Як збільшити вагу у дітей

Хоча дитинство - це найчастіше пора худих ніжок і сплесків росту, є деякі обставини, за яких дітям потрібно набрати вагу. Дотримуйтесь цих порад, щоб допомогти дитині, якщо з якихось причин йому потрібно набрати вагу.
Метод 1 з 5: Запропонуйте корисні висококалорійні напої

Для маленьких дітей і дошкільників, у яких недостатня вага, рецепти на молочній основі, калорійні збагачені питво, а також стандартні напої можуть забезпечити прості джерела енергії, що може прискорити набір ваги. Не потрібно замінювати ці напої їжею, якщо дитині потрібно набрати вагу, а замість цього їх потрібно подавати разом з їжею або ж як напої між прийомами їжі.

 1. 1

  Купуйте ПедіаШур. Збагачені напої, для того, щоб допомогти маленьким дітям збільшити зріст і вагу, а також допоможе вашій дитині додати необхідні калорії та поживні речовини в його раціон, особливо якщо він або вона занадто перебірливий в їжі.

 2. 2

  Давайте незбиране або 2% молоко. Якщо у вашої дитини значно знижений вага, підтримуйте додатковий жир і калорії через споживання корисних напоїв, таких як молоко. Тільки порція знежиреного молока або порція молока з низьким вмістом жиру може зменшити можливість для вашої дитини до споживання достатньої кількості калорій від його дієти.

Метод 2 з 5: Подавайте висококалорійні продукти

Порція здорової їжі з високим вмістом калорій або поживних речовин (але краще і те, і те) допоможе вашій дитині набирати вагу, забезпечуючи енергію і поживні речовини, якщо дитині потрібно наростити м`язову масу або зберегти жир.

 1. 1

  Подавайте здорову їжу. Щоб допомогти вашій дитині набрати вагу здоровим можливим способом, намагайтеся подавати продукти, які містять, як і поживні речовини, так і з високим вмістом калорій. Найкраще уникати продуктів з високим вмістом цукру, жирів і натрію.

 2. 2

  Не обмежуйте поживні продукти. Поживні продукти містять велику кількість поживних речовин (наприклад, вітамінів, мінералів і клітковини) в порівнянні з калоріями, які вони містять.
  • Пропонуючи більшу кількість корисних, поживних продуктів, таких як свіжі фрукти, овочі і білок, ви можете допомогти своїй дитині отримати відмінне харчування, при цьому працюючи над більш високим щоденним кількістю калорій.
  • Також відповідні продукти для дітей - це полуниця і куряча грудка або миска незбираного молока з рисом і медом.

 3. 3

  Забезпечте регулярні висококалорійні джерела їжі. Висококалорійні продукти мають велику кількість калорій в порівнянні з кількістю інших поживних речовин, які вони забезпечують.
  • Висококалорійні продукти можуть внести істотний внесок у здорове збільшення ваги вашої дитини, але їх слід вживати в помірних кількостях. Наприклад, не вживайте пасту для всіх трьох страв або кожен раз не перекушуйте рогаликом або насінням соняшника.
  • До корисних висококалорійним продуктам ставляться горіхи та насіння, хліб і рогалики, пасти, авокадо, корисні масла (такі як оливкова олія або масло каноли для приготування їжі), сухофрукти і 100% фруктові соки.

Метод 3 з 5: Заохочуйте дитину соусами, спредами і приправами

Додаткові калорії в корисних для дітей соусах, спредах і приправах можуть додати аромату і здорової енергії в їжу вашої дитини. Ці гарніри зазвичай мають високий вміст калорій, роблячи їжу або закуску більш висококалорійної, і ваша дитина не відчуває, що він або вона споживає значно більше їжі.

 1. 1

  Запропонуйте соус або сир з фруктами і овочами. Дайте кілька столових ложок арахісового масла, коли ви подаєте яблука або селера, пропонуйте соус, коли подаєте нарізані овочі, закуски, бутерброди і гарніри з сиром.

 2. 2

  Заохочуйте розумне використання масла та інших спредів. Багато спреди висококалорійні, тому додавайте ароматизатори, які подобаються дітям, такі як масло, фруктовий джем, Nutella, вершковий сир та інші ароматизовані спреди. Ароматизатор може примушувати дитину їсти більше їжі, а також висококалорійні спреди можуть допомогти набрати дитині вагу.

 3. 3

  Дозволяйте приправи або начинки в їжі і десертах. Заохочуйте дитину, щоб налаштувати його на прийом їжі, додаючи улюблені приправи, такі як майонез, кетчуп, сметану, фермерський соус і інші популярні начинки. За умови, що ваша дитина не залишився за бортом (вживаючи приправ стільки ж, скільки і їжі), використання приправи може бути ефективним способом, щоб додати відносно здорових калорій в його щоденний раціон.

Метод 4 з 5: Заохочуйте до частих перекусам

Регулярні перекушування забезпечують калорії між прийомами їжі і можуть забезпечити вашої дитини великою кількістю їжі, ніж якщо їжа пропонується тільки на трьох щоденних прийомах їжі. Сніданок дуже важливий для здорового ваги, і регулярно приймаючи його, а також часті перекуси допоможуть зберегти хороший апетит.

