Як лікувати герпес

Герпес або вірус простого герпесу - це вірусна інфекція, яка передається статевим шляхом. Тільки в США, Міністерство охорону здоров`я підрахувало, що щороку чверть мільйона людей хворіють вірусом герпесу. На жаль, поки що герпес повністю невиліковний. Але, з іншого боку, герпес можна лікувати ліками на дому, а прості запобіжні заходи допоможуть запобігти розвитку та передачу герпесу.
Метод 1 з 4: Лікування, прописане доктором

 1. 1

  Сходіть до лікаря, щоб діагностувати герпес. З такими, що передаються статевим шляхом інфекціями, як герпес, не особливо хочеться покладатися на самодіагностику. Ви захочете знати напевно, а щоб знати напевно, вам потрібно сходити до лікаря. У більшості випадків герпес безсимптомний, що означає, що симптоми або не виявляються, або занадто слабо виражені. В інших випадках, герпес супроводжується наступними симптомами:
  • Маленькі, хворобливі пухирі, які покриваються струпами і гояться протягом декількох тижнів. Вони з`являються або на геніталіях, або на сідницях.
  • Почервоніння, затвердіння або потовиділення в області геніталій, яке супроводжується або не супроводжується свербінням.
  • Часті болі і дискомфорт при сечовипусканні.
  • Симптоми, як при застуді. Такі як жар, біль у тілі (особливо болю в шиї і спині) і запалені гланди.

 2. 2

  Якщо у вас діагностували герпес, порадьтеся з вашим лікарем з приводу можливості серйозного медичного лікування. Доктор повинен виписати спеціальні рекомендації про те, які ліки та препарати приймати, щоб впоратися з симптомами. Оскільки поки немає ліків, боротьба з симптомами стає першочерговим завданням.

 3. 3

  Дізнайтеся яке лікування вам необхідно. У боротьбі з проявами герпесу, вам допоможе правильне лікування:
  • Чим раніше почнете, тим ефективніше буде лікування хвороби.
  • Зведіть до мінімуму тривалість і ступінь загострення хвороби.
  • Зменшіть кількість рецидивів хвороби.
  • Зведіть до мінімуму можливість передачі герпесу сексуальному партнерові.

 4. 4

  Приймайте прописані доктором противірусні ліки. Противірусні ліки зменшують кількість загострень герпесу. Ліки зменшують те, що називається «розповсюдження вірусу» або процес, при якому вірус розмножується на шкірі. Регулярний прийом противірусних препаратів також допомагає зменшити ризик передачі вірусу простого герпесу іншим сексуальним партнерам. Найпоширеніші ліки, які прописують при герпесі включають:
  • Ацикловір (Зовіракс)
  • Фамцікловір (Фамвір)
  • Валацикловір (Валтрекс)

 5. 5

  Перед тим, як приймати противірусні ліки, дізнайтеся про можливі варіанти вашого лікування. Доктор прописує прийом ліків в призначений час. Зазвичай ліки виписуються при першій же діагностиці герпесу. Потім, залежно від серйозності загострень і особливостей організму пацієнта, прописуються ліки для періодичного або регулярного прийому.
  • Початкова терапія: після того, як у вас діагностують герпес, ваш лікар призначить вам короткий (7-10 днів), пробне лікування противірусними препаратами. Їли десятиденний курс прийому противірусних медикаментів не допоміг впоратися із загостренням, доктор продовжить ваш курс лікування ще на кілька днів.
  • Періодичне лікування: якщо загострення трапляються у вас рідко або час від часу, то доктор пропише вам ліки, які потрібно приймати в разі загострення герпесу. Добре коли у вас є на руках ліки, і в разі загострення, ви зможете відразу ж почати курс лікування, і таким чином звести до мінімуму силу і тривалість загострення вірусу герпесу.
  • Регулярне лікування: Якщо у вас постійні загострення, в загальній сумі більше шести разів на рік, поговоріть зі своїм лікарем щодо можливості приймати ліки щодня. Це називається переважна лікування. У людей, з постійними загостреннями, якщо вони починають щоденний прийом ліків, спостерігається на 80% зниження кількості загострень.

