Як збільшити кількість червоних кров'яних тілець

Відчуття слабкості і млявість говорить про наявність анемії. Нестача заліза та інших поживних речовин в організмі є найбільш поширеною причиною малої кількості еритроцитів. Низький рівень гемоглобіну і низький рівень еритроцитів є основною ознакою недоїдання, порушення харчування, а також розвитку такої серйозної хвороби, як лейкемія. Щоб збільшити кількість червоних тілець у крові, дотримуйтесь порад в цій статті.
Частина 1 з 3: Міняємо раціон

 1. 1

  Включіть в раціон продукти багаті залізом. Таким чином, організм заповнить втрачені елементи. Харчуючись багатою залізом їжею щодня, ви зможете збільшити кількість еритроцитів у крові. Справа в тому, що залізо є невід`ємною частиною еритроцитів і гемоглобіну, так як воно допомагає доставити кисень в інші органи і частини тіла. Воно також допомагає в екскреції окису вуглецю. Нижче наведені приклади продуктів, багатих залізом:
  • Бобові
  • Сочевиця
  • Овочі з зеленим листям, наприклад, капуста та шпинат
  • Чорнослив
  • Тельбухи тварин, наприклад печінку
  • Квасоля
  • Яєчні жовтки
  • Червоне м`ясо
  • Ізюм
   • Якщо споживання продуктів багатих на залізо недостатньо для відновлення необхідного рівня, можна приймати харчові добавки та мінерали для збільшення кількості червоних кров`яних тілець в крові. Вітаміни, що містять залізо зазвичай проводиться у вигляді 50-100 мг капсул, їх можна приймати 2-3 рази на день.

 2. 2

  Вживайте продукти багаті міддю. Даний елемент міститься в птиці, молюсках, печінки, цільних зернах, шоколаді, квасолі, вишні і горіхах. Продаються також таблетки, що містять мідь у вигляді 900 мікрограммових таблетки, її потрібно приймати один раз на день.
  • Таким чином, дорослим потрібно 900 мкг міді в день. У жінок репродуктивного віку спостерігаються менструації, в ці дні вони втрачають багато крові, тому їм потрібно більше міді, ніж чоловікам. Жінки повинні приймати 18 мг, а чоловіки тільки 8 мг на добу.
  • Мідь - це ще один необхідний для організму мінерал, який допомагає залозу засвоїтися клітинами організму. Залізо необхідно для формування червоних кров`яних тілець.

 3. 3

  Обов`язково приймайте фолієву кислоту. Інакше вона називається вітамін B9, який також допомагає формуванню нормальної кількості еритроцитів. Значне зниження кількості фолієвої кислоти в організмі може призвести до анемії.
  • Велика кількість вітаміну В9 міститься в крупах, хлібі, овочах з темно-зеленим листям, горосі, сочевиці, квасолі і горіхах. Крім того, цей вітамін можна приймати у вигляді харчової добавки один раз в день від 100 до 250 мкг.
  • Американський коледж акушерів і гінекологів рекомендує жінкам з регулярними менструаціями приймати фолієву кислоту щодня по 400 мкг. Також Американський інститут охорони здоров`я рекомендує вагітним жінкам приймати 600 мкг фолієвої кислоти.
  • Крім того, що фолієва кислота допомагає виробляти здорові клітини крові, вона відіграє важливу роль у виробництві та відновленні клітин у функціонуючому ДНК.

 4. 4

  Приймайте вітамін A. Ретинол або вітамін А підтримує стовбурові клітини еритроцитів в кістковому мозку, при цьому забезпечуючи еритроцити достатньою кількістю заліза, необхідного для формування гемоглобіну.
  • Вітамін А міститься у великих кількостях в солодкій картоплі, моркви, кабачках, овочах з темно-зеленим листям, солодкому червоному перці і фруктах, таких як абрикос, грейпфрут, кавун, слива і диня.
  • Щоденна потреба жінок у вітаміні А становить 700 мкг і 900 мкг для чоловіків.

 5. 5

  Приймайте також вітамін С. Приймайте його поряд із залізом, щоб обидва вітаміну посилювали дію один одного. Вітамін С підвищує здатність організму поглинати більше заліза, збільшуючи виробництво червоних кров`яних тілець.
  • Беручи 500 мг вітаміну С один раз на день разом з залізом, ваш організм буде ефективніше засвоювати вітаміни. Тим не менш, слід дотримуватися обережності приймаючи залізо, так як передозування шкідлива для організму.

Частина 2 з 3: Міняємо стиль життя 1. 1

  Не пропускайте щоденні заняття спортом. Спорт корисний для всіх, в тому числі і для людей з низьким рівнем еритроцитів у крові. Він корисний як фізично, так і духовно. Спорт підтримує здоров`я людини і попереджає від можливих захворювань.
  • Біг підтюпцем, просто біг і плавання дуже корисні для серцево-судинної системи, хоча з іншого боку корисні будь-які вправи.
  • Спортивні вправи відіграють важливу роль у виробництві червоних кров`яних тілець. У міру заняття спортом ви втомлюєтеся і сильно потієте. Енергійне заняття спортом призводить до того, що тілу потрібно більше кисню і таким чином в мозок йде відповідний сигнал, в результаті стимулюється вироблення червоних кров`яних тілець і гемоглобіну, які забезпечують організм киснем.

