Як змусити людину заснути

Якщо ви намагаєтеся вкласти спати неспокійного дитини або хочете уникнути спілкування з дратівливим сусідом по кімнаті, викликати сонливість в іншої людини може здатися важким. Тим не менше, якщо ви створите затишну обстановку і допоможете людині розслабитися, то ви дуже швидко викличете у нього сонливість. Щоб навчитися це робити, виконайте такі дії.
Метод 1 з 2: Створіть усипляючий атмосферу

 1. 1

  Вимкніть світло. Яскраве світло створює візуальну стимуляцію, а тьмяний викликає у людей сонливість. Ви можете залишити тільки одну тьмяну лампу, а решта світильники вимкнути, або приглушити весь світло в будинку. Ви також можете запалити свічку неподалік від особи людини, яку ви хочете змусити заснуть- спостереження за палаючим вогнем може викликати сонливість. Тільки не залишайте свічку горіти після того, як людина засне. Акуратно її задуйте.

 2. 2

  Укладіть людини в зручну постіль. Ліжко або диван повинні виглядати затишно і приємно, і це має бути місце, де людина спав раніше. Якщо людина чинить опір і хоче сісти в крісло, переконайтеся, що воно відкидається. Чим краще тіло людини імітує реальний стан сну, тим легше він зможе заснути.

 3. 3

  Дайте людині затишне ковдру і подушку. У людини повинна бути зручна подушка під головою, ще одна, щоб обійняти, і ковдру, яке його зігріє, але йому не буде занадто спекотно. Якщо ви намагаєтеся змусити дитину заснути, подоткніте одеяло- так він може відчути себе затишніше.

 4. 4

  Встановіть у кімнаті комфортну, теплу температуру. Якщо в кімнаті занадто холодно, людина буде мерзнути, і у нього пропаде бажання спати. Якщо буде дуже жарко, він буде потіти і відчувати себе некомфортно. Підберіть підходящу температуру, в якій людині буде затишно і сонливо, приблизно 25? C.

Метод 2 з 2: Допоможіть людині розслабитися

 1. 1

  Розмовляйте на заспокійливі теми заспокійливим голосом. Будьте ласкаві і говорите м`яко про що-небудь заспокоює і розслабляє, наприклад, про довге гірської поїзді на велосипеді або про те, як ви допомагали бабусі збирати полуницю. Ще краще, якщо ви будете говорити на нудну тему. Не дозволяйте людині активно брати участь у розмові. Під час слухання мозок буде працювати все менше і менше.

 2. 2

  Спробуйте фізичний контакт. Помасажуйте людині голову, обличчя, шию і плечі, щоб зняти напругу і розслабити його. Якщо ви не вмієте добре масажувати або це недоречно, просто обійміть людини, щоб він розслабив руки і ноги, а також розум.

 3. 3

  Приготуйте розслабляючий напій. Подайте людині ромашковий або м`ятний чай з лимоном або теплий стакан молока з медом. Навіть склянку води кімнатної температури може допомогти розслабити людини. Тільки не давайте нічого з кофеїном або солодощі, так як вони можуть викликати стрибок цукру в крові. Не давайте нічого холодного, яскравого або кричущого. Заспокійлива і тепла рідина притупить почуття людини і викличе сонливість.

 4. 4

  Дайте людині трохи їжі, яка викличе сонливість. Невелика кількість їжі (миска супу, банан або склянку кефіру) додасть відчуття ситості і викличе відтік крові від голови до живота для перетравлення їжі. Не давайте занадто велику кількість їжі, інакше у людини може розболітися живіт або у нього пройде сонливість, тому що він буде почувати себе некомфортно. Уникайте гострих і жирних продуктів, так як вони викличуть зворотний ефект.

 5. 5

  Подивіться по телевізору розслаблюючу програму. Хоча мерехтливі вогні телевізійного екрану можуть змусити людину бути більш пильним, перегляд короткої розслаблюючій телепередачі може допомогти людині заспокоїтися, відпустити свої думки і розслабитися, поки він готується до сну. Не встановлюйте телевізор чи комп`ютер на таймер для вимикання. Раптова зміна шуму, навіть якщо він став тихіше, може розбудити людину.
  • Не вмикайте новини або передачі, здатні викликати у людини напругу або гнів.

 6. 6

  Почніть вимикати візуальні стимулятори. Вимкніть телевізор, радіо, телефон, комп`ютер і все інше, що може відволікати увагу людини і не дати заснути. Якщо людина хоче поговорити, обговоріть спокійну тему, яка не є особливо цікавою або спірною і не вимагає багато роздумів. Слідкуйте за очима людини, щоб помітити ознаки сонливості. 7. 7

  Повільно підіть. Продовжуйте масажувати обличчя або обіймати людини, поки не переконаєтеся, що він достатньо сонний і не помітить, як ви підете. Виходьте повільно і тихо, щоб не розбудити людину. Тепер ви можете зайнятися своїми справами або відпочити.

Поради

 • Читання книг і поезії людям також є хорошим способом викликати сонливість.
 • Встановіть у кімнаті прохолодну температуру, щоб людина заліз під ковдру, що викличе сонливість.
 • Якщо ви будете читати, людині буде більш комфортно засинати.
 • Переконайтеся, що людина відчуває себе комфортно, коли ви його масажуєте або обіймаєте.
 • Тихий спів також може допомогти.
 • Якщо людина любить обіймати що-небудь у сні, дайте йому велику плюшеву іграшку чи ляльку.
 • Ви можете дати людині снодійне.

Попередження

 • Телефонний дзвінок може розбудити людину. Вимкніть телефон або переконайтеся, що ніхто не збирається дзвонити.
 • Постарайтеся нічого не упускати, чи не стукати і не перекидати. Гучні звуки можуть розбудити людину.