Як заморожувати бородавки рідким азотом

Рідкий азот - простий і ефективний засіб проти бородавок і родимок, яке [1] часто використовується в дерматології. Якщо ви вже позбавлялися від бородавок з його допомогою, і цей спосіб для вас прийнятний, ви можете спробувати зробити це самостійно. Ця стаття описує саму процедуру і те, як вона працює. Цей текст носить виключно інформаційний характер і не може бути заміною кваліфікованої медичної допомоги або лікування.
Частина 1 з 4: Як це працює

 1. 1

  Бородавки харчуються кровоносними судинами. Пошкодивши і убивши ці судини, заморозивши їх, ви вб`єте і саму бородавку. Через час, вона відпаде сама по собі. Рідкий азот досить холодний, щоб забезпечити місцеве заморожування. Ваше завдання - обмежити пошкодження тканин мінімальної територією шкіри.

 2. 2

  Через кілька годин після заморожування бородавки, виникне пухир. Бородавка трохи підніметься, покраснеет- можливо, ви відчуєте легке печіння.

 3. 3

  Не порушуйте пухир. Якщо ви лусніть пухир, тканини під ним можуть заразитися - бородавка виросте знову.

 4. 4

  Якщо ви досить заморозите бородавку, на її поверхні виникне невеликий, але помітний міхур. Через пару днів, всередині ви побачите легке почервоніння. Поступово рідина буде йти, і міхур почне темніти. У міру його висихання, шкіра буде кілька ущільнюватися.

 5. 5

  Чиніть опір бажанням відірвати отмершую шкіру. Якщо ви зробите це, бородавка, найімовірніше, з`явиться знову. Навіть якщо ви звикли відривати засохлі скоринки і видавлювати прищі, вам потрібно запастися терпінням, якщо хочете позбутися бородавки. Коли відмерла шкіра і висохла бородавка почнуть поступово самі відшаровуватися, під нею виявиться ціла, здорова шкіра.

 6. 6

  Перевага цієї техніки в тому, що, якщо вона виконана правильно, зовнішній шар шкіри не порушується, що значно знижує ризик інфекції в порівнянні з іншим техніками.

Частина 2 з 4: Покупка рідкого азоту

 1. 1

  Це не так просто, як здається. Пошукайте в телефонному довіднику продавців зварювальних газів. Зателефонуйте їм і запитайте, чи можуть вони продати вам маленький об`єм. Якщо вони запитають, в яких цілях, просто скажіть "для наукового експерименту", адже так воно і є.

 2. 2

  Потім вони запитають вас, як багато вам потрібно, і чи є у вас посудину Дьюара, щоб перевезти азот. Дайте відповідь їм: "1 літр" і "Так". Звичайний термос виконає функцію цієї судини, і він повністю підходить в якості резервуара для зберігання рідкого азоту. Будь літровий скляний або металевий термос підійде. Так само, ви можете взяти в оренду посудину Дьюара у продавців. Рідкий азот досить дешевий, і багато де вам дадуть його безкоштовно.

 3. 3

  Є дві запобіжні заходи, про які вам варто пам`ятати, щоб перевезти рідкий азот безпечно:
  • Закривайте термос виключно пробкою з паперових серветок, а не звичайною кришкою, що закручується. Будь кришка, яка потім буде одягнена поверх рушників (щоб утримати їх на місці), повинна бути досить вільною, щоб дозволяти виходити назовні випаровуванням, інакше - термос може вибухнути. Якщо у вас виникнуть труднощі з тим, щоб забезпечити вихід випарів, доплатите і візьміть напрокат посудину Дьюара.
  • Тримайте термос вертикально, кришкою вгору.

 4. 4

  Якщо потрібно, ви можете зберігати рідкий азот в термосі або посудині Дьюара до декількох днів. Якщо у вас є друзі, які теж хочуть позбутися бородавок, ви можете скористатися перевагою своєї покупки.

Частина 3 з 4: Підготовка

 1. 1

  Ймовірно, варто дотримати основи гігієни, хоч у ваші плани і не входить порушення шкірного покриву. Ретельно помийте місце бородавки. 2. 2

  Перед тим як почати, добре роздивіться бородавку. Стисніть шкіру навколо і під нею, щоб зрозуміти, як глибоко вросла бородавка. Вивчати не отмершую кірку на поверхні, а живе ядро всередині. Ущипніть її і відчуйте, як багато бородавки під шкірою. Якщо вона на підошві стопи, ви можете бачити лише невелику шишку, але саме ядро йде набагато глибше. Цей перший крок дуже важливий, тому що так ви зрозумієте, як багато тканин вам потрібно заморозити.

 3. 3

  Щоб нанести рідкий азот, скористайтеся звичайною ватною паличкою, так само точно, коли чистите вуха. Надалі, ви можете захотіти намотати додатковий шар вати навколо палички, щоб вона могла тримати більше рідкого азоту. Так вам не доведеться дуже часто повертатися до термосу.