 2. 2

  Позбавтеся від шкідливих звичок. Якщо вам важливий рівень еритроцитів у крові уникайте куріння і вживання алкоголю. Краще, якщо ви відмовтеся від таких звичок заради вашого здоров`я.
  • Куріння може створити перебої в потоці крові, воно звужує кровоносні судини і згущує кров. В результаті кров неправильно циркулює і доставляє кисень до інших частин тіла. Крім того, таким чином кістковому мозку може не діставати кисню.
  • З іншого боку, надмірне споживання алкоголю може зробити кров рідині і повільно, позбавляючи його кисню, призведе до зниження кількості червоних кров`яних тілець і виробництву незрілих еритроцитів.

 3. 3

  Зробіть переливання крові, якщо це необхідно. Якщо кількість червоних кров`яних тілець настільки низький, що їжа і добавки вже не може забезпечити великі обсяги еритроцитів, переливання крові може бути варіантом. Ви можете поговорити з вашим основним лікарем і мають діагностичний тест дається. Це повний аналіз крові (CBC), що буде вимірювати кількість еритроцитів у вас є у вашому тілі.
  • Надмірне споживання алкоголю може також згустити кров і поступово позбавляти його кисню, в результаті чого зменшиться кількість еритроцитів, а в загальному будуть вироблятися незрілі кров`яні тільця.

 4. 4

  При необхідності можна зробити переливання крові. Якщо кількість еритроцитів настільки низько, що ситуацію не можуть виправити ні раціон, ні добавки, може допомогти переливання крові. Проконсультуйтеся з лікарем і здайте загальний аналіз крові (СВС). За допомогою даного аналізу буде ясно кількість еритроцитів у вашому організмі.
  • Нормальний показник кількості еритроцитів від 4 до 6 мільйонів кров`яних тілець на мікролітр. Якщо у вас дуже низький рівень еритроцитів, лікар порекомендує перелити концентровану або цільну кров.

 5. 5

  Звичайний фізичний огляд. Стежити за змінами в крові можна регулярно відвідуючи лікаря. Можливо слід провести додаткові аналізи, щоб дізнатися причину, по якій зменшується рівень еритроцитів. Введіть у звичку регулярний візит до лікаря.
  • Якщо вам сказали, що у вас низький рівень еритроцитів у крові, сприйміть серйозно вищезазначені поради. Живіть і їжте так, щоб збільшити кількість червоних кров`яних тілець у крові. Завдяки вашим зусиллям, незабаром ви помітите позитивний результат.

Частина 3 з 3: Що таке червоні кров`яні тільця

 1. 1

  Загальна інформація про червоних кров`яних тільцях. Близько чверті всіх клітин в організмі людини становлять червоні кров`яні клітини або еритроцити. Вони виробляються в кістковому мозку, який виробляє приблизно 2400000 еритроцитів в секунду.
  • Еритроцити циркулюють в організмі протягом 100 до 120 днів. З цієї причини ми можемо здавати кров тільки один раз в 3-4 місяці.
  • Чоловіки мають в середньому 5,2 млн еритроцитів на кубічний міліметр, у жінок же ця цифра дорівнює 4600000. Якщо ви часто здаєте кров, то напевно помітили, що найчастіше донорами є чоловіки, не жінки.

 2. 2

  Як циркулює в крові гемоглобін. Багатий залізом білок, відомий як гемоглобін є основним компонентом червоних кров`яних клітин. Він відповідає за червоний колір, так як зв`язує залізо з киснем.
  • Кожна молекула гемоглобіну має чотири атома заліза, кожен з яких пов`язується з 1 молекулою кисню і з 2 атомами кисню. Приблизно на 33% еритроцит складається з гемоглобіну, нормальним рівнем якого є 15.5 г / дл у чоловіків і 14 г / дл у жінок.

 3. 3

  Роль еритроцитів. Червоні кров`яні клітини відіграють важливу роль в циркуляції багатою киснем крові від легенів до тканин і клітин. Еритроцити мають клітинні мембрани, що складаються з ліпідів і білків, необхідних для фізіологічних функцій під час роботи в капілярної мережі через кровоносну систему.
  • Крім того, еритроцити допомагають позбутися від діоксиду вуглецю. Вони містять карбоангідрази, ферменти, за допомогою яких виникає реакція води і діоксиду вуглецю з утворенням вугільної кислоти, а також відокремлюються водень і іони бікарбонату.
  • Іони водню зв`язуються з гемоглобіном в той час як іони бікарбонату потрапляють в плазму, видаляючи приблизно 70% двоокису вуглецю. Двадцять відсотків двоокису вуглецю зв`язується з гемоглобіном, який потім потрапляє в легені. Решта ж 7% розчиняються в плазмі.


Поради

 • Корисні також вітамін В12 і В6. Вітамін В12 можна придбати у вигляді таблеток (2.4 мкг) і приймати один раз на день. Вітамін B6 теж продається у вигляді таблеток (1.5 мкг) і його також слід приймати раз на день. Вітамін В12 міститься в м`ясі та яйцях, а вітаміном В6 багаті банани, риба і печена картопля.
 • Тривалість життя червоних кров`яних клітин становить близько 120 днів, відразу після цього кістковий мозок випускає нову партію еритроцитів.