Метод 2 з 4: Додаткове лікування

 1. 1

  Уражену частину тіла замочіть в теплій воді. В інший час тримайте це місце сухим. Іноді лікарі рекомендують змочувати в теплій воді, щоб зменшити свербіж, біль або дискомфорт, викликаний загостренням герпесу. Ви можете помітити, що ацетат алюмінію (рідина Бурова) або магній сульфат (англійська сіль) допомагають зняти біль на уражених ділянках. Але ці засоби лікування НЕ прописуються лікарями.
  • Акуратно промийте хворе місце теплою, мильною водою. Якщо пухирі будуть чистими, вони можуть швидше пройти.
  • Коли хворе місце не в теплій воді, намагайтеся тримати його сухим. Якщо після ванною боляче витирати рушником, використовуйте фен.

 2. 2

  Одягайте вільний нижню білизну і одяг, який дозволяє тілу дихати. Обов`язково надягайте бавовняну білизну. Одяг яка обмежує рух, а також колготки, штани і нижню білизну з синтетики можуть посилювати симптоми генітального герпесу. Все тому, що синтетика не дозволяє тілу дихати так, як це роблять натуральні тканини, такі як бавовна.

 3. 3

  Якщо виразка заподіює сильний біль, запитайте у лікаря про місцеві анестетиках, які можна прикласти до ушкодженої ділянки тіла. Хоч місцеве лікування в порівнянні з системним лікуванням і менш ефективно, але іноді до нього можна вдатися, щоб зняти біль або дискомфорт.
  • Прийміть ліки від болю, які виписуються без рецепта. Такі ліки, як аспірин, ацетамінофен, (Тіленол) або ібупрофен (Адвіл) часто допомагають при болях. 4. 4

  Спробуйте мазь з прополісом. У своєму природному вигляді, прополіс - це смолиста речовина, яка збирають з бруньок тополі. Його також часто збирають у вуликах. 3% мазь прополісу (Herstat або ColdSore-FX), якщо її намазати на уражені герпесом ділянки, може допомогти вилікує герпес.
  • В одному дослідженні, 30 учасників мазали мазь прополісу 4 рази на день, протягом 10 днів. Після цього, 24 з 30 учасників, які використовували мазь повідомили, що почервоніння зійшло, у той час як тільки 14 з 30 тих, хто мазав плацебо повідомили про поліпшення.

 5. 5

  Спробуйте траву Прунелла звичайна або гриби Ковпак. Прунелла звичайна і ковпак кільчастий показали багатообіцяючі результати в боротьбі з герпесом. Прунелла звичайну можна замочувати в теплій воді, щоб заспокоїти і вилікувати виразки. Ковпак також допомагає вилікувати виразки.

Метод 3 з 4: Альтернативні, неперевірені народні засоби

 1. 1

  Спробуйте ехінацею. Ехінацея вже давно використовується для боротьби із застудою і інфекцією. В останні роки, ця трава стала дуже популярною. Ехінацею можна приймати у вигляді соку, розчину або екстракту (наприклад в чаї). Хоч багато людей і лікують герпес ехінацеєю, немає ніяких наукових досліджень, які підтверджують, що ехінацея допомагає при герпесі.

 2. 2

  Висушіть виразку герпесу харчовою содою. Харчова сода - ще один перевірений часом засіб, який допомагає від чого завгодно. Харчова сода допомагає позбутися запаху в холодильнику, запаху під пахвами, використовується в якості зубної пасти, а також використовується при лікуванні вугрів. Харчова сода може допомогти висушити вологі або гнійні рани і тим самим прискорити їх загоєння. Як влагопоглотитель, харчова сода це очищаючу, що абсорбує ліки, але тим не менш не рекомендується лікарями.

 3. 3

  Щоб запобігти загострення приймайте лізин або L-лізин. Лізин - це незамінна амінокислота, яка виконує в людському організмі ряд функцій (вбирає кальцій, утворює колаген і крім іншого виробляє карнітин). При герпесі, лізин може допомогти запобігти загострення тим, що заблокує аргінін, який допомагає вірусу герпесу розмножуватися. Поки можливість використання лізину в лікувальних цілях тільки досліджується, але вчені констатують факт, що лізин швидше корисний у запобіганні загострень герпесу, ніж його лікуванні.

