Як збільшити кількість сперми

Нарешті ви хочете обзавестися власними дітьми, але вас хвилює занадто мала кількість сперматозоїдів у вашій спермі? Зазвичай, сперма вважається фертильной, якщо в одному її мілілітрі міститься мінімум 15 млн сперматозоїдів. Ця кількість може зменшуватися, якщо ваші яєчка схильні до перегріву, ви перебуваєте в стані стресу або страждаєте від передаються статевим шляхом інфекційних захворювань (ЗПСШ), що викликають порушення продукції сперми. На щастя, існують способи завдяки яким кількість сперматозоїдів може бути збільшено.
Частина 1 з 3: Змініть свої звички

 1. 1

  Уникайте перегріву яєчок. Існує вагома причина, по якій яєчка знаходяться поза нашого тіла: вони потребують інших температурних умовах, ніж інші внутрішні органи. Здатність яєчок продукувати сперму при перегріванні знижується. Є кілька способів, за допомогою яких можна запобігти перегріву яєчок:
  • Не носіть обтягуючі брюки і джинси.
  • Одягайте вільні бавовняні боксерські (сімейні) труси, а не плавки.
  • Спіть без нижньої білизни, щоб забезпечити для яєчок більш прийнятні умови.
  • Уникайте прийому гарячих ванн і походів в сауну.

 2. 2

  Під час занять спортом одягайте бандаж для мошонки (джокстреп). Більшість чоловіків на власному досвіді знають, що удар в область мошонки викликає сильний біль і вбиває сперматозоїди.

 3. 3

  Робіть масаж тіла з трав`яними маслами. Масаж, як і регулярні заняття спортом, покращує кровотік, а це, в свою чергу, сприяє виробленню більш якісної сперми.

 4. 4

  Зменшіть рівень стресу. Стрес негативно впливає на сексуальні функції організму, що може призводити до зменшення виробництва сперми. Якщо тривалість вашого робочого дня становить більше 12 годин і ви не даєте собі можливості відпочити в цей час, то це також може призводити до зменшення кількості сперматозоїдів. Спробуйте використовувати протягом дня будь-які техніки релаксації, щоб залишатися спокійним. Регулярні заняття йогою і медитації допоможуть вам підтримати фізичне і душевне благополуччя. Або займіться бігом або плаванням.
  • Гормони стресу блокують вироблення тестостерону інтерстиціальними клітинами яєчок (клітини Лейдіга). При певному порозі стресового навантаження ваше тіло може повністю припинити виробництво сперми.
  • Вам слід добре висипатися. Стомлення також може бути причиною стресу і викликати зменшення продукції сперматозоїдів.

 5. 5

  Відмовтеся від куріння. Споживання тютюну призводить до зменшення вмісту сперматозоїдів, вони стають менш рухливими, а також найчастіше деформуються. Відповідно до результатів одного дослідження палять чоловіки мають на 22% менше сперматозоїдів в еякуляті, ніж некурящі. Марихуана, мабуть, робить на сперму схожий ефект. Якщо ви хочете добитися збільшення кількості сперматозоїдів у вашій спермі, то вам слід обмежити прийом даних субстанцій.

 6. 6

  Обмежте прийом алкоголю. Алкоголь впливає на функції печінки таким чином, що це приводить до різкого збільшення виробництва естрогенів. (Так, саме естрогенів.) А так як тестостерон безпосередньо впливає на якість і обсяг виробленої сперми, то це є несприятливим фактором. Навіть пара склянок на день може мати довгостроковий ефект на продукцію сперми.

 7. 7

  Здійснюйте більш рідкісні еякуляції. Кількість сперматозоїдів в спермі при частих еякуляції може зменшуватися. Ваше тіло продукує в день мільйони сперматозоїдів, але якщо у вас і без того вже недостатня кількість сперматозоїдів у спермі, подумайте про те, щоб накопичувати їх за рахунок збільшення проміжку часу між еякуляції. Якщо ви щодня мастурбуєте або займаєтеся сексом, то пожертвуєте кількістю еякуляцій на користь збільшення кількості сперматозоїдів в спермі.

