Як видалити артеріальний холестерин

Рівень артеріального холестерину часто піднімається з віком, так як артеріальні бляшки починають накопичуватися на артеріях. Цей стан підвищує ризик серцево-судинних захворювань, інфаркту та інсульту. Через ризиків, пов`язаних з високим рівнем холестерину в крові, лікарі часто призначають лікування для видалення артеріального холестерину, перш ніж це стане серйозною проблемою для здоров`я. На щастя, існує декілька способів зниження рівня холестерину і видалення артеріальних бляшок з організму.
Метод 1 з 3: Медичний підхід

 1. 1

  Поговоріть з лікарем. Холестерин це складна тема, так як його не видно неозброєним поглядом, і він існує в різних видах. Попросіть лікаря вас просвітити, щоб ви краще розуміли, як вирішити або запобігти проблеми у вашому власному тілі.
  • Вивчіть процес видалення артеріального холестерину з організму. Цей процес здійснюється за допомогою ЛПВЩ або "хорошого" холестерину, який транспортує холестерин в крові в печінку, звідки він може бути виведений. Таким чином, більш високий рівень холестерину ЛПВЩ означає, що процес очищення може бути більш ефективним.
  • Зменшіть рівень "поганого" холестерину або ЛПНЩ. Поганий холестерин це ліпопротеїни низької щільності або ЛПНЩ, які є винуватцями артеріальних бляшок.
  • Лікар може обговорити з вами спеціальну дієту TLC (терапевтичні зміни способу життя). Ця програма включає в себе здорове харчування, управління вагою і фізичну активність. Ця дієта прекрасно підходить тим, у кого високий рівень ЛПНЩ.

 2. 2

  Лікарські засоби. Існує три категорії ліків: статини, секвестранти жовчних кислот кислоти та інгібітори абсорбції холестерину. Вибір препарату залежить від віку, індивідуальних факторів ризику і можливих побічних ефектів. Лікар може підібрати вам кращий препарат для ваших індивідуальних потреб.
  • Статини сповільнюють виробництво організмом холестерину і збільшують здатність печінки видаляти холестерин з крові.
  • Секвестранти жовчних кислот пов`язують жовчні кислоти, що містять холестерин, таким чином, вони видаляються зі стільцем.
  • Інгібітори абсорбції холестерину обмежують кількість холестерину, яке може бути поглинена тілом.
  • Нікотинова кислота або ніацин може збільшити рівень холестерину ЛПВЩ в крові на 15-35 відсотків. Хоча ніацин можна купити в аптеці без рецепта, необхідно поговорити з лікарем, перш ніж приймати цей препарат, оскільки високі дози ніацину можуть викликати побічні ефекти.

 3. 3

  Встановіть мету. Це безумовно слід обговорити з лікарем. У кожної людини своя мета (рівень). Ви ж не хочете знизити рівень холестерину так, що це призведе до проблем зі здоров`ям. Ваш цільовий рівень залежить від декількох факторів, у тому числі вашої особистої та сімейної історії хвороб серця, вашої ваги, кров`яного тиску, ризику розвитку діабету і частоти куріння.
  • Ваш цільовий рівень ЛПНЩ, ймовірно, буде 70 або менше, якщо у вас високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Якщо рівень вашого ризику помірний, цільовий рівень ЛПНЩ може бути 130, а при низькому рівні ризику лікар може встановити цільовий рівень 160. Чим раніше ви обговоріть це з лікарем, тим краще.

Метод 2 з 3: Здорові звички

 1. 1

  Почніть робити кардіо вправи. Ці вправи не тільки прекрасно позбавляють від жиру, але й можуть збільшити рівень ЛПВЩ. На цілих 10 відсотків! Почніть з покупки шагомера і робіть 10000 кроків у день. Це буде справжнім підтвердженням того, що ви перебуваєте на шляху до здорового серця.
  • Здається, що саме аеробні вправи (а не силові тренування) піднімають рівень ЛПВЩ. Принаймні саме це стверджує недавнє дослідження. Насправді, дуже велика кількість силових тренувань знижує рівень холестерину ЛПВЩ, якщо не супроводжується аеробними вправами. Тому почніть ходити! 2. 2

  Киньте палити. У деяких людей це знижує рівень холестерину ЛПВЩ в крові. Це також є основним фактором ризику розвитку хвороб серця. Кинувши курити, ви допоможете своєму організму ефективніше підвищувати рівень холестерину ЛПВЩ.
  • Куріння також перешкоджає ефективним заняттям спортом, а значить, знижується ваш шанс досягти здорового рівня холестерину. І це не все. Куріння затуманює розум, збільшує ймовірність розвитку діабету та інфекцій, а також негативно впливає на сексуальне життя. Хочете ще? Тому що це тільки початок.