 4. 4

  Щоб справитися з загостренням, прикладайте до уражених ділянок холодний чайний пакетик. Деякі люди думають, що танін, що міститься в чаї, допомагає при загостренні герпесу. Як застосовувати:
  • Нагрійте води, стільки, щоб замочити в ній чайний пакетик.
  • Остудіть пакетик під холодною водою так, щоб він більше не був теплим. Видавіть всю вологу з пакетика.
  • Прикладіть чайний пакетик до уражених ділянок. Залиште так на пару хвилин.
  • Приберіть пакетик, і відразу ж висушіть місце чистим рушником або феном для волосся.

 5. 5

  Для лікування уражених ділянок, використовуйте алое вера. Алое вера добре лікує уражену герпесом ділянки, особливо у чоловіків. Якщо ви намажете крем з алое вера, а потім ретельно висушіть, то можете зменшити тривалість загострення.
  • Подумайте про біоенергетичних гомеопатичних бактеріальних вакцинах від герпесу, таких як 2lherp, HRPZ3 і Bio 88. 6 місяців лікування позбавили 82% випробовуваних від проблем з герпесом на 5 років.
  • Дізнайтеся про властивості звіробою і аюрведической медицини, як про найкращі способи лікування герпесу природними методами.

Метод 4 з 4: Запобіжні заходи

 1. 1

  Зрозумійте, загострення часто відбуваються через стрес, хвороб, фізичних травм (включаючи сексуальну активність) і перевтоми. Турбота про своє фізичному та емоційному стані може допомогти вам знизити частоту загострень інфекції.

 2. 2

  Вчіться справлятися зі стресом. Підтримка оптимального емоційного фону може допомогти уникнути загострень герпесу. Задумайтеся про те, щоб урізноманітнити рутину заняттями йогою, малюванням або медитацією. Все це допомагає залишатися спокійними і врівноваженими.
  • Регулярно займайтеся спортом. Фізичні вправи, це відмінне природні ліки від стресу, яке також допоможе вам бути на піку фізичної форми. Підтримуючи форму, ви можете уникнути багатьох захворювань і зміцнити імунітет, який може захистити вас від загострень герпесу.

 3. 3

  Під час орального, генітального або анального сексу, завжди використовуйте латексні презервативи. Це не тільки захистить вашого сексуального партнера (який завжди повинен знати про ваш стан перед фізичним контактом або статевим актом), але також допоможе захистити вашу шкіру від пошкоджень, які можуть викликати загострення герпесу.
  • Постарайтеся не займатися сексом під час загострень герпесу. Вірус герпесу може передатися через геніталії, які збільшують ймовірність передачі вірусу. Якщо ви боїтеся заразити вірусом герпесу свого сексуального партнера, займайтеся сексом тільки в перервах між загостреннями, і завжди користуйтеся презервативами.

 4. 4

  Лягайте спати рано. Висипайте, щоб поповнювати внутрішні запаси енергії. Це допоможе вам не хворіти і позбавити себе від фізичних і психологічних стресів. Поставте собі мету - спати вночі по 7-8 годин і не піддавати своє тіло надмірним навантаженням (таким як марафон).

 5. 5

  Уникайте занять при яких ви ризикуєте захворіти або підхопити інфекцію. Регулярно мийте руки і тримайтеся подалі від місць, де поширені інфекційні хвороби (приймальні покої доктора та інші місця, де можуть збиратися хворі люди). Щоб жити з герпесом без загострень, важливо підтримувати вашу імунну систему на високому рівні.


Попередження

 • Як тільки у вас діагностували герпес, повідомте про це своєму сексуальному партнерові і порадьте йому теж обстежитися. Перші загострення зазвичай з`являються через 2 тижні після зараження, але при цьому симптоми можуть бути незначними або непомітними.
 • Якщо у вас сильне загострення герпесу, вам може знадобитися лягти в лікарню для внутрішньовенного введення ліків та професійного місцевого лікування пухирів.
 • Люди, хворі герпесом, можуть передавати його навіть коли немає видимих симптомів або висипки. Дуже важливо користуватися засобами захисту під час сексу, щоб запобігти передачі вірусу навіть у періоди без загострень.