 8. 8

  Будьте обережні при контакті з токсичними речовинами. Вплив хімікатів може впливати на розмір, рухливість і кількість сперматозоїдів. Повністю уникнути контакту з токсинами ставати все більш складно, однак це дуже важливо як для підтримки вашого загального здоров`я, так і для забезпечення якості вашої сперми. Для зменшення впливу хімікактов дотримуйтесь наступних правил:
  • Якщо ви перебуваєте в контакті з хімікатами на протяг всього дня, то захистіть вашу шкіру за допомогою одягу з довгим рукавом і рукавичок, а ваше обличчя - за допомогою захисних окулярів і маски.
  • Замість штучних миючих засобів використовуйте засоби на основі натуральних компонентів.
  • Не використовуйте пестициди і гербіциди на власній ділянці і вдома.

 9. 9

  Лікарські препарати застосовуйте з обережністю. Деякі ліки можуть зменшувати кількість сперматозоїдів і навіть призводити до безпліддя. Якщо вас турбує кількість продуцируемой сперми, то поцікавтеся у вашого лікуючого лікаря можливим ефектом, який прописаний препарат чинить на кількість сперматозоїдів. Також читайте інструкції із застосування безрецептурних препаратів.

Частина 2 з 3: Корекція дієти і режиму фізичної активності

 1. 1

  Тренуйтеся регулярно. У сьогоднішній повсякденному житті знайти місце для регулярних фізичних занять досить важко, але ці вправи обов`язково допоможуть вам збільшити продукцію сперматозоїдів. При заняттях відбувається викид тестостерону, який сприяє виробленню сперми. Використовуйте вправи, розвиваючі мускулатуру, підняття важких речей, але не навантажуйте ту ж групу м`язів на наступний день. Вам вдасться збільшити продукцію тестостерону, якщо ви дасте м`язам час на відпочинок і відновлення.
  • Не перестарайтеся з вправами! Надмірне навантаження викликає вироблення залозами стероїдних гормонів, що призводять до придушення вироблення тестостерону. Тому якщо ви хочете наростити мускулатуру або збільшити кількість сперматозоїдів, не перевантажуйте ваше тіло.


  • Уникайте використання анаболічних стероїдів. Дані препарати можуть вам допомогти в побудові красивого тіла, але тримайтеся від них подалі, якщо ви хочете завести дитину.

 2. 2

  Дотримуйтеся здорового харчування. Дієта, яка містить мало жирів і багато протеїну, овочі і цільнозерновий хліб, благотворно впливає як на ваше здоров`я, так і на вашу сперму.
  • Їжте багато риби, м`яса, яєць, фруктів і овочів.
  • Вважається, що арахіс, волоський горіх, горіх кеш`ю, насіння соняшнику та гарбуза також збільшують кількість сперматозоїдів.
  • Уникайте соєвих продуктів і продуктів, що містять кукурудзяний сироп з великою часткою фруктози. Соєві продукти роблять на організм незначний естрогенний ефект, що може бути й непогано для жінок, але погано для вирощування сперматозоїдів. Кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози викликає резистентність до інсуліну, що зменшує фертильність. Кількість сперматозоїдів у чоловіків, регулярно випивають літр Коли, на 30% менше, ніж у тих, хто її не споживає.

 3. 3

  Зменшіть вагу тіла. Зниження ваги може успішно протистояти зменшенню числа сперматозоїдів. Вчені не знають, з якої причини існує кореляція між числом сперматозоїдів і масою тіла, але недавні дослідження, проведені у Франції, показали, що у повних чоловіків на 42% частіше спостерігається зменшення кількості сперматозоїдів, ніж у чоловіків з нормальною масою тіла. Те ж саме дослідження показало, що ймовірність повної відсутності сперматозоїдів в спермі повного чоловіки більше на 81%!
  • Існує безліч теорій, що пояснюють дані факти. Деякі говорять, що жирова тканина перетворює тестостерон в естроген, інші стверджують, що це надмірна маса в області стегна приводити до перегріву яєчок.