 3. 3

  Якщо у вас зайва вага, позбудьтеся від нього. Більшість людей бачить значне зниження рівня холестерину в крові, втративши лише 10 відсотків від загальної ваги тела.Хотя рівень холестерину ЛПВЩ спочатку може впасти разом з холестерином ЛПНЩ на початку процесу втрати ваги, але як тільки людина втрачає 10 або більше відсотків ваги, рівень ЛПВЩ поступово нормалізується, а артеріальний холестерин буде більш ефективно виводитися з організму.

Метод 3 з 3: Здоровий раціон

 1. 1

  Випивайте один напій. Ви чули, що у французів здорове серце, бо вони випивають один келих червоного вина за ужіном- і це правда. Один напій іноді здатний збільшити рівень ЛПВЩ на 10 відсотків. Американська асоціація серця рекомендує жінкам випивати один напій в день, а чоловікам два. І немає, якщо ви вип`єте 7 напоїв в неділю, ефект не буде таким же.
  • Якщо час для келиха каберне невідповідний, випийте води або зеленого чаю. Уникайте газованих і солодких напоїв. Передбачається, що в зеленому чаї є сполуки, що знижують рівень ЛПНЩ у тварин і людей. У капсул зеленого чаю може бути схожий ефект зниження рівня холестерину.

 2. 2

  Уникайте насичених жирів. Логічно подумати, що причиною високого рівня холестерину є продукти з високим вмістом холестерину. Проте, лікарі вважають, що не варто відмовлятися від яєць і схожих продуктів, так як необхідно позбутися саме від насичених жирів. Зменшіть в своєму раціоні кількість м`яса, рослинних масел і вершкового масла і замініть їх рибою, оливковою і рапсовим маслом.
  • Американська асоціація серця рекомендує обмежити споживання насичених жирів до 7 відсотків і менше від загальної кількості щоденних калорій. Ці жири найчастіше містяться в продуктах тваринного походження, таких як яловичина, баранина, птиця, свинина, вершкове масло, вершки і молоко, і в кокоса, кокосовому, пальмовій, пальмоядрова олії та олії какао.

 3. 3

  Їжте більше клітковини. Налягте на фрукти, овочі та цільні зерна, щоб живити організм антиоксидантами для серцево-судинної системи і розчинною клітковиною (це особливо корисно для зниження рівня холестерину). Розчинна клітковина є свого роду губкою, яка поглинає холестерин в травному тракті, не даючи йому дістатися до артерій. Вживайте бобові, овес, ячмінь та інші продукти з високим вмістом клітковини.
  • Не кажучи вже про те, що раціон з високим вмістом фруктів, овочів і цільного зерна означає раціон з високим вмістом поживних речовин, що допоможе вам стежити за фігурою.

 4. 4

  Перейдіть на рибу. Магічні омега-3 жирні кислоти містяться в рибі і в риб`ячому жирі. Вживайте лосось, скумбрію і оселедець, а якщо риба вам не подобається, обговоріть з лікарем можливість вживання добавоккі риб`ячого жиру. Це необхідно зробити на всяк випадок, так як риб`ячий жир має тенденцію розріджувати кров.
  • Відверто кажучи, капсули риб`ячого жиру є другосортним продуктом в порівнянні з тим, що ви отримаєте з риби (і менш смачним). Омега-3 також міститься в рослинах (соя, насіння льону, волоські горіхи і т.д.), але за твердженням Американської асоціації серця, риба корисніше. Коли справа доходить до омега-3, риба є королем.

Поради

 • Купуйте маргарин і схожі продукти, до складу яких входить станоли - це з`єднання, що знижує рівень холестерину.