Як збільшити прийом поліфенольних антиоксидантів

Нещодавно поліфеноли були названі «жізнеобразующій предметами першої необхідності». Вони активно беруть участь у відбитті організмом багатьох захворювань. Поліфеноли - це антиоксиданти з рослинної їжі, які допомагають організму зміцнити здоров`я під час складних реакцій, що проходять в організмі, саме тому вони не є простими антиоксидантами. Їх специфічну дію на організм все ще на стадії досліджень, але вже відомо, що вони сприяють зменшенню ризику захворіти серцево-судинними захворюваннями, а також багатьма іншими хронічними захворюваннями. Можливо, корисна дія поліфенолів обумовлено не їх антиоксидантними властивостями, а їх здатністю контролювати рівень цукру в крові після прийняття їжі. Підвищення рівня прийому поліфенолів може бути простим і смачним заняттям, смаковим подорожжю.

Кроки

 1. 1

  Вживайте багату поліфенолами їжу протягом усього дня. Підтримуйте високий рівень поліфенолів в крові протягом всього дня! Вживайте нижчеперелічені продукти, багаті поліфенолом, через кожні кілька годин. Рівень прийому поліфенолів буде підніматися після їх прийому і поступово знижуватися після поступового виведення їх з організму. Деякі поліфеноли НЕ будуть всмоктуватися в кров, а пройдуть недоторканими через травний тракт. Ці поліфеноли також дуже важливі, вони можуть запобігти раку товстої кишки та інші подібні захворювання.

 2. 2

  Вживайте багато необроблених фруктів, овочів, круп і бобових. Обробка продуктів видаляє з них поліфеноли, тому вживайте свіжі або свіжоприготовані фрукти, овочі, крупи і бобові. Постарайтеся не вживати перероблені продукти і м`ясо. Поліфеноли не руйнуються при невеликій обробці теплом або приготуванням, а приготовлена їжа може запропонувати більший вибір корисних біологічних елементів поліфенолу. Вживайте більше приготовленої і свіжою рослинної їжі.

 3. 3

  Вибирайте яскраво забарвлені фрукти, овочі та крупи. Насичені кольори, наприклад - червоний, чорний і пурпурний, є показниками того, що продукт багатий на поліфеноли. Їжте чорницю, гранати, червоний виноград, журавлину і червоний або фіолетовий солодка картопля. Лохина і такі продукти, як чорний рис, ячмінь фіолетовий, чорний сорго і пурпурний картопля є джерелами антоціанів, а також інших поліфенолів. З`єднання, що відповідає за колір куркуми, називається куркумін, воно також є поліфенолом.

 4. 4

  Пийте напої, багаті на поліфеноли. Напої - це сконцентровані джерела легко засвоюваного поліфенолу.
  • Вибирайте фруктові соки, не містять цукор. Відмінним вибором є чистий сік граната, чорниці, червоного винограду, а також нефільтрований яблучний сік і сидр.
  • Чай і кава є багатими джерелами деяких поліфенолів. Вибирайте простий чай або каву, так як процес видалення кофеїну може видалити поліфеноли разом з кофеїном.  • Пийте червоне вино і пиво замість інших алкогольних напоїв. Міцні алкогольні напої спочатку були дистильованої і тому не містять поліфенолів. Червоне вино асоціюється з «Французьким парадоксом», саме він допоміг відкрити, що червоне вино й інша рослинна їжа може бути корисна для здоров`я і запобігати хронічні захворювання. Червоне вино є відмінним джерелом поліфенолу під назвою ресвератрол, який міститься у великих кількостях в шкірці винограду. Якщо ви хочете вибрати вино з великим кількість ресвератрола, вибирайте з сорту Піно Нуар, вирощеного в холодних і вологих штатах, наприклад Нью-Йорк або Орегон. Висока концентрація ресвератрола у винограді, вирощеному в такому кліматі, обумовлена необхідністю винограду захистити свої ягоди, саме ресвератрол і відповідає за це. Пиво також є хорошим джерелом поліфенолу, і містить різні його види. Це відбувається тому, що пиво створюється з ячменем і хмелем. Ячмінь є джерелом більшості поліфенолів, виявлених в пиві, а хміль надає різні види поліфенолів. Якщо ви хочете взяти пиво з більшою концентрацією поліфенолів, то вибирайте з великою кількістю хмелю і гіркі на смак, такі як India Pale Ales або темні сорти пива. Темний солод, який використовують для приготування темного пива, містить меланоідіновие антиоксиданти, які сприяють збереженню поліфенолів в пиві під час пивоваріння. Безалкогольні червоні вина і пиво також можуть послужити джерелом поліфенолу.