Частина 4 з 4: Нанесення рідкого азоту

 1. 1

  Налийте трохи рідкого азоту в стаканчик з полістиролу. Так вам буде простіше вмочати ватку і підтримувати рідкий азот в посудині чистим (якщо їм буде користуватися хтось ще)

 2. 2

  Припустимо, мова йде про невелику бородавки (4 мм або менше). Прикладіть ватяну паличку прямо до центру бородавки. Почніть трохи тиснути. Повторіть кілька разів, поки не виникне заморожена область - вона буде білого кольору. Складність в тому, що хоч і зовнішня частина може здаватися замороженої, ваше завдання виконати те ж саме і з внутрішньої глибокої частиною бородавки. Тому, продовжуйте в тому ж дусі, намагаючись не пошкоджувати здорову шкіру навколо бородавки. Щоб дати холоду проникнути глибше, вам необхідно докладати більше тиску. Ви помітите, що тканини стали твердіше, і коли вщипне бородавку, відчуєте між пальців створене холодом ущільнення.

 3. 3

  Після того як вам здасться, що бородавка досить заморожена, залиште її на деякий час. Якщо ви відчуєте, що вона замерзла недостатньо, можете повторити процедуру. Це може супроводжуватися легкими уколами болю від холоду. Сильна, спільний біль - ознака того, що ви переборщили або, можливо, сильно налякалися. Якщо так, то краще залишити спроби.

 4. 4

  Накладіть пов`язку (пластир) поверх бородавки, щоб захистити її, якщо хочете.

 5. 5

  Вам може знадобитися повторити процедуру через пару тижнів, якщо бородавки з`являться знову.

Попередження

 • Така процедура найкраще справляється з маленькими бородавками розміром з горошину або менше. В принципі, великі бородавки можна спробувати вилікувати таким же способом, заморожуючи маленькі ділянки (розміром з горошину) бородавки по краях, залишаючи їх на пару тижнів, поки шкіра повністю не відновиться, і лише після цього повторювати заморозку. Ні в якому разі вам не варто заморожувати більш великі ділянки, тому як це призведе до більшого, більш хворобливі пухирі, з реальним ризиком зараження.
 • Процедура може супроводжуватися легкої болем або дискомфортом. Ви можете звернутися до послуг дерматолога, або виявите, що на місці заморозки виник темний, коричневий кульку, внаслідок опіку азотом.
 • Процедура застосовна до звичайних бородавок і родимок, з чітко окресленими кордонами. Є й інші види утворень, які можуть бути пухлинами різної стадії і злоякісності. Ви повинні бути впевнені в тому, що ваші бородавки або родимки нешкідливі, повільно зростаючі і неінвазивні. Вам варто проконсультуватися з лікарем, якщо ваші бородавки або родимки швидко ростуть, змінюють колір, виглядають запаленими або набряклими, або якщо при дотику викликають біль.
 • Бородавки на несучих навантаження частинах ступні (підошовні бородавки) заслуговують окремої уваги. Оскільки процедура викликає пухир, виникнення його на ступні може створювати дискомфорт, що впливає на нормальну ходьбу і розподіл ваги по ступні. Також, підошовні бородавки зазвичай глибше, тому як ваша вага вдавлює їх вглиб. Їх потрібно приморожують кілька разів, використовувати менше азоту на ваті, щоб кожен раз холод проникав глибше, не викликаючи при цьому великого пухиря.
 • Рідкий азот може бути небезпечний. У лабораторіях працюють з ним, використовуючи спеціальні кріо-рукавички, окуляри для роботи з рідким азотом (щільні прилеглі окуляри з гумками і заглушками), спецодяг та взуття, дотримуються відповідні процедури поводження з ним. Також є небезпека удушення: в закритому приміщенні (наприклад, в машині або ліфті) 2-літровий контейнер азоту може миттєво випаруватися - повітря об`ємом 3 кубічних метра знизить вміст кисню в 10 разів, що може призвести до втрати свідомості і задушення, якщо не вжити запобіжні заходи. Такі заходи ви зазвичай не побачите в кабінеті лікаря, коли звертаєтеся за усуненням бородавок рідким азотом. Головна небезпека для домашніх експериментаторів - бризки азоту, які можуть потрапити на одяг і взуття. За допомогою капілярного ефекту вони можуть просочитися крізь тканину до шкіри. Бризки в очі також становлять небезпеку - рідкий азот при наливанні може розплескатися. Спеціальні припасовані окуляри (не просто захисні окуляри) вельми рекомендуються. Краплі, що потрапили на голу шкіру, не представляють значної небезпеки. Згідно ефекту Лейденфроста, можна на короткий час занурити руку в рідкий азот і не отримати ніяких травм.