 4. 4

  Спробуйте застосовувати харчові добавки. Використовуйте добавки, спеціально виготовлені з натуральних рослинних речовин для того, щоб допомогти організму збільшити продукцію сперматозоїдів. Дослідження показали, що у чоловіків, що споживали 5 мг фолієвої кислоти і 66 мг сульфату цинку щодня протягом 26 тижнів, спостерігався 75% приріст числа сперматозоїдів. Фолієва кислота і сульфат цинку необхідні в процесі синтезу ДНК.
  • Сприяти кращому виробництва сперми може також прийом вітаміну С і селену.

 5. 5

  Використовуйте трави і гомеопатичні препарати. Вони здатні допомогти вам збільшити кількість сперматозоїдів в спермі. Застосовуються такі гомеопатичні препарати:
  • Пасифлора інкарнатная (пасифлора м`ясо-червоний) відновлює чоловічу сексуальність і збільшує кількість продукованих сперматозоїдів у чоловіків, у яких їх кількість зменшено за рахунок куріння марихуани та ін.
  • Цінкум металлікум збільшує вміст в організмі цинку і допомагає поліпшити якісні та кількісні показники сперми.
  • Даміана, іохінбінум (Yohinbinum): ці гомеопатичні речовини вивчалися на предмет їх здатності підвищувати чоловічу сексуальність і лібідо.
  • Трави, такі як іпомея пальчаста, філлантус емблікаб, хлорофітум арундінацеум, Аргірея красива, Мукуна пекуча, Ашваганда (індійський женьшень), гудучі (Tinospora cordifolia), якірці сланкі (Tribulus terrestris), балу (Sida cordifolia), і спаржа гроновидна Шатавари (Asparagus racemosus) завжди іспользовалічь в якості натуральних афродизіаків. Вони сприяють збільшенню продукції тестостерону та корекції порушень ерекції. Деякі з них, такі як Ашваганда (Withania somnifera), діють ще й як натуральні анксіолитики, знімаючи фізичне і психологічне напруження і допомагаючи таким чином частини чоловіків, у яких якраз стрес є причиною низького числа сперматозоїдів.

Частина 3 з 3: Зверніться за кваліфікованою допомогою

 1. 1

  Пройдіть обстеження на предмет можливих ЗПСШ і курс лікування. Деякі передаються статевим шляхом інфекції, такі як хламідіоз і гонорея, можуть стати причиною рубцювання тканин, що призводить до порушення нормального пасажу сперми. Проводьте регулярні обстеження на ЗПСШ та пройдіть курс лікування, якщо такі є. У більшості випадків для того, щоб елімінувати інфекцію, вам буде призначений курс антибіотиків.

 2. 2

  З`ясуйте, чи не страждаєте ви варикоцеле. Це розширення вен, по яких йде відтік крові від яєчка, може вести до його перегріву і зменшення числа сперматозоїдів. Для діагностики даного захворювання необхідна консультація фахівця. Для усунення даної проблеми необхідно хірургічне втручання.

 3. 3

  Дізнайтеся про можливості лікування гормональними препаратами. Можливо, що мала кількість сперматозоїдів у вашій спермі пов`язано з гормональним дисбалансом у вашому організмі. Гормонозаместітельная терапія допоможе змінити ваш гормональний фон і збільшити кількість продуцируемой сперми. Порадьтеся з вашим лікарем про можливість застосування даного методу лікування у вашому конкретному випадку.
  • Для того, щоб гормонозаместітельная терапія дала якийсь видимий ефект, потрібно її проведення протягом мінімум 3 місяців.

Поради

 • Часи змінилися. І на сьогоднішній день медична спільнота знає вже досить на тему "чоловічого безпліддя", щоб вивчити основні фактори, які сприяють даному захворюванню. Куріння, зловживання алкоголем, забруднення навколишнього середовища, спосіб життя - це одні з ключових чинників зменшення числа сперматозоїдів. Комбінації цих факторів можуть обумовлювати швидке зниження продукції сперми.
 • Мале число сперматозоїдів у чоловіків не представляє з себе нового феномена, безліч чоловіків страждали від цього захворювання протягом усього періоду існування людини. Проте раніше через відсутність відповідних технологій не можна було довести, що саме чоловік страждав безпліддям. В результаті чого винуватою вважалася жінка, яку називали безплідною, якщо подружня пара не могла мати дітей.