Як прибрати з волосся гниди

Гниди - це маленькі яйця, які відкладають воші на голові. Для повного позбавлення від педикульозу недостатньо вбити дорослих особин - необхідно позбутися гнид. Правильне знищення гнид допомагає не тільки позбутися вошей, а й запобігає поширенню вошей серед членів сім`ї, друзів, домашніх тварин і меблів. Читайте у цій статті про те, як правильно позбутися гнид за один раз.
Метод 1 з 2: Позбавлення від гнид і вошей

 1. 1

  Спочатку позбудьтеся від дорослих вошей. Видалення одних лише гнид не врятує хворого від педикульозу - для початку необхідно видалити вошей. Дорослі воші продовжують відкладати яйця на волосся. Ці яйця потім перетворюються на дорослих вошей. Цей цикл буде нескінченним, якщо його не зупинити і не вбити дорослу воша в першу чергу.
  • Щоб позбутися від дорослих вошей, необхідно помити голову зі спеціальним шампунем, продаваним в аптеці без рецепта. В крайньому випадку, можна спробувати рецептурні шампуні проти педикульозу.
  • Дослідження показали, що тривале занурення волосся під воду не вбиває вошей, оскільки вони міцно чіпляються за волосся або шкіру голови і можуть бути під водою до декількох годин. Хлорована вода басейну також марна для позбавлення від вошей.

 2. 2

  Підготовка до процедури. Сядьте на зручне місце з достатньою кількістю природного або штучного освітлення. Гарне освітлення допоможе краще розгледіти гниди, приклеєні до волосам.Кроме того, покладіть на плечі рушник, щоб гниди або волосся не впали на підлогу.

Оцет

 1. 1

  Помийте волосся водою і оцтом. Гниди покриті липким речовиною, яка міцно утримує їх на волосині. Оцет розчиняє це речовина, що полегшує відділення гнид від волосся.
  • Нахиліться над раковиною або ванною, щоб не пролити оцет на підлогу. Ретельно намочіть волосся теплою водою. Вилийте на волосся велику кількість оцту. Ретельно промийте волосся теплою водою.
  • Як альтернативний варіант, можна змішати воду з оцтом в співвідношенні 1: 1 і повністю занурити волосся в розчин.

 2. 2

  Нанесіть незмивний кондиціонер для волосся за допомогою щітки. Ретельно нанесіть кондиціонер на волосся, щоб ви могли легко і безболісно розчесати волосся.

 3. 3

  Почніть вичісувати гниди. Вам буде потрібно металевий гребінь з тонкими і жорсткими зубчиками. Не варто користуватися звичайної пластикової гребінцем. Використовуйте збільшувальне скло, щоб відшукати гниди було легше.
  • Навіть якщо ви помітили, що дуже багато гнид вимилось при використанні оцту, вичісування виконати необхідно.
  • Працюйте з однієї невеликої пасмом волосся (ширина обраної пасма повинна бути дорівнює довжині зубця гребеня). За один раз прочісуйте всю довжину волосся.

 4. 4

  Після кожного прочісування промивайте гребінь в мильній воді. Після цього витріть гребінь про серветку або паперовий рушник, щоб позбутися від гнид і вошей, які зачепилися за зубчики.

 5. 5

  Повторюйте попередні дії. Кожну оброблену пасмо закріплюйте збоку, щоб мінімізувати ймовірність повторного зараження.

 6. 6

  Помийте голову. Ще раз вимийте голову. Використовуйте протипедикульозну шампунь ще раз, щоб забезпечити повне позбавлення від вошей.
  • Висушіть волосся і ретельно огляньте голову на наявність вошей або гнид. Якщо ви помітили гниду або воша, то повторіть процес позбавлення від вошей заново.

 7. 7

  Очистіть використані матеріали. Вилийте мильний розчин в унітаз. Потім закип`ятіть дві склянки води і зніміть з вогню. Додайте один стакан нашатирного спирту. Замочіть гребінець, якій ви вичісували гниди, в розчині нашатирного спирту на 15 хвилин, а потім очистіть її за допомогою старої зубної щітки. При необхідності, ви тепер можете скористатися цією гребінцем для обробки волосся іншого члена сім`ї.

Лістерін (Listerine)

 1. 1

  Нанесіть на вологе волосся Лістерін. Одягніть зверху шапочку для душу і почекайте 30 хвилин або довше. Лістерін вб`є дорослих вошей. Повторюйте це так часто, як вважаєте за потрібне.
  • Ви можете завдати Лістерін перед сном. Покладіть на подушку рушник, щоб не забруднити постільну білизну.

 2. 2

  Промийте волосся теплою водою.

 3. 3

  Полийте волосся великою кількістю оцту, щоб позбутися від гнид. 4. 4

  Нанесіть незмивний кондиціонер для волосся. Розчешіть волосся.

 5. 5

  Використовуйте гребінь, щоб вичесати гниди.

 6. 6

  Налийте Лістерін в бутель з розпилювачем для розпилення на меблях. Це знищить воша і запобіжить повторному зараженню.
  • Помийте постільні приналежності в гарячій воді.

Метод 2 з 2: Профілактика педикульозу

 1. 1

  Уникайте контакту з волоссям інших людей. Такі контакти поширені в школах, під час ігор або занять спортом, а також під час сну.

 2. 2

  Уникайте контакту з особистими речами, миючими засобами та постільними речами людей, які мали контакт з хворими педикульозом. Воша може жити без господаря 1-2 дні, але залишатися небезпечною. Для того, щоб запобігти зараженню необхідно уникати:
  • Обміну шапками, аксесуарами для волосся, шарфами, пальто і спортивною формою.
  • Обміну гребінцями, щітками і рушниками. Замочіть гребінці, щітки і рушники на гарячій воді (54 ° C) на 10 хвилин для проведення дезінфекції.
  • Використання постільних речей, диванів, подушок і опудал тварин людей, хто був у контакті з хворим педикульозом.

 3. 3

  Регулярно періть одяг, рушники та постільну білизну в гарячій воді, а також використовуйте теплову сушку. Використовуйте гарячу воду (54 ° C). Якщо одяг не може бути випрана або висушена при високій температурі, віддайте її в хімчистку або запечатайте їх в поліетиленовий пакет на два тижні.

 4. 4

  Пропилососьте підлогу і інші поверхні (наприклад, диван), з якими контактував хворий. При можливості використовуйте вакуумні пакети з HEPA фільтром.

 5. 5

  Пам`ятайте, що фуміганти та інші хімічні засоби малоефективні при боротьбі з блохами та гнидами. Потенційні побічні ефекти від вдихання або потрапляння на шкіру цих коштів вище, ніж ефект дезінфекції.

Попередження

 • У деяких випадках можуть знадобитися рецептурні препарати для боротьби з педикульозом. Якщо ви використовували вище описані засоби кілька разів і не досягли успіху, проконсультуйтеся з лікарем.

Що вам знадобиться

 • Протипедикульозну шампунь (шампунь проти вошей)
 • Тепла вода
 • Оцет або Лістерін (Listerine)
 • Гребінь
 • Рушник
 • Кондиціонер для волосся