Як видалити бородавку за допомогою липкої стрічки

Бородавки непривабливі, неприємні і на жаль дуже розповсюджені. Один найбільш відомих способів видалення бородавок в домашніх умовах (особливо підошовних бородавок) - це видалення за допомогою клейкої стрічки. При використанні методу оклюзійної терапії липкою стрічкою (ОТЛЛ), людина, що страждає бородавкою, покриває його або її бородавку клейкою стрічкою на тривалий період, а потім счищает бородавку. Цей процес повторюють до тих пір, поки бородавка не очистите. ОТЛЛ отримало своє наукове підтвердження після досліджень Focht et al, яке підтвердило, що цей метод більш ефективний у порівнянні із заморожуванням бородавок. Але, незважаючи на це, цей метод критикувався багато разів навіть після багатьох цікавих випадків використання ОТЛЛ.

Кроки

 1. 1

  Очистіть шкіру навколо бородавки. Цей метод вимагає покриття певної ділянки на тиждень, тому буде розумним вчинком очистити бородавку і навколишнє її частину шкіри від різного роду забруднень, що можуть спричинити виникнення прищів і запалень під прихованою поверхнею шкіри.

 2. 2

  Дайте шкірі повністю висохнути. З тієї ж причини, з якої ви не хочете приховати бруд під стрічкою, вам не слід утримувати під нею вологу.
  • Якщо ви залишите вологу на прихованому ділянці шкіри, ви ризикуєте викликати роздратування або, в окремих випадках, грибкову інфекцію. Але все ж, волога під клейкою стрічкою може послабити клейкий елемент, і стрічка просто відпаде. Вам потрібно, щоб стрічка прихопила вашу шкіру дуже щільно, тому переконайтеся в тому, що шкіра повністю висохла після вмивання.

 3. 3

  Накрийте бородавку клейкою стрічкою. Виріжте маленький квадратний шматочок зі звичайної сірої клейкої стрічки так, щоб він покривав повністю тільки ділянку з бородавкою, але не більше. Акуратно накладіть цей шматочок на бородавку. Притисніть стрічку до шкіри для більш щільного прилягання.
  • Використовуйте звичайну сіру клейку стрічку. Прозора стрічка показала свою неефективність в порівнянні з простою сірою її різновидом. В одному з досліджень прозора стрічка виявилася не більш дієвою, ніж простий пластир. Кажуть, вся справа в тому, що прозора стрічка використовує інший клей, і саме ця відмінність і є причиною неефективності.
 4. 4

  Залиште стрічку на 6 днів. Методу ОТЛЛ потрібен якийсь час для досягнення бажаного результату, в деяких випадках, потрібно до двох місяців. Перші шість днів не чіпайте стрічку. Якщо ваша клейка стрічка відпала, замініть її якомога швидше.
  • Точний механізм, за допомогою якого ОТЛЛ видаляє бородавки, досі не відомий. Існує думка, що клей, який міститься в клейкою сірій стрічці, викликає роздратування на шкірі, що в в свою чергу провокує імунну систему. Ваш імунітет мимоволі атакує і папілома вірус людини (ПВЛ), який і призводить до неконтрольованого поділу клітин (або бородавки).

 5. 5

  Зніміть липку стрічку після закінчення шести днів ввечері. Після шести повних днів носіння стрічки, зніміть його і перевірте стан бородавки. Якщо при огляді (або майбутніх оглядах) ваша бородавка виглядає роздратованою, або її стан погіршився, негайно перестаньте використовувати клейку стрічку і зверніться до вашого лікаря або дерматолога.

 6. 6

  Потримайте вашу бородавку в теплій воді приблизно хвилину. За допомогою намоченою ганчірки вимочіть потрібну ділянку шкіри (і бородавку) в теплій воді або занурте частину тіла з бородавкою в умивальник, ванну або миску. Тепла вода розм`якшить шкіру і бородавку для наступного кроку видалення бородавки. 7. 7

  Легенько потріть бородавку пилою, пемзою або іншими абразивними матеріалами. Зскрібаючи бородавку за допомогою легких абразивів, ви «спилюють» мертвий шар бородавки, цей процес називають «зішкріб» (видалення мертвого матеріалу). Вимочування шкіри перед цим процесом робить його більш легким. Якщо в певний момент ви відчули біль, зупиніться.
  • Коли ви закінчите, замочіть вашу пилку, пемзу або інший інструмент в розчині хлорину і води. Тканини бородавки, що залишилися на інструментах, містять ПВЧ і можуть утворити нові бородавки. Тому дуже важливо стерилізувати ваш інструмент кожен раз після використання.

 8. 8

  На ніч шостого дня залиште бородавку відкритою, а з ранку знову накладіть стрічку. Дайте вашій шкірі висохнути і відпочити вночі шостого дня. Будьте обережні і не торкайтеся, що не чешіть і не тріть бородавку- бородавки можуть розноситися через дотик. Вранці накладіть ще один шматочок клейкої стрічки.
  • Вночі шостого дня досліджуйте вашу бородавку. Визначте, чи є який-небудь прогрес. Чи стала вона менше? Підноситься вона менше ніж до процедури?

 9. 9

  Повторюйте ці кроки доти, поки бородавка не зникне. Продовжуйте цей процес циклічно, кожні шість днів знімайте стрічку, мийте, тріть бородавку, давайте їй відпочити. І на наступний день накладайте нову клейку стрічку. Через якийсь час ваша бородавка повинна помітно зменшитися. Не припиняйте лікування до тих пір, поки ви на 100% будете впевнені в лікуванні бородавки. Будьте терплячі. Цей метод може зайняти тривалий час - в дослідженнях Focht, et al це зайняло приблизно два місяці.
  • Якщо після закінчення двох місяців процедура не принесла результатів, або стан бородавки погіршився, зверніться до лікаря. Ви можете мати особливо важку бородавку. На щастя, існують і інші способи видалення бородавок, наприклад, видалення саліцилової кислотою або кріотерапія.

Поради

 • Дослідження показали, що цей метод більш підходить дітям.
 • Якщо бородавка не показує ознак поліпшення, спробуйте інший метод.

Попередження

 • Цей метод може не спрацювати (деякі дослідження показали не ефективність цього методу).