 1. 1

  Упакуйте сніданок і полуденок для школи. Готуйте закуски, загодя, і будьте впевнені в тому, що якщо ваша дитина їсть їх в певний час протягом дня, це допоможе вашій дитині вживати більше калорій. При необхідності отримаєте дозвіл для вашої дитини їсти закуски між заняттями або пити висококалорійні корисні напої, якщо їсти не дозволяється.

 2. 2

  Пропонуйте перекусити після школи. Пропонуючи навіть просто перекусити після школи до обіду, можна додати необхідні калорії для збільшення ваги.


  • Спробуйте трохи сендвіча, фруктів і сиру, печену картоплю з сиром і сальсою, сирну кесаділью або іншу корисну для дитини закуску.
  • Вівсяне печиво з родзинками і цільним молоком може бути привабливим, щодо корисним і висококалорійної закускою для вашої дитини.

 3. 3

  Не дозволяйте дітям пропускати прийоми їжі. Сніданок є прекрасною можливістю забезпечити великою кількістю необхідних поживних речовин і енергією на початку дня і може допомогти вашій дитині досягти здорової ваги.
  • Запропонуйте фрукти, хлібні злаки, тост або бублики з сиром, бутерброд з арахісовим маслом і 100% сік або молоко, щоб забезпечити широкий спектр поживних речовин і достатню кількість калорій для вашої дитини.
  • Якщо витрати на харчування є перешкодою для вашої родини, розгляньте можливість надходження вашій дитині продовольчої допомоги, і тоді дитина може отримати безкоштовне харчування або харчування зі знижкою.

 4. 4

  Запропонуйте десерт. Якщо ваша дитина все ще голодний після прийому їжі, тоді запропонуйте йому десерт. Розгляньте такі десерти, як свіжі фрукти з круглим фунтовим кексом, ванільне морозиво з горіхами і ягодами, заморожений банан в шоколаді або змащений арахісовим маслом, кілька шматків шоколаду з сухофруктами або пара печінок з молоком.

Метод 5 з 5: Проконсультуйтеся з медичним працівником

Фізичні і психічні проблеми зі здоров`ям можуть призвести до серйозної втрати ваги у дітей. Якщо у вас виникли труднощі зі збільшенням ваги вашої дитини, або якщо ви підозрюєте, що медичні показання можуть бути причиною зниженої маси тіла вашої дитини, проконсультуйтеся з фахівцем в галузі охорони здоров`я. Медичний працівник може бути в змозі діагностувати конкретне перешкоду для збільшення ваги або може бути в змозі запропонувати індивідуальні рішення для збільшення ваги вашої дитини.

 1. 1

  Виключіть стан здоров`я. Іноді недолік у вазі обумовлений простий браком сну або значними фізичними навантаженнями дитини, але в інших випадках є певні проблеми зі здоров`ям, які можуть заважати збільшенню ваги дитини.
  • Деякі фізичні стани, такі як кістозний фіброз або передчасний розвиток, можуть призвести до поглинання бідних поживних речовин і до труднощів з набором ваги, незважаючи на здоровий апетит і достатнє вживання калорій.
  • Проблеми психічного здоров`я, такі як глибокий стрес, сум або розлади харчової поведінки, можуть стати причиною раптової втрати ваги у дитини.

 2. 2

  Проконсультуйтеся з дитячим дієтологом. Дієтолог може переглянути щоденний раціон і фізичну активність вашої дитини в деталях і виявити будь-які недоліки в раціоні, а також потенційні області для покращення. Багато дієтологів можуть запропонувати конкретні пропозиції для підвищення ваги вашої дитини і можуть бути доступні для консультацій на постійній основі, поки питання на рахунок ваги вашої дитини не будуть вирішені.

 3. 3

  Обговоріть інші особливі правила дієти, якої ви прямуєте. Якщо ваша сім`я дотримується строгого вегетаріанства, вегетаріанства або інший вельми обмеженою дієти, тоді ваша дитина не може отримувати достатню кількість калорій або поживних речовин, щоб в достатній мірі набрати вагу. Можливо, вам доведеться розглянути зміни його або її дієти або докладати додаткові зусилля до того, щоб дитина споживав достатню кількість калорій, білків, жирів та інших необхідних поживних речовин.

Поради

 • Переконайтеся, що ваша дитина не пропускає прийоми їжі в школі (повірте мені - це відбувається часто, коли вони просто хочуть грати в школі). Заохочуйте їх щільним сніданком, раціональним обідом, повним вечерею (також включите в щоденний раціон 3 склянки молока і деякі корисні закуски).
 • Заохочення вашої дитини участю в силових тренуваннях або діяльності нарощування м`язів може допомогти йому або їй додати м`язової маси.

Попередження

 • Уникайте використання продуктів, які ведуть до ожиріння, або солодких продуктів та напоїв (наприклад, чіпси, торт, цукерки і газовані напої), щоб дати вашій дитині зайві калорії. Ці продукти можуть допомогти збільшити вагу вашої дитини, але можуть мати шкідливий вплив на його або її зуби, обмін речовин, ріст м`язів, серце і мозок, і можуть ускладнити вже існуючі стану здоров`я (наприклад, цукровий діабет).