 5. 5

  Їжте темний шоколад і какао-порошок. І хоча шоколад і какао пройшли деяку переробку, але вони є найбагатшими джерелами поліфенолів. Вибирайте темний і гіркий шоколад, а також непідсолоджений какао. Насичені жири в шоколаді не повинні викликати великих побоювань з приводу рівня холестерину, якщо вживати шоколад обдумано.

 6. 6

  Виберіть гіркі, в`яжучі рослинні продукти або продукти з сильним смаком. Поліфеноли мають сильний в`яжучий і гіркий смак. Чистий гранатовий сік має відчутний терпкий смак. Горький цибулю, той, який змушує вас плакати, має більше поліфенолу, ніж солодкий. Постарайтеся вибирати продукти з великою кількістю поліфенолу, що не були сильно підсолоджені або розбавлені, тому що занадто велика кількість цукру і подібних інгредієнтів може звести нанівець корисну дію поліфенолу. Нефільтроване і в`язке оливкова олія також є хорошим джерелом поліфенолів.

 7. 7

  Купуйте зелень на ринку або вирощуйте самі. Рослини, вирощені в більш натуральному середовищі, можуть містити більшу кількість поліфенолу. Проведені в Італії дослідження показали, що груші й персики, вирощені натуральним способом, містять більшу кількість поліфенолу, ніж вирощені звичайним способом із застосуванням пестицидів, що, в свою чергу, призводить до підвищення натурального імунітету рослин (і, відповідно, збільшення вмісту поліфенолів). Рослини виробляють більше поліфенолу для захисту від комах і хвороб, особливо якщо ті ростуть в не зовсім сприятливих умовах. Ви вживаєте ці рослини, і поліфенол починає вас захищати!

 8. 8

  Роблячи покупки в магазині, перегляньте на список поліфенолів. Багато супермаркетів розміщують на полицях із зеленню списки поліфенолів, хоча слово «поліфенол», швидше за все, не буде використано. Шукайте щось на кшталт «Фенол» або «антоціанін». Також там будуть вказані та інші корисні компоненти продукту, наприклад Лютень-каротеноіди. Спробуйте записати ці слова і знайти в інтернеті їх значення. 9. 9

  Читайте етикетки на продуктах і вибирайте ті, в яких вказано зміст поліфенолу. У наш час існує безліч таких продуктів. Деякі поліфеноли можуть позначатися як флавоноїди, флавонол або антоціанін. Сучасні продукти, такі як антиоксидантні напої та шоколад, спеціально вказують на етикетці поліфеноли або поліфенольні флавоноїди. Як правило, вказівка такого інгредієнта як поліфенол заборонено для виноробів. Але, незважаючи на це, одна фірма в Орегоні все-таки внесла до складу свого Піно Нуар 2002 компонент ресвератрол.

 10. 10

  Уникайте продуктів, які є джерелами вільних радикалів, що руйнують антиоксидантні поліфеноли. Поліфеноли - це антиоксиданти, тому вони будуть знищені або зруйновані дією шкідливих вільних радикалів. Добре те, що вільні радикали будуть нейтралізовані поліфенолами, але вони не будуть чинити того позитивного дії, яка так нам необхідно. Саме тому постарайтеся уникати продуктів, багатих на вільні радикали, а саме продуктів, смажених у фритюрі, м`яса, рафінованих продуктів. Постарайтеся уникати сильно прожареного, обвуглене або хімічно обробленого м`яса, наприклад бекону. Фритюр - це особливо шкідливий джерело вільних радикалів, так як масло у фритюрниці постійно окислюється при нагріванні. Ще більша кількість вільних радикалів з`являється через високу температуру обробки у фритюрі.

 11. 11

  Розслабтеся. Ваш організм ще швидше витратить всі поліфеноли, якщо ви будете нервувати.

Поради

 • Для профілактики різних захворювань регулярно вживайте поліфеноли протягом тривалого часу.
 • Багато складові, наприклад флованоіди і антоціаніни, так само є поліфенолами. Багато корисні елементи рослин теж поліфеноли, так як слово поліфенол - дуже узагальнений термін.
 • Поліфеноли все ще досліджуються, багато з них ще не відкриті і не зовсім зрозумілі.
 • Коли вибираєте продукти, що не грунтується тільки лише на кількості антиоксидантів в продукті. Ці показники не можуть повністю виміряти всі корисну дію поліфенолів в цьому продукті, тим більше не можуть точно визначити кількість поліфенолу в ньому. Вони можуть лише приблизно показати кількість антиоксидантів, наприклад, вітаміну А і С.
 • Різні поліфеноли будуть по-різному діяти в організмі, незважаючи навіть на те, що всі вони антиоксиданти.
 • Якщо ви уникаєте кофеїну, тоді уникайте і чаю, і кави, і шоколаду.

Попередження

 • Поліфеноли не є ліками.
 • Алкоголь може призвести до проблем зі здоров`ям. Не вживайте алкогольні напої для поліпшення здоров`я.