деяких випадках, ваш лікар може призначити хімічну обробку, при якій корозійні речовини вводяться прямо в бородавку, щоб вдалося знищити всі клітини.
  • До таких речовин відносяться формальдегід, глутаральдегід і подофиллин. Ці процедури повинні проводиться один раз на день, протягом трьох місяців.
  • Між введеннями, бородавку також потрібно зчищати пилою або пемзою.

 3. 3

  Зріжте бородавку. У деяких випадках, бородавки можуть бути зрізані або стерті ортопедом або майстром з педикюру.
  • Якщо навіть не вдасться повністю видалити бородавки, то це допоможе зменшити їх і зробить менш хворобливими.

Метод 3 з 3: Запобігання розповсюдженню бородавок

 1. 1

  Закривайте бородавки в басейні. Бородавки найчастіше передається від людини до людини в басейні, тому коли ви йдете на плавання, важливо закривати бородавки водонепроникний лейкопластиром. Крім того, ви можете купити в аптеці спеціальні шкарпетки для плавання.

 2. 2

  Не діліться рушником, шкарпетками або взуттям. Бородавки можуть поширюватися при обміні рушниками, шкарпетками і черевиками, так що якщо у вас є бородавки, будь ласка, не діліться цими предметами з іншими людьми.

 3. 3

  Носіть сланці в громадському душі. Аналогічно і в басейні, так як бородавки можуть легко передаватися від людини до людини в громадському душі. Так що, це гарна ідея, носити сланці, коли ви користуєтесь громадським душем.


Поради

 • Нанесіть на бородавку лак для нігтів. Є деякі хімічні речовини, які допомагають видалити бородавки. На диво, може допомогти бананова кашка.
 • Олія чайного дерева допоможе видалити її. Потріть ділянку з бородавкою пилочкою, а потім ватною паличкою нанесіть масло чайного дерева. Повторіть щовечора перед сном протягом декількох тижнів - бородавка повинна зникнути. Пошукайте в магазинах будь-які нові гелі або іншу продукцію для видалення бородавок.
 • Якщо ви заморозите бородавки, то є шанс, що вони зникнуть назавжди.
 • Коли ви йдете купатися, взувайте сланці і носіть в басейні спеціальні шкарпетки.